Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2434_20230329_120211.jpg

Předposlední bitvy elévů

Elévy čekaly v soutěži 3+1 jejich předposlední letošní bitvy - družstvo BLACK vyrazilo tančit na Slavii, WHITE si užili servis haly v Berouně a YELLOW v Rudné urvali dvě vítězství!

Slávistická devítka

V sobotu 25. března čekal naši partu elévů další turnaj, tentokrát se hrálo na pražské Slavii. Našich 9 střelců se nad ránem sešlo včas a poté, co jsme prošli skrze taneční turnaj, jenž se na hale odehrával ve stejný den, mohli jsme skočit rovnou do akce.

Moc velký skok to ale nebyl. První zápas proti domácí Slavii jsme začali ospale, neběhalo nám to a balónek také moc nelítal. Naše pasivní hra soupeři vyhovovala a proto s námi dokázal držet tempo. Po pár našich chybách jsme mohli být rádi, že jsme si odnesli alespoň jeden bod za remízu.

Druhý zápas s pražskými kouzelníky se nám nepovedl už vůbec. Začarovali nám florbalky a očividně i hlavy, když se nám nechtělo vůbec hrát. Zápas si nezaslouží další popis, stačí se jen poučit a s hlavou nahoru jít dopředu.

Mezi druhým a třetím zápasem jsme si museli s klukama trochu pokecat. Proč tu vlastně jsme? Kam se vytratila naše chuť? To vše jsme se snažili vyřešit. Taková témata se však nevyřeší za jednu konverzaci a proto doufám, že se nad tím alespoň všichni zúčastnění zamysleli.

Zápas s Tatranem měl konečně oheň, na který jsme od kluků zvyklí. Chuť se jako zázrakem vrátila a výprava z Prahy 13 konečně začala ukazovat, co v ní vlastně doopravdy je. Přetahovali jsme se o vedení až do samotného závěru, kde bohužel pro nás byl šťastnější soupeř.

Poslední zápas krásné sluneční soboty nám byl sokem pražský klokan z Bohemky. Navázali jsme na výkon z třetího utkání a hned bylo na co koukat. Padalo hodně gólů na obou stranách a tak zápas musel pobavit všechny milovníky ofenzívy. Na závěr nás bohužel soupeř přestřílel - využil taktiku “pravý horní” (kdo ví, ten ví :-)). Pro nás to znamenalo sobotu bez jediné výhry.

Turnaj patřil do kategorie poučných. Ukázalo se, kde a na čem máme zapracovat. Ve zkratce - musí mě ten sport bavit a musím ho hrát kvůli sobě, ne kvůli rodičům, ne kvůli trenérům, ale kvůli sobě. Těším se moc na další zápasy a tréninky. Možná zpomalujeme, ale nikdy nezastavíme. Děkuji za přečtení a přeji hezký den.

Autor: Matěj Ďurina

Mlaďoši v Berouně

Na předposlední ligový turnaj 3+1 v této sezóně se rozjeli naši mladší elévové (ročník 2013) do Berouna. Prakticky všichni se scházíme hned na parkovišti, kdy to vyloženě vypadalo na synchronizovaný příjezd, ale šlo o náhodu, nebo spíš o to, jak všichni jsme dochvilní.

My už se ale pojďme podívat, jak to klukům šlo. První dva zápasy byly pro Pantery taková malá laskomina. Na Kladně i Berouně si kluci prostě smlsli a jasně soupeře přejeli. Pak ale přichází nejtěžší zápas proti Orce, kdy nám soupeř nedává tolik prostoru a tentokrát soupeř přejel nás. Posledního soupeře z Příbrami bychom opět zařadili do kategorie laskomin, avšak zas tak velkým rozdílem jsme nevyhráli. Může za to hlavně druhá půlka, kdy jsme se snažili vstřelit co nejvíce gólů, ale mělo to spíše za následek chyby v obraně, a proto jsme z poměrně jasného zápasu odcházeli se smíšenými pocity.

Jako vždy na závěr patří velké poděkování rodičům za „full service“ pro hráče. Milanovi pak moc děkuji za fotky a Katce za kafíčko. A nakonec ještě jedna kvízová otázka: jmenujte jednu pražskou halu, kde je tak pěkné zázemí pro hráče a rodiče jako bylo teď v Berouně nebo třeba jaké je na Kladně. Nevím jak Vy, ale já raději jezdím mimo Prahu, co Vy? Ta paní, co dělala kafe na minulém turnaji 5+1 na Zbraslavi mi vyloženě svou ochotou zkazila celej den. :-)

Autor: Dan Horna

Rudenské představení pro YELLOW

V sobotu 25. března se elévové YELLOW vydali do rudenské haly pokořit další z víkendových turnajů.

Ranní utkání byla zcela v naší roli a to hlavně díky střeleckému představení Matěje Krále, který nastřílel dohromady 10 gólů. Domácí Rudnou i Draky z Říčan jsme přestříleli o 2 branky a tím si zajistili pohodlné vítězství.

Oproti tomu odpolední zápasy měly jiný spád i přesto, že tým YELLOW držel svůj herní projev na maximech. Bohužel to nestačilo ani na Davli a ani na Wizardy, kteří nás v utkáních přestříleli minimálně o osm branek.

I přes vysoké porážky jsem velice potěšen z výkonu kluků a byť tým složený z pěti hráčů a jednoho gólmana (po zranění jednoho z Panterů), nedali na sobě hoši znát věkový ani početní rozdíl oproti soupeřům a z mého úhlu pohledu zahráli velmi dobrý turnaj. Děkuji rodičům za spolupráci a těším se příště!

Heeeeej, Panthers!

Autor: John Hodek