20_1640940998.jpg
21_1640941393.png
39698_245090939_10159468039134378_4343342049213310699_n.jpg

PREVIEW: Juniorská družstva jedou na východ, muže čeká šlágr druhého se čtvrtým

Následující hrací víkend už se bude muset obejít bez extraligových #princezen, které čeká reprezentační přestávka, i tak je ale rozhodně z čeho vybírat. Juniorky míří do Ostravy ke dvěma těžkým duelům, áčko juniorů pak po souboji v Brně přivítá Pardubice. Muži doma vyzvou čtvrtý Benešov, do Rudné se vrací i Stržky BLACK a veterány čeká další snaha o první vítězství.

Muži jdou na Benešov, junioři si prohodili pořádání

Hlavní tahák víkendu se sice odehraje až v neděli večer, rozhodně to ale bude stát za to. Mužské Áčko totiž na domácí hale přivítá Benešov, jenž se povedenými výsledky v poslední době dostal až na čtvrté místo a byť je jeho ztráta na v tuto chvíli stále druhé Pantery docela velká, modrožlutí budou chtít udělat vše pro to, aby se bodový rozestup mezi oběma celky zmenšil. Kousek za hranicemi Prahy to ale budou mít hodně těžké - Panthers prohráli v probíhající sezoně pouze jednou a to s vedoucím Butchisem, jinak neztratili ani bod a na domácí půdě se jim navíc dlouhodobě daří. V loňské zkrácené sezoně zde navíc Benešov taktéž stihli pohostit a tehdejší lídr tabulky tu zle narazil - s trápícími se Pražany tehdy padl 1:6. Bude se podobný výsledek opakovat i letos?

NE 17:45 | Panthers Praha - Florbal Benešov (SH ZŠ Rudná)

Oproti původním plánům si v Rudné v neděli zahrají také elitní junioři. Ti by za normálních okolností museli vyrazit na ryze východní výjezd, v němž sice v sobotu podle původního rozpisu vycestují až do brněnských Maloměřic, kde je čeká souboj s tamním Hattrickem, o den později ale místo výletu do Pardubic právě místní Sokoly přivítají na domácí ploše. Může za to změna pořadatelství, kterou si oba celky odsouhlasily a tabulkově hodně důležitý souboj se tak nakonec odehraje v Rudné - důležitý především proto, že si hráči z města perníku po nepovedeném začátku sezony připsali tři vítězství v řadě a o bod tak v pořadí nejvyšší soutěže přeskočili právě Pantery, kteří naopak body sbírají průběžně, naposledy například na hřišti Kladna. Kdo si po víkendu udrží lepší pozici?

SO 16:30 | Hattrick Brno - Panthers Praha (SH Maloměřice)
NE 15:00 | Panthers Praha - Sokoli Pardubice (SH ZŠ Rudná)

To juniorky sbíraly v posledních zápasech body celkem pravidelně, připsaly si dokonce sérii pěti vyhraných zápasů v řadě. Tentokrát ale budou mít pozici hodně obtížnou - poprvé v sezoně je čeká cestování až na sever Moravy a to rovnou k souboji se dvěma ostravskými výběry. Sobota bude patřit duelu proti v tuto chvíli druhým Vítkovicím, na něž Panterky sice ztrácí pouhé tři body, během odehraných osmi zápasů ale juniorský výběr několikanásobných extraligových mistryň nastřílel více než dvojnásobek branek než Pražanky a kvalitnější byl i směrem do obrany. Podobně můžeme mluvit i o nedělní bitvě s ostravským FBC, které jsou před týmem kolem kapitánky Anny Bartuškové dokonce jen díky lepšímu skóre. Dočká se mimořádně vyrovnaný střed tabulky, v němž prvních sedm týmů dělí jen šestibodový rozdíl, nějaké významné změny?

SO 14:00 | 1. SC Vítkovice - Panthers Praha (SOŠ Dopravní Ostrava)
NE 11:00 | FBC Ostrava - Panthers Praha (ČPP Aréna)

Také cestování, jen na zcela opačný kout republiky, pak čeká i elitní dorostence. Po dvou týdnech se svěřenci Dominika Hudce vydají znovu do Plzně k bitvám ve druhém výkonnostním koši nejvyšší soutěže, oproti minulému úspěšnému turnaji si ale vyzkouší i trochu jiné soupeře - kromě Litvínova, s nímž letos Panteři zatím neodehráli žádný souboj a tohle tedy pro oba celky bude vzájemná ligová premiéra, se po téměř dvou měsících florbalisté z Radlic dočkají odvety s plzeňským FbC. Ten byl Panthers soupeřem na prvních dvou turnajích v Ústích zkraje září a října a pokaždé odcházel ze hřiště spokojenější - výsledky tehdy dosáhly skóre 8:6 a 7:4. Budou se tentokrát radovat Panteři?

Stržky hrají doma, veteráni musí do Kadaně

Domácí hala v Radlicích mimořádně nebude o víkendu hostit jediný panteří zápas, domácího prostředí si ale Starší žákyně BLACK stejně užijí - do Rudné se vrátí kvůli pořádání třetího koše a o jedno patro si tak oproti minule pohorší. Mrzet je to ale příliš nemusí - právě minulé kolo v lepší soutěži totiž zvládly velice dobře a soupeřkám se herně bez větších problémů vyrovnaly, navíc mají jistotu automatického postupu zpět. S Olympem, Dvojkou Praha a Wizardy si tak mohou vyzkoušet v klidu nové věci směrem dopředu a kdo ví, třeba i zopakovat několik týdnů staré střelecké hody, kterými si tehdy vystřílely právě postup směrem nahoru. Naopak družstvo WILD odcestuje pouze do Vinohrad k tradičnímu programu ve složení Prague Tigers, Texas, SKV a Kutná Hora. Co čtyři neustále se opakující zápasy asi přinesou tentokrát?

Jediným dalším družstvem, které se představí v Praze, už jsou nicméně pouze přípravkáři a jejich cesta na trenéry "oblíbenou" školu v Bítovské ulici. Tentokrát už nemůžeme jejich turnaj označit jako zelenobílý, neboť se Panteři s Bohemians utkají "pouze dvakrát", trojice pražských soupeřů ale bude uzavřena bitvou s Prague Tigers a naše nejmenší výprava si zahraje také s Unhoští.

Všichni ostatní se pomalu chystají za hranice Prahy a nejdál to pravděpodobně mají veteráni. Ti si plnými doušky mohou užívat výhody i nevýhody celostátní soutěže a po domácím turnaji tentokrát musí vyrazit až do Kadaně, kde se pokusí udělat něco se svou pozicí posledního týmu tabulky. Budou ta ale mít těžké - kromě šestého DDM Stod, tedy taktéž severočeského soupeře, se utkají i s tím pravděpodobně nejnáročnějším protivníkem, tedy lídrem tabulky z Liberce. Minule chyběly k bodům jen malé krůčky, povede se to Panterům tentokrát?

Taktéž na sever, byť stále podstatně blíž domácímu prostředí, vyrazí v sobotu rezervní dorostenci, kteří minule oslavili zisk prvních bodů a tím pádem i posun na sedmé místo tabulky 2. ligy. Ve Stochově odehrají teprve třetí kolo letošního ročníku a čekají je soupeři z obou pólů průběžného pořadí - nejprve druhý Olymp, jenž budí respekt zejména 41 nastřílenými brankami, následně pak outsider z Rakovníka. Ten naopak body ještě nezískal a trefil se pouze šestkrát, proti Panterům tak bude papírovým outsiderem.

O krátkém cestování stále ještě můžeme hovořit v případě elévek, které v neděli na malé tělocvičně v Rudné vyzvou Spartu, Bohemians, Black Angels a Prague Tigers, podstatně dál se ale jako poslední tým víkendu vypraví ještě Mlži 2011. Až v Hořovicích, které jsou snad letos panteřím družstvům přisouzené, neboť se zde hraje skoro každý druhý turnaj, je čeká klasický, bezmála celodenní program. Ten se bude skládat ze zápasů s černošickými Alieny, Olympem, Příbramí a Hořovicemi. Bude z toho tentokrát už vysněný postup?