20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
38840_51299656177_699ea1fdfc_o.jpg

Prague Games končily pro Pantery před branami medailí

Hodně smolný turnaj co se medailových úspěchů týče má za sebou prakticky kompletní panteří družina. Ta hned v pěti případech ze sedmi byla doslova na dosah cennému kovu, o jejich neúspěchu nicméně často rozhodl jediný gól. Osamoceným medailistou tak zůstala kategorie Elévů U10, která si odnesla placky alespoň pamětní. Cestu turnajem přibližuje shrnující článek doplněný o ohlasy trenérů!

Mladší žáci (B12)

Nejmladší výpravou, která o cenný kov musela zabojovat, byli Mlži B12. Ti sice ve trojčlenné skupině A disponovali po prvním hracím dni jen jedním bodem za prohru s Horní Suchou a remízu s Kladnem, chuť si nicméně napravili ve čtvrtek ráno, když přejeli brněnský Hattrick 5:1. Díky tomu si zajistili konečné druhé místo a tím pádem až odložení play-off na pátek, který byl nakonec zdaleka nejnáročnějším dnem.

Po tuhém ranním boji a následné neúspěšné penaltové loterii s Pískem sice Panteři postoupili jenom do play-off B, s novou příležitostí si ale poradili náramně - nejprve téměř odpálili Hamr po nájezdové výhře nad Mladou Boleslaví, s níž navíc museli dvakrát dotahovat dvoubrankovou ztrátu, následně si pak v repríze skupinového boje díky hattricku Ondry Kořínka poradili i s Kladnem, a to výsledkem 4:3. Díky tomu tak finále pavouka nabídlo souboj Panterů s brněnskými Bulldogs, kteří sice většinu zápasu vedli, mladá výprava z Radlic jim ale po celou dobu hlasitě funěla na záda a v závěru se všemi dostupnými zbraněmi hnala za vyrovnáním, náročný program si ale vybral svou daň a na vytoužený gól už tak nedošlo. Tým, jehož většinu tvořili hráči, kteří florbal na velkém hřišti před turnajem prakticky nikdy nehráli, tak skončil na konečném druhém místě, které v play-off B bohužel vysněnou placku nepřináší.

Komentář trenéra (Petr Vobecký): "Los skupin se zdál před turnajem pro mladší žáky vcelku snadný, nicméně hned první zápas nás přesvědčil o opaku. Tým z Horní Suché, pro trenéry velká neznámá, se ukázal jako solidní sok, který nám hned zkraje turnaje našel nemálo chyb jak v obraně, tak v celkové hře našeho družstva. To zápas s Kladnem už byl o poznání lepší - s naším snad nejčastějším soupeřem ze sezóny, se kterým se nám příliš nedaří, jsme hráli paradoxně mnohem lépe a nebýt několika nevyužitých šancí na konci zápasu, tak bychom odcházeli se dvěma body navíc. Základní skupinu jsme ukončili výhrou nad Hattrickem Brno, kterému jsme s nadsázkou moc nedali čuchnout. V osmifinále turnaje jsme šli na Písek a tento zápas rozhodoval o tom, jestli se dostaneme do áčkového pavouka či budeme pokračovat v béčkovém. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný, došlo tedy až na nájezdy, kde bohužel měl větší štěstí soupeř.

Štěstíčko se nám však vrátilo hned o zápas později, kde jsme v nájezdech dokázali vyřadit z turnaje Boleslav. Do semifinále jsme dostali opět Kladno, se kterým jsme si napodruhé dokázali poradit a posunout se až do finále play-off B proti Bulldogs Brno. To se s námi moc nepáralo, během chvilky se dostalo do vedení a do poločasu jsme vstupovali s dvoubrankovým mankem. Kluci však neztráceli naději, naopak do zápasu vložili zbytek svých sil (kterých už po náročném dni moc nezbývalo) a snažili se výsledek zápasu obrátit ve svůj prospěch. Bohužel se nám srovnat nepodařilo a o jeden gól jsme finále prohráli. Kluky bych však chtěl jak za sebe, tak i za Paučise a Matěje moc pochválit. Děkujeme rodičům za podporu během celého turnaje a budeme se zase těšit příště!"

Starší žáci (B14)

Strži s obměněným kádrem měli před začátkem turnaje jednu jistotu - pokud během prvního dne porazí Gullivers Brno i Chomutov, budou mít díky karanténě třetího soupeře z Tatranu a tím pádem i jistému prvnímu místu zcela volný čtvrtek. A nepsaný cíl se jim podařilo splnit na jedničku - soupeř z moravské metropole padl po výsledku 1:6, florbalisté Chomutova pak inkasovali ještě o čtyři náboje více a navrch sami nevstřelili branku ani jednu. S celkovým skóre 21:1 tak Panteři postoupili přímo do kunratického osmifinále, kde i přes vyšší trest Jakuba Nového dokázali přemoci Olomouc poměrem 4:2 a posunuli se na dohled alespoň bronzové medaili. Ta ale nakonec bohužel pro ně zůstala nedosaženým milníkem, neboť čtvrtfinálovým soupeřem byl silný ročník rivala ze Sparty, jenž svěřencům Lukáše Jenšíka moc útočných akcí nedovolil a ukončil tak panteří putování ve čtvrtfinále play-off A.

Komentář trenéra (Lukáš Jenšík): "Tým B14 se netvořil lehce a nakonec byl složen až ze tří tréninkových skupin, což se podepsalo i na tom, že se spolu někteří hráči navzájem skoro neznali. Skupinou jsme nicméně prošli jako nůž máslem a po výhrách nad Gullivery a Chomutovem jsme vinou kontumace zápasu s Tatranem celý čtvrtek nehráli a jen čekali na soupeře v play-off. Tam nás nakonec čekala houževnatá Olomouc, kterou jsme po dobrém výkonu přehráli 4:2. Ve čtvrtfinále nicméně přišel souboj se Spartou, kde jsme narazili a v němž se ukázalo, že na TOP týmy v tuhle chvíli nemáme a musíme hodně dřít, abychom je dokázali dohnat."

Starší žákyně (G14)

Stržky doplněné o vrstevnice z Texasu měly na turnaji ještě jednu netradiční posilu. S týmem totiž na turnaj odjela i desetiletá Jill Martinjas, která běžně nastupuje za švýcarský výběr Unihockey Youngsharks Port, pro Prague Games ale zvolila za svůj právě panteří dres - šikovná útočnice navíc během svého pobytu v Praze nezapomněla pozdravit ani naše fanoušky. I ona pak byla u toho, když Panterky nejprve v prvním zápase skupiny jasně přejely Písek 7:0, v tom druhém následně sama asistovala u jedné ze dvou branek v síti Olomouce. Dvě branky navíc družině kolem trenéra Dana Ježila díky kontumaci nad Black Angels stačily k prvnímu místu a tím pádem i náročnému čtvrtfinále s Bohemians.

Tam Panterky dlouho držely vyrovnané skóre a zkušenějšímu protivníkovi byly důstojným soupeřem, zástupkyně zelenobílé kombinace nicméně ve druhé půli nakonec zvládly odskočit do dostatečného náskoku a po výsledku 4:2 tak poslaly radlická děvčata do pavouka B. V něm bylo na programu rovnou semifinále, které příliš gólové radosti nenabídlo - padla v něm jediná branka, jíž krátce po polovině prvního poločasu zaznamenala Zuzana Cihelková a která tak znamenala panteří postup do finále. A i zde, stejně jako v případě Mlžů B12, chybělo k vysněné medaili opravdu málo - ačkoliv Mladá Boleslav v jednu chvíli vedla už 3:0, dvě trefy Panthers zápas pořádně zdramatizovaly a mít budoucí #princezny trochu toho sportovního štěstíčka, na vyrovnání by dosáhly Takhle se bohužel s turnajem rozloučily porážkou 2:3 a druhým místem, za nějž se cenný kov na krk neuděluje.

Komentář trenéra (Dan Ježil): "Starší žákyně se s celým turnajem popasovaly velmi dobře, dokonce ještě lépe než s předchozím turnajem v Brně, který pro nás byl také velmi pozitivní. Holky si zvykly na fyzicky náročný styl s vysokým napadáním a velkým počtem soubojů. Dopředu se nám sice dařilo být nebezpeční, ačkoli ještě máme hodně na čem pracovat, všechny zápasy, které jsme odehráli byly velmi vyrovnané (mimo úvodního zápasu s pískem) a právě ty těžké zápasy nám ukázaly, co je potřeba vypilovat. Všem holkám děkujeme za skvělou reprezentaci a budeme se těšit na další společné akce."

Dorostenci (B15)

I další panteří družstvo mělo základní část rozehranou skvěle - po prvním dni drželi Dorostenci první místo s plným počtem bodů a působivým skóre 14:0, které vzniklo po výhrách nad SKV a českobudějovickými Štíry. První klopýtnutí tak přišlo až druhý den při remíze s Havířovem, který za celý zápas zaútočil všeho všudy dvakrát a příznivci defenzivní hry si na tribuně mohli hlasitě chrochtat blahem. Ani ztráta dvou bodů nicméně neznamenala žádnou komplikaci a Panteři postoupili do play-off z nejlepší možné pozice, ještě ve čtvrtek večer si navíc v osmifinále poradili s FbC Skuteč poměrem 3:1. Prokletí našich týmů, které končily doslova krok o medaile, nicméně neukončili ani oni a naopak toto trápení prohloubili, když druhý den nestačili ve čtvrtfinále na Bohemians - klokani o svém vítězství 7:3 rozhodli ve snové první polovině, kterou ovládli 5:1.

Komentář trenéra (Dominik Hudec): "Čerství mistři z brněnského Open Game chtěli na své výkony navázat i na “domácích” Prague Games, kde začali hned první den slibně - výhry 10:0 a 4:0 zanechaly pěknou vizitku do posledního zápasu ve skupině a dalších bojů v play-off. Z posledního zápasu ve skupině, který by se dal zároveň označit jako nejnudnější zápas v historii florbalu, jsme si odnesli pouze bod. I přes toto “zaváhání” jsme pouze se dvěma obdrženými góly ovládli skupinu a mohli vyhlížet vyřazovací boje. Přes první kolo jsme prošli po kontrolovaném průběhu hladce, avšak v kole dalším, které bylo zároveň osudné nejen pro nás, ale pro většinu panteřích družstev, nám stopku vystavila Bohemka, kdy jsme po nezdařilém začátku jen marně hledali recept na stíhací jízdu. Přesto bych chtěl klukům poděkovat za předvedené výkony, protože do sezóny je určitě na čem stavět, nebo v čem pokračovat a zdokonalovat se."

Junioři A (B17)

Juniorům se hned v prvním zápase hrubě nevyvedl začátek a během deseti minut inkasovali od Trenčína hned tři góly. Nesložili však zbraně a díky hattricku oslavence Járy Petráka zápas otočili a na úvod si připsali cenné tři body za vítězství 4:3. Podobná taktika už jim ale úspěch proti dalšímu soupeři, Tatranu, nepřinesla a Panteři tak na turnaji poprvé padli - chuť si spravili a druhé místo ve skupině vybojovali nicméně v posledních skupinových představeních, když nejprve deklasovali Okříšky 14:0, aby následně stejným způsobem a výsledkem 10:1 rozstříleli také Jičín. Ještě během čtvrtka pak přišlo povedené osmifinále s Havířovem, jenž svěřenci Patrika Míky porazili poměrem 3:1.

Pátek už však byl pro Pantery nepovedeným dnem - nejprve stále ještě v play-off A, konkrétně v jeho čtvrtfinále klukům nestačilo ani rychlé vedení a se Spartou nakonec padli vysoko 2:7. Následně pak přišla cesta ještě na semifinále play-off B, kde se ale promítla i předchozí vysoká porážka a ačkoliv patra kolem Josefa Nového vedla ještě 6 minut před koncem nad Bohemians 5:4, po krutém gólu těsně před sirénou se s turnajem rozloučila porážkou 5:6.

Komentář trenéra (Patrik Míka): "Ve skupině jsme odehráli na začátek dvě těžká utkání s urostlými chalany z Trenčína a střešovickým Tatranem. Bohužel do obou jsme vstoupili lehkovážně a vždy jsme museli dotahovat skóre. V případě prvně jmenovaného soupeře se nám to povedlo, z třígólového deficitu jsme se po půli vzpamatovali a předvedli neskutečnou otočku. V zápasu s Tatranem jsme se prosadili pouze ze standardní situace a v konečném součtu prohráli o dvě branky. Poslední dvě utkání jsme dominovali, po zásluze vyhráli a obsadili druhé místo v tabulce.

Play-off bylo velmi nervózní. Proti Havířovu jsme sice určovali tempo hry, ale naše gólová impotence ze zápasu udělala drama se šťastným koncem - 3:1. Čtvrtfinále byla naše konečná. Snový začátek, kdy Míša Petráň v prvním střídání potrestal fatální rozehrávku Sparty, vystřídala noční můra. Sparta využívala neobsazený prostor ve středu naší obranné poloviny a chladnokrevně navyšovala skóre. Nakonec bych chtěl vyzdvihnout individuální úspěch Járy Petráka, který byl po zásluze oceněn jako nejlepší hráč turnaje. Gratulujeme a makej na sobě dál!" 

Junioři B (B18)

Juniorská rezerva měla ze všech panteřích skupin asi nejnáročnější los, kvůli němuž nakonec mohla počítat jen dílčí úspěchy. V prvních dvou utkáních s Bernem a Třebíčí nevstřelila ani branku a do druhého dne si přenesla negativní skóre 0:13. To se v zápase s Ostravou a prvním kole play-off proti Ústí zrovna dvakrát nezlepšilo, i přes porážky mohli Panteři slavit alespoň první vstřelené góly. Porážka v šestnáctifinále znamenala přesun do play-off B, kde však cesta radlických reprezentantů brzy skončila - postarali se o to hned v prvním zápase Black Angels, kteří i přes houževnatý panteří výkon dokázali zvítězit 4:0 a poslat tak své soupeře na prázdniny.

Komentář trenéra (Jan Sysel): "Turnaj byl pro náš tým dosti smolný - potkat vítěze obou pavouků, to se může stát opravdu jen naší rezervě. Výkony nicméně během turnaje rostly a především zápasy s Třebíčí a Ostravou ukázaly, na čem musíme ještě zapracovat. Naší hru brzdí především individuální chyby a nedodržování pokynů. Z turnaje jsme si nicméně odnesli hodně a jednotlivé aspekty hry promítneme do sezóny."

Juniorky (G18)

Juniorky v náročné skupině prožily celkem povedenou středu - nejprve přemohly nepříjemný Chomutov 4:2, ve druhém zápase pak otočily dvoubrankovou ztrátu s Bohemians ve svůj prospěch a šly si pro nesmírně cenné tři body, pozdější vítěz skupiny ale půl minuty před koncem dokázal srovnat a tím pádem si oba celky odnesly z prvního dne po čtyřech bodech. Další favorit pak Panterky čekal ve čtvrtek ráno, po nepovedeném začátku se ale proti Vítkovicím už budoucí #princezny vzpamatovat nedokázaly a po prohře 2:5 skončily ve skupině na třetím místě. Kvůli tomu navíc musely ještě do předkola, s nímž si však poradily náramně - českobudějovický Meťák ve vzájemném souboji rozstřílely poměrem 11:0.

Opravdové souboje ale teprve přišly - páteční ranní bitva s Black Angels přinesla obrovské drama, v němž nakonec trochu netradičně rozhodovaly oslabení. Nejprve v tom svém dokázaly panteří soupeřky 5 minut před koncem odskočit do vedení 3:2 a vinou vyloučení Žbánkové si šly za postupem, právě při hře v nižším počtu hráček ale děvčata v červeném dokázala téměř odpálit halu ze základů poté, co přesně 2 sirény před sirénou na 3:3 srovnala Karolína Nováková. Euforií podpořené Panterky navíc zvládly i následné nájezdy a ve čtvrtfinále vyzvaly kunratický Start, s nímž to byl podobně atraktivní souboj, za stavu 5:6 nicméně svěřenkyním Andrey Novákové a Pavla Skazka nakonec nepomohla ani krátká dvojnásobná přesilovka a jejich cesta tak skončila, jak bylo letos pro Pantery typické, těsně před branou semifinále.

Komentář trenéra (Andrea Nováková): "Los nám tentokrát nepřál a nadělil nám snad tu nejtěžší skupinu ze všech. Utkání proti Chomutovu bylo takové vlažné a jako bychom byli ještě na dovolené. Před zápasem s Bohemkou jsme věděli, že to bude těžké utkání a dali jsme do toho všechno, včetně trenérů. Což se také vyplatilo, kdy byla jen škoda obdrženého gólu necelých 30s před koncem, ale bod dobrý. Poslední utkání proti Vítkovicím bylo vizuálně asi nejhorší za celý turnaj., kdy jsme dostali 3 poměrně rychlé góly a bylo pro nás těžké něco změnit a zvednout se. První utkání play off jsme sehráli s SK Meťák České Budějovice, kde jsme si pravili chuť a užívali si florbal.

Následné utkání bylo proti Black Angels, kterým jsme měli co vracet za turnaj v Brně. Díky bojovnosti a aktivitě se nám podařilo srovnat 4s před koncem na 3:3 a dotlačit tak utkání do nájezdů, ve kterých jsme byli lepší a zaslouženě jsme se radovali. Stopku nám vystavil FAT PIPE Start98 Kunratice, kdy jsme prospali začátek a těžko jsme dotahovali. Máme na co navazovat a je třeba si to dobré vzít k srdci a z chyb se poučit. Díky všem za turnaj"  

Elévové (U10)

Jediným družstvem, které si nakonec odneslo (byť pamětní) medaili, se stali Elévové. Ti nakonec ve skupině sehráli hned 12 utkání s rozličnými soupeři a nouze nebyla ani o zajímavé výsledky, které se však vzhledem k systému turnaje neuváděli. Kluci si tak alespoň užili atmosféru velkého turnaje a my věříme, že je to bavilo a vyrostou z nich nové panteří hvězdy!

Komentář trenéra (Tomáš Drašnar): "Elévové se na Prague Games představili ve složení 2011 a mladších. V turnaji nás čekalo 12 zápasů jak se silnějšími soupeři, tak i s těmi, co neměli tolik zkušeností jako my. Přesto jsme ve většině zápasů předvedli skvělé výkony a kluci se rvali od písknutí prvního buly až do závěrečného odpískání konce zápasu. Hodně turnaj kluky, ať už ve čtení hry, tak po technické stránce posunul, a proto se těším, až naše nasbírané zkušenosti z turnaje použijeme v sezóně."