Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2218_20220922_133041.jpg

Premiérová zkušenost pro dorostenky

Své první zápasy vyjely dorostenky odehrát na halu Jedenáctka, kde se v úvodním klání střetly s domácím Chodovem.

Bylo jasné, že vzhledem k velké kvalitě soupeře a nižšímu věku našeho týmu nám patřila role outsidera. Tedy otázka je, zda si to připouštěly holky, protože ospalý přístup k přípravě na zápas i samotnému vstupu do něj se dá popsat jediným slovem, a to "šílenost". Holky rozhodně nepředvedly výkon, který by odpovídal jejich kvalitě, soupeř tedy v poklidu utkání kontroloval a zaslouženě nás deklasoval výsledkem 1:16.

Do dalšího utkání s Bohemkou jsme vstoupili úplně jiným způsobem a ačkoli byl soupeř více na míčku, my vycházeli z mnohem lépe organizované a důrazné defenzivy, než tomu bylo v prvním zápase. Zároveň jsme si byli schopni vytvořit i celou řadu brankových příležitostí, které jsme ovšem trestuhodně zahazovali. I tentokrát jsme tedy z utkání brali porážku, ovšem s úplně jiným pocitem, než po tom prvním.

Oba zápasy pro nás byly velká škola, přeci jen pro většinu hráček to bylo první setkání s takto velkou florbalovou kvalitou. Věříme, že v průběhu sezóny budeme sbírat cenné zkušenosti, naše výkony budou lepší a lepší a že už se nám nestane to, co se stalo v prvním zápase - prohrát klidně můžeme, klidně i větším rozdílem, ale my u toho musíme předvést nějaký svůj maximální výkon. Nechť je pro nás tedy toto poučení. Děkujeme fanouškům za podporu v obou bitvách.

Autor: Dan Ježil