Související zápasy

Panthers Praha
26_1644227383.jpg
2210_20220916_231551.jpg

Premiérová zkušenost Déčka vynesla pět bodů

Déčko zahájilo sezonu ve spěchu, ale nakonec se to povedlo a ukázala se jak síla v šířce našeho kádru, tak zároveň to, co nám chybí k tomu, abychom si to ještě více užili.

Zase jako vždy, první hrací víkend, hodně lidí překvapeno, že se vůbec hraje, ale to naštěstí je pravděpodobně ve všech týmech. Naše situace je specifická tím, že v této lize jsme do loňska hráli s týmem C POWER, tedy velmi zkušeným a kompaktním tělesem, který vlastně jen tak tak že soutěž loni vyhrál a naše Déčko poskočilo z nižší soutěže ze třetího místa a právě už loni to byl tým vyznačující se druhovou pestrostí a rozmanitostí, ale zároveň také nečitelnosti a skládáním někdy na poslední chvíli nebo dokonce za pochodu.

V naší sestavě se tradičně objevili zástupci skoro všech druhů, poddruhů, čeledí a subkultur našeho biotopu, od ultra veterána Mílu, přes áčkaře Lombiho, céčkaře Dalíka s Dopiťáke. legendu Martina Šádu, čerstvé muže verze 2003 Šáchyma, Ladrise a Kandyho až po odchovance Sajslovy akademie. Tuhle parádní partu pak v brance zajistil do loňska áčkový brankář Hrůša, nyní s příznakem Retired.

Los nám přiřadil dva poměrně podobné týmy, které nám na začátek dalo by se říct vyhovovaly, ale znáte to. Sokol Břevnov i Ekonom, oba týmy zkušené a ve vyšším florbalovém věku, nikam se neženou, ale umí výborně parkovat autobus a zároveň, když je potřeba, tak nepříjemně napadat či umně zatáhnout za záchrannou brzdu. Pro starší členy naší osádky tedy vlastně klasika s skoro rutina, ale pro mladší kluky to byla životní zkušenost, protože v juniorech se beton nehraje a pokud ano, tak to hraje ten tým, co je výrazně slabší a je to stejně jen otázka času, kdy se prolomí. Tady v mužských soutěžích se hraje ten chytrý beton většinou a kluci s tím měli samozřejmě potíže, i když nejednou se jim povedlo si celou pětku soupeře proťukat a jednou z toho byl dokonce krásný gól.

Měli jsme zároveň štěstí, že za Břevnov nenastoupil jejich nejlepší hráč, nějaký Jakub Rybka. Takto bylo na nás, abychom prokázali větší kvalitu a florbalovost. První třetina byla klasicky rozcvičovací a druhé jsme měli rozhodnout, což ale kluci prohlásili za hotové při vedení 2:0 právě po jednom výstavním gólu. Utkání se dotlouklo nakonec až do nájezdů a dotlouklo uvádím i proto, že to nebylo úplně vyladěné do krásy. Kluci z Břevnova trochu z legrace, ale zároveň i trochu vážně reklamovali každý druhý zásah hokejkou za trestné střílení, ale klasicky sami k sobě takto přísní nebyli. Rozhodčí pojali zápas taky trochu jako rozcvičku a i když rozhodnutí byla vesměs v pořádku, tak sympatie obou týmů si nezískali. Byli jsme ale svědky několika laboratorních situací - například, kdy hráč soupeře ostentativně upustil zlomenou hokejku a odběhl pryč, což je jedna z pravidlových novinek (to, že se to smí) :-)

Zároveň padnul nevídaný počet zdvojených trestů, jednou se šlo 4 na 4 a celkem třikrát se šlo na 2+2, dvakrát my a jednou soupeř, což způsobilo mnoho dotazů, jestli to jsou ta nová pravidla... a odpověď tazatele snad zmátla ještě víc, protože ani v jednom případě se nejednalo o větší trest, ale o dva menší tresty udělené zároveň.

Nájezdy jsme poměrně s přehledem vyhráli, což spočívalo v tom, že Hrůša nic nepustil a Marco dal jeden a než jsme se dohádali, kdo má nebo měl jet ten třetí, tak byl konec.

Zápas s Ekonomem byl, jak jsem uvedl výše, něco podobného, kluků bylo méně do pole a byli florbalovější a méně se faulovalo a méně reklamovalo. A stejně jako Břevnovu i klukům z Ekonomu chyběl nejlepší hráč! Nám oproti ranní sestavě odjel Dalík a do zápisu jsem se zapsal já, kdybyste měli v plánu to zase dovést až do nájezdů.

A stejně jako v prvním zápase jsme považovali vedení 2:0 za zdrcující. Opět jsme zkusili rozhodnout ve druhé části, vedli jsme 5:2 a soupeř si bral time-out a zase velká škola pro naše mladíky, kteří viděli, že i na nižší úrovni jsou zkušení borci, protože poté během pěti minut naše vedení smazali. A dlužno dodat, že všechny tyto tři branky dostala ta naše zkušenější lajna.

A znáte to, klasika, před třetí třetinou si něco řeknete a jdete na plac a hned dostanete gól, to nepomůže. Poprvé ten den jsme prohrávali, ale odpověď a klid do hlav přinesla zkušená lajna, která napravila svoji nesoustředěnost a vzala si zápas zase zpět do rukou až do konce, bodově se blýskl a jako pravá posila se ukázal Marco, celkově za turnaj 6+3 a pro ostatní velký vykřičník, protože sice vezeme pět bodů za dobrý týmový výkon, ale bez pomoci střelce z vyšší soutěže bychom vyšli naprázdno.

Díky všem a těšíme se na příští turnaj, kde nás čekají náročné zápasy s rezervami superligových Bohemians a Black Angels.

Autor: Štěpán Weber