Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2112_20220308_125539.jpg

Představení obou elévských týmů v Kralupech

V sobotu 26. února se oba elévské týmy představily v Kralupech. A tak nás čekala pořádná várka zápasů (celkem 8), ve kterých se představilo jedno ze dvou Panteřích týmů. Ráno se scházíme v úctyhodném počtu 19 hráčů, 3 trenérů a adekvátním počtu rodičů, a to už by bylo pomalu na výletní autobus, jak poznamenal jeden z rodičů. Přichází rozcvička, rozdělení na A a B tým a jde se na to.

„A“ tým, složený z kovaných elévů, avšak bez pár opor, se pouští do boje s tradičními soupeři z druhého koše – TJ Sokol Dobříš, Kralupy Wolves blue, Wizards SO Praha 10 white a Olymp Florbal Apollon. Ve všech zápasech, až na ten poslední platí jedno pravidlo: pokud se nám daří na začátku, nepovede se nám takový zápas dovést do vítězného konce a naopak, tzn. když se nám nedaří na začátku, máknem a na konci se radujeme. Trenérům se samozřejmě ta druhá varianta moc líbí, a komu by se taky nelíbila, takový parádní obrat dokáže potěšit. Ale ta první varianta už tak hezky nevypadá, a tak stabilita výkonu je dalším námětem pro zlepšení, a tak stále máme na trénincích co dělat a musíme dál makat. Kluci to cítí podobně a na další dřinu už se móóóc těší ????

„B“ tým, složený z kluků z přípravky a z kroužku na Zličíně, jde bojovat s týmy z šestého koše – Acema Sparta Praha Grey, T.B.C. Lucern Králův Dvůr, FBC Střelci Unhošť a Kralupy Wolves grey. Avšak ouha, všechny týmy do jednoho jsou našlapané kluky ročníku 2011 a velká spousta kluků z těchto týmů není jen o jednu hlavu, ale někdy i o dvě větší, než naši nejmenší (ročníky 2013-14). Všechny zápasy byly pro kluky opravdu hodně těžké a skóre většinou narůstalo spíše na druhé straně, ale na druhou stranu musím kluky strašně moc pochválit. Jejich vůle bojovat a nevynechat žádný souboj byla prakticky nezdolná. A i když nepanovala radost ze samotných výsledků, naše hra šla nahoru zápas od zápasu. Prostě zjištění, že na určité herní situace není tolik času jako v turnajích přípravky a v osobních soubojích, že to taky o trochu víc bolí, bude mít velmi kladný vliv na další rozvoj všech hráčů, kteří se dnes na palubovce představili.

A na závěr ještě jedno velké poděkování. To, co dneska předvedli dva tatínkové, a já se nebudu bát jmenovat, pan Král a pan Michalíček, to byla prostě paráda! Nastal čas oběda a oni pro všechny kluky připravili naprosto úžasné překvapení v podobě hromady pizz pro všechny a ještě k tomu jako zákusek slaďoučké cupcaky. Moc děkujeme!

A ještě na úplný závěr musím zmínit naše druhé setkání s dětmi a rodiči, a to večer v Rudné na čtvrtfinále Národní ligy. Moc rád jsem Vás tam všechny viděl. Doufám, že jste si ten napínavý zápas užili a doufám, že se to stane takovou naší malou tradicí, už párkrát se nám to tuto sezónu povedlo. Prostě užít se ten florbal pěkně od rána až do večera ????

Autor: Dan Horna