26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
39236_DSC_7132-1.jpg

PREVIEW: Junioři jdou do baráže, muži a ženy hrají venku

Čtvrtý hrací víkend nové sezony přinese několik zajímavých zápasů. Junioři startují baráž s Bulldogs, mužské Áčko vyrazí na horkou půdu Plzně a lehké to rozhodně nebudou mít ani #princezny v Ostravě. Juniorky čeká dvojité pražské derby, do akce se pak poprvé dostanou také starší žáci, žákyně a elévové. Na co všechno se můžeme v sobotu a neděli těšit?

Elitní družstva čeká náročný program

Do závěrečné fáze kvalifikace vstupují elitní junioři. Ti v základní skupině dokázali získat nakonec devět bodů, což jim stačilo ke druhému místu a tím pádem také postupu do barážové části, v níž už tuto sobotu a neděli budou bojovat s brněnskými Bulldogs o to, kdo si nakonec zahraje nejvyšší juniorskou KB ligu. Série hraná na dva zápasy, v nichž rozhoduje v případě rovnosti bodů lepší skóre, začíná v sobotu úderem osmé večer na brněnské hale SportPoint, o pár hodin později se pak přesune do Rudné, kde odveta startuje v nedělních 14:30. Splní si junioři postupový sen?

SO 20:00 | Bulldogs Brno - Panthers Praha (SH SportPoint)
NE 14:30 | Panthers Praha - Bulldogs Brno (SH ZŠ Rudná)

I bez nich si budou v neděli každopádně muset poradit elitní muži, kteří míří na půdu Plzně. Ta, stejně jako Panteři, prožívá parádní vstup do sezony a taktéž ještě nepoznala chuť porážky, byť v minulém kole rozhodla v Náchodě o svém vítězství až během samostatných nájezdů. Plzeňští navíc disponují čtvrtou nejlepší obranou v lize - lepší už jsou pouze Panteři, Butchis a Králův Dvůr. Bilance vzájemných duelů v posledních letech je poměrně vyrovnaná, naposledy se oba týmy potkaly vloni v září v Rudné, odkud si Plzeň odvezla těsné vítězství 4:3, o rok předtím naopak nadělovali domácí, kteří svého soka rozstříleli 17:4. To byl mimochodem až do uplynulé soboty klubový rekord v počtu nastřílených branek, který svěřenci Ladislava Hrmy překonali devatenáctigólovým debaklem na půdě Wizards.

NE 03.10. | FbC Plzeň - Panthers Praha (SH Lokomotiva)

Ještě o něco těžší pozici budou mít #princezny hrající v sobotu těžký duel v Ostravě. Ačkoliv Panterky po vzoru jejich mužských kolegů v posledních dvou kolech nadělovaly a Bulldogs dohromady s Boleslaví nasázely 22 branek, už v úterý se musely poprat s rozsáhlou marodkou, která se bohužel během zbytku ještě více rozšířila - v tuto chvíli trenérské duo Jaroslav Jelínek - Pavel Skazko disponuje přibližně dvanácti hráčkami do pole a v Ostravě je tedy čeká pořádně těžká šichta. O to více, když domácí favoritky minulé kolo překvapivě dlouho prohrávaly s Mladou Boleslaví a na konečných 6:5 otáčely až v závěrečné třetině a dá se tedy předpokládat, že si budou chtít proti Pražankám, s nimiž v extraligové historii ještě neprohrály, spravit chuť.

SO 17:00 | FBC Ostrava - Panthers Praha (ČPP Aréna)

A aby těch náročných duelů nebylo málo, těžké to budou mít i Juniorky a Muži U23. První jmenované se na hřiště vrací po týdenní pauze a znovu do jejich sestavy promluví i Extraliga žen - ta se hraje v podobný čas jako zápas #princezen v Ostravě a dá se tak předpokládat, že Juniorky na rozdíl od na jiných frontách nehrajících Bohemians nenastoupí v plné sestavě. Zraky trenérského týmu se tak velmi pravděpodobně budou soustředit na nedělní souboj s Black Angels, s nimiž Panterky odehrály parádní zápas na letošních Prague Games - po vyrovnání v poslední vteřině a podařených se tehdy radoval právě tým z Radlic. Naváží svěřenkyně Andrey Novákové na pozitivní výsledek i tentokrát?

SO 17:00 | FbŠ Bohemians - Panthers Praha (Bublina Arena)
NE 16:00 | Black Angels - Panthers Praha (SH Čakovice)

Napravit poslední dva týdny pak budou chtít Muži U23, kteří po vítězství nad Děčínem padli dvakrát v řadě a ze zápasů s Kralupy a pražskou Slavií nevybojovali ani bod. Teď navíc přijede do Rudné hodně produktivní rezerva prvoligového Ústí, která za 3 odehrané zápasy stihla nasázet svým soupeřům 33 branek, zároveň jich ale 22 inkasovat. Naváží Panteři na dva roky staré ligové souboje v nichž svého nedělního soka dvakrát dokázali porazit?

NE 17:30 | Panthers Praha U23 - Florbal Ústí B (SH ZŠ Rudná)

Rezervy čekají druhá kola, do hry jdou také veteráni a rezervní junioři

Povedený vstup do sezony už je pro mužské Céčko dva týdny starou záležitostí a družstvo, jehož ambicí je postup do nejvyšší regionální ligy, čeká druhý pokus na zisk šesti bodů. V prvním kole je o tuto možnost připravily nájezdy s rezervou Wizards, v lize navíc není jednoduchých soupeřů a i na domácí půdě to tak Panteři budou mít náročné - zejména pak proti Béčku Traverzy, která minule vyhrála oba zápasy a shodou okolností o jeden gól porazila i druhého sobotního soupeře radlických reprezentantů, tedy rezervu Tatranu. Přinese domácí plocha kýžené dvojité vítězství?

Ještě lepší pozici si na úvod sezony minule vytvořilo Éčko, jež v Černošicích porazilo oba své soupeře a v tuto chvíli je tak o bod druhé. A prognózy hovoří i tentokrát v panteří prospěch - na programu je totiž souboj s posledními Las Plantas B, jenž zatím nezískali ani bod a navíc disponují negativním skóre 2:23, soupeř z Kyjí pak získal jediný bodík v nájezdech s Rakovníkem (který minule padl s Pantery vysoko 1:8). Bude z toho tentokrát posun na první místo?

Na jeden bod budou chtít navázat veteráni, kteří tentokrát nemusí cestovat až do České Lípy, ale jen do pražské Unihoc Areny. A nemohou je asi čekat odlišnější zápasy - pořádající Tatran je v tuto chvíli na prvním místě s úctyhodným skóre 19:4, naopak Kadaň je s přehledem poslední při skóre 4:16. Připíšou si panteří legendy po první remíze také úvodní vítězství?

Do hry jdou také obě rezervy juniorů - Béčko minule v ďábelské atmosféře kobyliské arény dokázalo proti domácím vybojovat těsné vítězství a tentokrát ho čekají bitvy s tabulkovými soupeři z Prague Tigers a Králova Dvora, Céčko pak vyhlíží premiéru - v rámci třetí ligy vyzve Vosy Praha, paradoxně také v Kobylisích.

První turnaje pro strže, stržky a elévy

Turnaje se pak konečně dočkají všechna družstva starších žáků a žákyň. Největší pozornost bude tradičně upřena na Strže 07 BLACK, kteří pořádají druhý koš doma v Rudné a na úvod nebudou chtít brát nic jiného než postup - v základní skupině je čekají soupeři z Říčan a Butchisu, v případě dvou vítězství se pak o postup mohou utkat se Spartou, Kladnem nebo Falcony. O mladší žáky doplněné Strže 07 WILD pak taktéž čeká pořádání, tentokrát ale o den později na dobře známých Radlicích, kde v prvním koši přeboru vyzvou Spartu a Texas. Naopak až do Stochova budou muset vyrazit Strži 08 a utkají se zde s rezervou Vinohrad, Příbramí a Rakovníkem.

To Stržky čeká cestování v obou případech. Na velkém hřišti hrající družstvo BLACK musí na výlet až do Slaného, kde se Panterky na úvod sezony potkají s Novým Strašecím, Wizardy a Olympem. WILD si pak na hřišti 3+1 užijí ještě o zápas víc - v Nehvizdech vyzvou v jediném koši soutěže postupně Texas, SKV, Kutnou Horu a Prague Tigers. 

Nejmladšími zástupci budou pak Elévové, kteří letos přihlásili pouze družstvo 2011, které bude hned na úvod bojovat v tom nejtěžším koši - do Kladna pojede k zápasům se Spartou, domácími Kanonýry, Bohemians a Olympem. Vloni se Panterům v náročné konkurenci dařilo, povede se to ročníkům 2011 a 2012 i letos?