Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2083_20220218_104240.jpg

Povedený víkend mladších žáků

V sobotu a neděli se představily všechny týmy mlžů a se svými výkony mohou být celkem spokojené – devítky skončily v Čakovicích třetí, desítky udržely koš v Mladé Boleslavi a jedenáctky ovládly celý příbramský podnik pro sebe.

Čakovická konzistence

Devítky čekal opět výjezd do naší nepříliš oblíbené haly v Čakovicích. Všechny zápasy měly jednoho společného jmenovatele – dopadly vždy rozdílem jedné branky a stejným skóre, takže o napínavé momenty nebyla nouze. Dalším společným faktorem všech našich zápasů byla neschopnost udržet koncentraci po celé utkání.

Typický Panteří match probíhal stylem dát dva góly a poté pustit soupeře do hry. S domácími Blacky jsme si navíc vybrali doslova vagon smůly, když čtyři z pěti branek dostal soupeř jak na podnose. S Kladnem to byl typicky bojovný zápas, kdy nás, jako již pravidelně, zlobili obránci soupeře. Kluci si naštěstí vytvořili dvoubrankový polštář, takže když v závěru soupeř dotáhl na rozdíl jedné branky, tak už nezbývalo moc času na finální tlak. Koncovku kluci dohráli na mazáky, kdy poslední desítky vteřin udrželi balonek na hokejkách oproti nepříjemně napadajícímu soupeři.

Oproti tomu Boleslav vždy udeřila z nenápadných pozic, kdy od mantinelu jejich hráči vymetali na jednu zadní tyčku za druhou. A i když kluci v závěru dali kontaktní branku, na rozdíl jedné trefy se nám podařilo dotlačit až se zvukem závěrečné sirény. Doslova o bytí na nebytí v 1. koši bylo utkání s dosud suverénními Wizardy. Kluci, v rámci tradice, šli do vedení 2:0, aby do poločasu bylo skóre 2:3. V druhé půlce ale kluci přezvali brankovou iniciativu, a i díky zákrokům Nata, který tým podržel při gólovkách soupeře dotáhli zápas do vítězného konce.

Autor: Matěj Špalek

Desítky skončily v Boleslavi páté

Kluky čekal další turnaj, na který se museli vydat až do Mladé Bolesalvi. Po remíze, prohře a výhře si nakonec vybojovali 5. místo.

1. zápas jsme zahájili již v 9 hodin proti Kutné hoře. Naše hra byla velmi rozházená a neuspořádaná, také jsme se trápili s koncovkou. Soupeř měl také spoustu šancí, které naštěstí neproměnil, a tak zápas skončil remízou 3:3.

Druhé utkání jsme hráli po krátké pauze proti FbŠ Bohemians. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně už od rozcvičky. Naše obrana byla jako přechozí zápas nezformovaná a toho také soupeř využil. Dostali jsme rychlé branky a nedokázali jsme na ně odpovědět. Utkání skončilo vysokou prohrou.

Poslední zápas o 5. místo jsme odehráli s Traverzou Chodov. Celý zápas jsme se soupeřem tahali o výsledek. Konečný výsledek skončil výhrou 6:5. Na vítězství se nejvíce podíleli Patrik Ábel, který se blýsknul čtyřmi brankami a poté Samuel Stibor, který měl v utkání 4 asistence a jednu branku.

Chtěl bych poděkovat rodičům za to, že jeli kluky podpořit i do Mladé Boleslavi. Poslední zápas se mi líbil, protože jsme konečně začali hrát jako celý tým a s nasazením. Doufám, že se kluci z toho ponaučí a začneme tahat všichni za jeden provoz již od samého začátku.

Autor: Michal Derevlanyj

Příbramská paráda elévů na velkém hřišti

Sobotní prosluněné ráno, příbramská volejbalová hala, nažhavená smečka dvou Panterek a devíti Panterů - to jsou základní fakta, jak se později ukázalo, velmi povedeného příběhu, jehož dalšími aktéry byla družstva domácích Žraloků a Olympu. Rakovník a Bohemka se turnaje nakonec nezúčastnily.

První souboj si domácí, ve snaze odradit soupeře, připravili již u vstupních dveří do haly, které bylo možno otevřít pouze zevnitř... A pak se začaly dít velké věci - první zápas proti sobě svedl Pantery a Žraloky, a to za přísného dohledu plyšových maskotů obou týmů na střídačkách. Jak už to bývá na pevnině - Panter předčil Žraloka, byť zpočátku byl zápas vyrovnaný a na panteří gól záhy přišla žraločí odpověď. Od stavu 3:3 se podařilo našim bojovníkům odskočit, a to už Žraloci nedokázali zachytit. Konečný stav zápasu 8:5 pro Pantery, oslava a zasloužený potlesk.

Že nás ještě bude čekat těžká práce bylo zjevné ze zápasu našich soupeřů, ve kterém se Olymp ukázal být nezdvořilým hostem a domácí Žraloky nešetřil, když se skóre zastavilo na 2:9.

A šlo se na Olymp. První poločas přinesl na obou stranách po jedné trefě do černého a vždy s nádechem výjimečnosti. Zatímco Panteři gólem v šesté vteřině aspirují na nejrychlejší branku v sezóně, Olymp si svou odpověď ponechal až na úplně poslední vteřinu prvního dějství. Druhý poločas byl skutečnou oslavou florbalu, k vidění byl panteří gól po krásné nahrávce do prázdné klece i další trefa z prostoru za brankou, příkladná obětavost všech v obraně, a když se k tomu přidal vynikající výkon gólmana, vystoupali Panteři až na pověstný florbalový Olymp - z pohledu statistiky v poměru 4:3.

Ještě dlouho po závěrečném hvizdu zněla příbramskou halou panteří oslava. Bravo hráčům i trenérům za nejlepší a zároveň nejbojovnější výkon v sezóně!

Autor: Petr Jelínek

Související odkazy