Předvánoční loučení elévů

Poslední předvánoční turnaj za sebou mají všechna tři družstva elévů.

Výlet BLACK do Králova Dvora

V neděli 11. prosince jsme se vydali do Králova Dvora. V prvním utkání jsme vyzvali domácí celek a jako první inkasovali, k čemuž jsme se sami vinou nepřehledné situace za potlesku celé haly sami přihlásili. Ta ale pak celkem umlkla, neboť se naše pozornost upřela na hru samotnou a na hřišti jsme T.B.C. zejména v první polovině rozebrali do posledního šroubku. Druhá část už nebyla tolik gólová, dali jsme i pár tyček, na pohodlné ranní vítězství to ale i tak bez problémů stačilo.

Dalším středočeským sokem bylo Kladno a jeho výtečně chytající gólman, jemuž ten náš zdatně konkuroval. Odemknout jednu z branek se po velkých šancích povedlo až Vojtovi Kubíkovi, který nás neuvěřitelnou střelou ze vzduchu poslal do vedení a na svůj gól navíc navázal završením hattricku – znovu jsme tedy ze zápasu odcházeli spokojenější my.

Třetí bitva a první pražský soupeř, jímž byli Tigers. První polovina byla zcela v naší sérii a vedli jsme pohodlným pětigólovým náskokem, sami přitom neinkasovali ani jednou. Do druhé části nás opět potrápilo až příliš velké sebevědomí a nosánek směrem vzhůru, inkasované góly nás ale probraly a na soupeřovu reakci tak přišla adekvátní odpověď a třetí vítězství.

Na závěr turnaje to tedy byla bitva o postup s Bohemians, do níž jsme opět nastoupili možná až příliš sebevědomí a s přílišnou jistotou ve vlastní postup. Na hřišti to totiž jako jasná záležitost rozhodně nevypadalo – všude jsme byli poslední, únava ze čtvrtého zápasu byla znát i na výkonu a nebýt skvěle chytajícího Fíly, bylo by rozhodnuto daleko dřív. Až těsně před pauzou inkasoval dva slepené góly, které jsme se celou druhou polovinu snažili marně napravit, navíc začaly na strunu předvedené hry hrát i nervy a bylo to tak čím dál těžší, Bohemka nám navíc míček půjčovala jen nerada. Závěrečné inkasování tedy znamenalo konečné druhé místo a smutnou cestu domů.

Autor: David Förster

.

Elévové WHITE v novém kabátě

V neděli 11. prosince se konaly poslední turnaje Ligy elévů v tomto roce (příští týden nás ještě čeká Přebor mladších žáků, a pak už zasloužený odpočinek v podobě Vánočních prázdnin). A protože jsme zároveň pořádali a díky tomu tak hráli zpátky 6. koš, doznal tým spousty změn a představil se úplně v novém kabátě. Vlastně jediným hráčem na svém místě byl Honzík Probst, jinak to byl prakticky úplně nový tým. Matouš Horna se tentokrát nepředstavil na postu obránce, ale zamířil přímo do brány. Kuba Procházka a Kryštof Šustek sem zamířili z týmu Black, Matěj Král a Kuba Müller oblékají standardně dres přípravky. A pak ještě úplně nový člen, který byl s námi na turnaji úplně poprvé - Lukáš Příklenk.

Pojďme se ale už podívat, jak to probíhalo na hřišti. Prvním soupeřem nám byla Sparta Praha Orange. Tým se sehrál poměrně rychle, a i Luky po pár střídáních hrál tak, jako by už pár turnajů odehrál. Největší radost měl trenér z návratů do obrany, však také na to před zápasem kluky připravoval a pouze jeden inkasovaný gól za celý zápas jasně dokazuje to, že to klukům opravdu šlo.

Dalším soupeřem byl tým Barracudas Slaný. A tady si musím trošičku postěžovat, tatínkové ze Slaného to dneska brali opravdu až moc vážně, nejenže pokřikovali na své kluky, když se jim něco nepodařilo (což aplikovali celý turnaj), ale zároveň ještě jednoho napadlo vzít s sebou fandící trubku, a to zas rozhodilo trošku naše kluky. Ti sice povzbuzeni z prvního zápasu rychle vedli a první půli dovedli do dvoubrankového vedení, ale v druhé půli po snížení na jednu branku, kdy to tatínkové rozjeli ve velkém, se našim klukům trochu rozklepali kolena. A bohužel se to nepovedlo zastavit a dalšími dvěma góly v naší síti jsme nakonec o jednu branku prohráli. Po zápase na to trenér tatínky upozornil, naštěstí měli pochopení a další týmy už tak měly klid a mohly se soustředit jen a jen na zápas.

A my jdeme na náš třetí mač, kde nám soupeřem byl tým Rakovníka. A bylo to opravdu velké drama, kde se ukázalo jak tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěchem činí proměňování šancí. Bohužel jsme si z posledního zápasu přinesli trochu i ta rozklepaná kolena a pokračovali v nepřesvědčivém výkonu v obraně a po zhruba půlce první půle svítilo na tabuli nepříznivé skóre 1:5. Do konce poločasu nic neměníme, jen víc upozorňujeme na návraty do obrany a hle, půli končíme 4:5. Do druhé půle na soupeře vlítneme se vší vervou, ale gól se nám, ale vlastně ani soupeři, nedaří dát. Až na konci bohužel soupeř dvakrát skóruje, což definitivně naši snahu otupilo.

Posledním soupeřem je nám dosud suverénní tým Olympu, který všechny dosavadní zápasy zvládl s celkovým skóre 24:3. A protože se nám dva poslední zápasy úplně nepovedly, musí nastat i nějaké ty změny v sestavě. A myslím, že to byly povedené změny, neboť hra byla parádní a ani jeden z našich hráčů nevynechal žádný souboj. Zápas sice prohráváme, ale zaznamenáváme proti tak poměrně silnému soupeři několik dílčích úspěchů. Nastříleli jsme jim 6 branek, což je vlastně dvojnásobek toho, co se povedlo všem předchozím soupeřům dohromady, a dokonce jsme je donutili si vzít time-out. :-)

Takže suma sumárum, hra byla rozhodně lepší než samotné výsledky. Doufám, že jsme všem rodičům - fanouškům připravili fajn představení a těší se na další stejně tak, jako já.

Autor: Dan Horna

Pět statečných nováčků

Poklidná neděle plná nových zážitků, pro náš tým YELLOW to tak rozhodně bylo.

O třetí adventní neděli proběhl na základní škole v blízkosti Budějovické elévský turnaj 3+1 a pro všechny účastníky byl tím prvním turnajem v životě. Kluci si poradili s nesnázemi jako je prohra a neúspěch a i přes to vše turnaj na konci zhodnotili pozitivně. Nově získané zkušenosti si mladí Panteři nechají uležet přes vánoční svátky a do nového roku se těšíme na trénincích.

Všem přeji šťastné a veselé a poklidné a radostné prožití Vánoc!

Autor: John Hodek