Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2234_20220929_223937.jpg

Premiérové bitvy všech družstev mlžů

Do nové sezony o víkendu vstoupila také všechna tři naše družstva mladších žáků. Tým BLACK bral v Nehvizdech druhé místo, WHITE obhájil účast v nejvyšším koši a první zkušenosti nabrali také elévové z výběru RED.

BLACK nestačili v nejvyšším koši pouze na Spartu

Netradičně za Prahou v Nehvizdech odehrálo svůj první turnaj družstvo BLACK, které se po pár měsících znovu vrátilo mezi středočeskou elitu. Že má místní hala a hlavně obec svá víkendová dopravní specifika brzy poznal i trenér, kterému se den před turnajem rozbil povoz a do moderní betonové kostky tak ráno šlapal hodinu pěšky z čelákovického nádraží.

Na turnaji jsme postupně vyzvali Spartu, Wizards, Tigers a Bohemians. Právě úvodní bitva měla být největší zkouškou, protože desítky z Barrandova a Podvinného Mlýna patři mezi nejsilnější známé soupeře a byl to tak i zatěžkávací test pro nové taktické plány. Zpočátku se sice dařilo rudou výpravu, která se rozcvičovala už v době, kdy některá naše vozidla teprve parkovala před halou, držet na uzdě a dokonce i v gólové ztrátě, zejména ve druhém poločase ale malí Sparťané nemilosrdně trestali jak naše poziční zaváhání, tak nedostatek elánu k běhání.

Po úvodní výsledkové lekci, která jinak úplně neodpovídala průběhu hry, ale postupně přicházelo znatelné zlepšení. S Wizardy nám ještě musela stačit remíza, což nicméně v té chvíli byla spíše ztráta – soupeře jsme pustili všehovšudy do tří šancí a sami nutkání více střílet pocítili až v závěru duelu. Proti Tigers už ale na hřišti jednoznačně dominoval jeden tým a byť tam nějaké chybky byly, dokázali jsme konečně věci z tabulky přenést i na plac a výškově méně výrazného soupeře střelecky přejet.

O druhé místo to tak bylo v závěru s Bohemkou, a to v době, kdy už ani jeden ze soků nemohl sestoupit. To jsme si tím horším způsobem vyložili i my a byť na soupeře celkem bezpečně platilo několik základních pokynů, nedokázali jsme se od něj výsledkově odpoutat a naopak sami inkasovali zbytečné góly po vlastních chybách. Za zmínku tak o to víc stojí individuální výkon Kočise, který v utkání nastřílel čtyři góly, ten poslední pak navíc za stavu 4:4 pár vteřin před koncem stylem „radši to pošlu z nuláku o plast, než abych to dal Vojtovi do prázdné“.

Turnaj tak končíme na druhém místě s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné prohry. Další kolo bude zase o něco náročnější (jak co se soupeřů, tak i předpokládané teploty v hale týče) a na nás tak je, abychom do něj vstoupili silnější jak v individuálních dovednostech, tak i jako celek.

Autor: Tomáš Pauček


Trojité pražské derby vyvezli Mlži WHITE na Kladno

V neděli se mladší žáci Panthers Praha WHITE vydali na první turnaj do blízkého Kladna.

V ranních hodinách jsme rozehráli úvodní zápas sezóny proti Spartě BLACK. První gól padl do branky soupeře, ale následně se prosadil i druhý tým. Po velice vyrovnaném utkání jsme na tom byli o jednu branku lépe a vyhráli jsme poměrem 3:2. Následující utkání jsme se na hřišti navíc potkali s druhou Spartou, která s sebou nesla příponu YELLOW. V první polovině se soupeři podařilo dát dvě branky, zatímco v našich řadách jsme střelecké štěstí postrádali. Ani v další polovině se nám nepodařilo dostat balonek za brankovou čáru soupeře a prohráli jsme 0:6.

Aby těch pražských derby nebylo málo, tak třetí duel přinesl bitvu s vršovickou Slavií. V první polovině jsme měli stejně střelecké štěstí jako soupeř a stav zůstal nerozhodný 2:2. Do druhé poloviny jsme oproti soupeři nedokázali udržet klidnou hlavu a obdrželi jsme další dvě branky. Do šatny jsme šli s prohrou 2:4.

Do posledního zápasu dne jsme nastoupili proti domácím Kanonýrům. V prvních dvou minutách jsme dali dvě branky. Následovala střela domácích a míček byl za naši brankovou čarou. V druhé polovině zápasu jsme díky přesilovce navýšili skóre na 3:1. O napínavý konec zápasu se ale postaral vlastní gól. Nakonec jsme odcházeli z posledního zápasu vítězně poměrem 3:2. První turnaj sezóny jsme si tedy užili a těšíme se na další!

Autor: Emily Mauerová

Elévové alias tým RED poprvé na velkém hřišti

Psala se neděle 25.9. a naši elévskou pantheří eskadru čekal první a zároveň domácí turnaj v naší rudenské aréně. Tým složený z elevů zároveň hrající vyšší kategorii čekaly 4 zápasy. Se Spartou, Slaným a 2x s Olympem

První zápas nás z rána čekala Sparta. Jelikož se jednalo o první setkání s hracím systémem 5+1 (alespoň pro většinu), tak byla první polovina spíše hledání ztraceného smyslu života :-). Zápas se nám tedy moc nepovedl. Na druhou stranu se kluci nevzdali a zápas se ctí dohráli.

Zápas numero 2 byl s papírově slabším soupeřem ze Slaného. Zápas byl vyrovnaný, u kluků bylo vidět že jsou už lehce oťukaní z prvního zápasu, a tudíž zápas hodnotíme mnohem lépe. Dlouho jsme sahali po výhře, avšak zápas skončil smírně.

Posledními dvěma soupeři nám byl Pražský Olymp s jeho dvěma družstvy. První utkání bylo ze začátku vyrovnané, bohužel nám to poté přestalo lítat na branku (tímto zdravím hattrick Hero Ábela :(( ). Olympu to na druhé straně bohužel párkrát spadlo do naší svatyně, tudíž se mohl radovat on. Druhé utkání doprovázelo zmatení a očividná chuť na oběd. Na hřišti jsme se hledali a vznikaly díry v naši obraně. Prohra nás tedy neminula.

I přes ne moc pozitivní výsledky musíme kluky pochválit, bylo to přeci jenprvní setkání s kategorií mladších žáků. Kluci se snažili a chtěli vyhrát každý zápas. Samozřejmě by se našli i nějaké nedostatky, ale ty už společně vyladíme na dalším tréninku

Autor: Matěj Ďurina