20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
39148_84206443_10157967101074378_2206346376655142912_n.jpg

PREVIEW: Junioři zakončují kvalifikaci, dospělá družstva čeká třetí kolo

Třetí hrací víkend se blíží a s ním přichází i první letošní preview. Juniory čeká v sobotu a neděli důležitý závěr kvalifikační skupiny o KB ligu, v němž nutně potřebuje bodovat, naopak ženské a mužské Áčko po náročném vstupu do sezony vyzve dvojici "oblíbených" soupeřů - Boleslav a Wizards. Divizní výběr U23 čeká pražské derby na Slavii, elitní dorostenci pak míří znovu na sever. První turnaje čekají rezervní muže, ženy a tým Dorostenek.

Ženy jdou na Boleslav, Muže čekají Wizards

Hodně náročný los měly v úvodu sezony elitní #princezny, které v prvním kole i přes nemalé množství šancí nedokázaly vstřelit Tatranu ani jeden gól, v rámci druhého víkendu pak notně potrápily favorizovaný Chodov na jeho hřišti, jemuž dokázaly branek naopak nasázet hned šest - to se za poslední rok mimochodem podařilo pouze současným mistrům z Vítkovic. Obměněný kádr vedený novou kapitánkou Terezou Pitterlingovou tak čeká na třetí pokus první utkání, do nějž nebudou vstupovat v pozici papírových outsiderů.

Do Rudné přijede loňský nováček z Mladé Boleslavi, jenž sice v minulém kole venku přejel Bulldogs 2:8, na Panterky se jim ale nedaří. V loňské sezoně s Pražankami prohrál oba ligové duely, ten v Rudné poměrem 1:4, doma pak zejména díky ze řetězu utržené Veronice Zittové 4:8. Dvě branky tehdy vstřelila i boleslavská odchovankyně Markéta Žbánková, pro níž to bude v pořadí třetí extraligový souboj proti svému bývalému klubu.

NE 18:00 | Panthers Praha - Florbalová akademie MB (SH ZŠ Rudná)

To mužské Áčko si na vstup do sezony, pokud tedy vynecháme pohárový souboj v Kralupech, určitě nemůže stěžovat. Tým kolem Patrika Míky parádně navázal na stříbrné Czech Open a na úvod nového ročníku Národní ligy si poradil s dvojicí těžkých soupeřů - nejprve uspěli na neoblíbeném hřišti Kobylis (4:3), následně doma přejeli Orku nečekaně jasně, tedy 9:2. Pěti body za hattrick a dvě gólové asistence se na debaklu podílel snajpr Marco Lombino, jenž i díky příspěvku z úvodní bitvy v Kobylisích v tuto chvíli vlastní osm kanadských bodů a v tabulce produktivity celé soutěže je v tuto chvíli na parádním druhém místě.

Na to první se i se svými spoluhráči může posunout v sobotu večer, kdy Panteři zavítají na kunratické kolbiště k souboji s Wizards. Na "kouzelníky" se jim v nedávné době hodně daří - ze šesti posledních soubojů hned pětkrát odcházeli jako vítězové, to vše navíc při celkovém skóre 43:23. Wizardi navíc v úvodu sezony moc nezáří - souboje s Orkou a Plzní ztratili vždy čtyřmi góly v závěrečné třetině a byť z toho v prvním případě byly alespoň dva body za výhru v prodloužení, ze západu Čech se vyznavači oranžových dresů vrátili s prázdnou. Jak si povedou ve svém druhém letošním pražském derby?

SO 19:00 | Wizards - Panthers Praha (SH ZŠ Kunratice)

Junioři musí bodovat, Muži U23 míří na Slavii

Nečekanou komplikaci z minulého víkendu musí o víkendu napravovat Junioři A. Ti ztratili čtyřgólový náskok na půdě outsidera z Milevska a připsali si druhou porážku v kvalifikační skupině, ve hře je ale udrželo vysoké vítězství v Českých Budějovicích. V zamotané kvalifikační skupině C tak musí poslední hrací víkend bodovat, aby se udrželi ve hře alespoň o baráž - nejprve v sobotu večer vyzvou Tatran, s nímž na domácí půdě před zraky více než 150 diváků padli těsně 5:6, následně pak v neděli doma přivítají právě Milevsko, jenž se trochu nečekaně stalo hlavním barážovým konkurentem Panterů.

Matematika je následující a záleží především na soupeři - pokud Milevsko v sobotu padne doma s Budějovicemi, stačí svěřencům Patrika Míky z celého víkendu k jistotě baráže jediný bod. Pokud nicméně Došwich na svém hřišti uspěje a Panteři ani podruhé nevyzrají na Tatran, musí v neděli Milevsko porazit - stačí i případný triumf v prodloužení. Situace je v tuto chvíli navíc tabulkově zamotaná tak, že výběr z Radlic může stále skončit jak na posledním, tak teoreticky i na prvním místě skupiny. K jejich přímému postupu by nicméně musel přispět i střešovický Tatran, jenž by v závěrečném dvojutkání nesměl uhrát ani bod a doma s Pantery pak padnout alespoň o dvě branky. Uvidíme závěrečný zvrat?

SO 17:00 | Tatran Střešovice - Panthers Praha (Stodola Aréna)
NE 15:00 | Panthers Praha - Došwich Milevsko (SH ZŠ Rudná)

Ten si na hřišti florbalistů Slavie užili před necelými dvěma lety i Muži B, letos přejmenovaní na výběr U23. Ve Vršovicích tehdy tým vedený kapitánem Štěpánem Hanzlem prakticky celý zápas prohrával a do vedení se dostal přesně na 96 sekund - byly to nicméně sekundy závěrečné, v čase 58:24 se totiž prosadil Tomáš Mánek a pojišťovací trefa právě kapitána Hanzla v úplném závěru posvětila vedení 9:7. Letos na první souboj se sešívaným celkem nicméně přijede zcela obměněný tým a po minulém víkendu bude mít co napravovat - domácí vysoká porážka od Kralup je v divizní tabulce posunula až na sedmé místo, tři body za zatím stoprocentní Slavii. Ovládnou Panteři pražské derby i tentokrát?

NE 19:45 | Slavia Praha - Panthers Praha U23 (SH SK Slavia)

Do hry jdou také Dorostenky a rezervy mužů a žen, Dorostenci jedou znovu na sever

První koš přisoudil Áčku dorostenců navlas stejné soupeře jako před dvěma týdny a podobná je i lokace - jen tentokrát z dálnice D8 odbočí o pět kilometrů dříve. Na ústecké Slunetě budou chtít vrátit porážku florbalistům plzeňského FBC (minule 6:8) a na druhý pokus zvítězit proti domácímu Ústí nad Labem - to mimochodem před dvěma týdny dosáhlo kuriózního skóre 8:8 za dvě remízy 4:4, jež shodně v závěrečné třetině srovnáním zajišťoval Marek Chroustovský.

Na sever od hlavního města se vypraví i jejich dívčí spoluhráčky z Dorostenek, které na první turnaj musí až do přetlakové haly v Kladně. V sobotu dopoledne tu vyzvou nejprve domácí Kanonýry, úderem poledne pak změří síly s Novým Strašecím. Kladno bude soupeřem také Žen B, jež se s nimi utkají, stejně jako s rezervou Bohemians, v neděli na Exe Aréně. Jejich kolegyně z ženského Céčka pak vyrazí do Černošic na bitvy s Příbramí a Roudnicí nad Labem.

První zápasy v nové sezoně se blíží i pro zbytek rezervních mužských družstev - Déčko zůstane doma v Radlicích, kde přivítá pražský VŠTJ Ekonom a síly v sobotní podvečer poměří také s Dobříší, Lhokamo na Ruzyni vyzve domácí Bourbon a zahraje si také proti FBC Lynx