Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2370_20230126_145526.jpg

Povedený víkend elévů korunoval postup družstva BLACK

Jeden z nejpovedenějších víkendů sezony za sebou mají všichni naši elévští zástupci – družstvo BLACK s přehledem postoupilo o patro výš, krok od prvního místa byli i Panteři WHITE. Kroužkaři z týmu YELLOW pak poprvé poznali chuť vítězství, když porazili Rudnou.

Na skok na dobříšskou střelnici

Zdravím a vítejte u reportu z vítězného tažení elévů BLACK v Dobříši. Sestava byla velmi našlapaná a čítala celkově 8 borců (7+1).

První klání jsme si střihli se Startem z pražských Kunratic. Začátek by se snad dal nazvat již jako stereotyp, jelikož od nás to byla klasická ranní holomajzna. Tlačili jsme tlačili, ale první, kdo se radoval, byl samozřejmě soupeř. Nenechali jsme se ale zahanbit, právem jsme srovnali a následně převrátil zápas na naši stranu.

Zápas s číslovkou 2 jsme vzali trochu jako trenérský experiment, kdy jsme s Forestem nechali kolky, ať si zápas šéfují sami, zatímco my budeme pouze koukat z povzdálí. Kluci nám chtěli ukázat, že za všechny prohry můžeme asi my. Výkon byl opravdu parádní a některé akce by nám záviděli i hráči ze Superligy. Mohli jsme slavit druhou výhru, teď to ale dotáhnout do konce.

Třetí klání nás čekali Černí Andělé z Čakovic. Naše předešlé zápasy vždy ovládl soupeř, tudíž jsme mu měli co vracet. Tentokrát jsme to vzali od podlahy a soupeři nedali ani metr plochy na hřišti. Gól dal dokonce i Fíla, který opustil na jeden zápas bránu, pro nás to navíc byla třetí výhra ze tří možných.

Alfa omega, je tu čtvrtý a tedy i náš vždy osudný zápas. Brousili jsme si zuby na postup, v cestě stál jeden tým, a to výběr Kouzelníků (snad ne z Waverly). První, kdo skóroval byl soupeř, ale jak praví staré české přísloví, “nedráždi hada bosou nohou.” To přesně Wizardi udělali a spustil se tak gólostroj, jenž se tentokrát zastavil na čísle 9. Prolomili jsme smůlu čtvrtých zápasů a konečně byli na turnaji stoprocentní.

Klukům patří pochvala za to, jak dřeli, a konečně nenechávali zápasy na štěstí osudu. Teď je však důležité z té hrušky opět slézt dolů na zem a pracovat dál. Pýcha předchází pád, ale mi předejdeme i tu pýchu, snad. Děkuji moc za přečtení a na viděnou.

Autor: „Klasicky ForyĎop“


Turnaj remíz na Bítovské

Turnaj, který dnes čekal náš „bílý“ tým, byl něčím trochu zvláštní. Trenér rozdělil kluky, kteří jsou na sebe zvyklí – tým WHITE zůstal v Praze (ZŠ Bítovská na Budějovické) a druhá část (tým BLACK) jela reprezentovat jako „černí“ do Dobříše.

Jako očitý svědek vám tedy nastíním průřez turnajem na Praze 4.

Kluci nastoupili do prvního zápasu s týmem FBC Žraloci Příbram. Aktivněji začal soupeř, což stvrdil i dvěma góly na začátek. Skóre ale bylo záhy srovnáno, což kluky motivovalo k dalším akcím. V druhé půli hry byly výkony vyrovnané a diváci se dočkali i finálního dramatu. V posledních vteřinách zápasu totiž kluci z rozehrávky dali gól a mač díky tomu skončil remízou.

Druhé utkání, které kluky čekalo, bylo s pořádajícím týmem tohoto turnaje, a to FbŠ Bohemians Praha 4 bílí. Do zápasu naše sestava nastoupila v „živější“ formě a na samotné hře to bylo vidět. Kluci byli ve vedení, ale soupeř nás dokázal dotáhnout. Poslední chvilky zápasu pak tentokrát hrály pro soupeře, který vyrovnal, a my jsme již neměli šanci skóre otočit. Remíza ale pořád lepší než prohra. :-)

Třetí a zároveň předposlední zápas kluci rozehráli s týmem T.B.C. Králův Dvůr. První poločas začal vyrovnanými výkony obou týmů, ale nakonec skončil výrazným náskokem našich šelmiček. Hra se začala v druhé části zrychlovat a touha obou týmů vyhrát se nesla atmosférou v celé tělocvičně. Do gólových šancí se dostávaly oba týmy a v druhém poločase inkasovali oba brankáři, ale náskok naši kluci udrželi a zápas skončil panteří výhrou.

Zatímco se venku z nebe začaly snášet bílé vločky, naši malí Panteři se na poslední zápas s týmem Kanonýři Kladno bílí převlékli do červených dresů. První část se nesla v klidném duchu, míček měli chvíli jedni a chvíli zase druzí. Na přestávku mezi poločasy šli kluci s náskokem nastřílených branek. V druhé půli na kluky soupeř tlačil a dařilo se mu prosazovat. Gólové situace měly oba týmy a stejně jako v prvních dvou zápasech rozhodly poslední chvíle – soupeř vyrovnal a poslední zápas skončil třetí remízou tohoto turnaje.

Doufám, že ten, kdo se nemohl turnaje osobně jako divák účastnit, získal alespoň stručný přehled o té skvělé podívané, kterou jsme my ostatní měli možnost zhlédnout. Kluci a trenére, děkujeme!

Autor: Hana Pokorníková


První radosti pro YELLOW!

Nedělní zasněžené ráno se opět neslo v duchu florbalu, konkrétně tedy dalšího turnaje elévů YELLOW. K milému překvapení trenérů se Panteři shledali v poměrně hojné sestavě bez toho, aniž by byl nějaký z členů výpravy po cestě zavanut sněhem. Mohli jsme se zároveň pyšnit i vlastním maskotem, který nás doprovázel po délku celého turnaje.

Naším prvním soupeřem byla Rudná, dravý a nadupaný tým, čímž jsme se však nenechali zastrašit. Do zápasu jsme nastoupili odhodláni a dobře naladěni, avšak jak už to bohužel bývá, ranní zápas nebyl naším šálkem kávy, a tak jsme museli přijmout porážku.

Nicméně tím jsme se nenechali odradit a rozhodli si spravit chuť na druhém týmu Rudné. V tomto zápase jsme byli k nepoznání. Mnohem větší klid na hokejce, přihrávky i důraznější obrana. Je taktéž nutno vyzdvihnout skvělý výkon gólmana, který si připsal nespočet až mnohdy neuvěřitelných zákroků. A to všechno nám napomohlo k výhře 6:1.

Po skončení druhého utkání jsme si dopřáli zasloužený oběd v tamní restauraci. Avšak obrovský časový předstih turnaje nám dlouhý polední klid nedopřál. Ještě, než poslední Panteři stihli dojíst své vepřové řízky se šťouchanými brambory, už nastal čas se chystat na třetí zápas dne s Davlí. Ačkoliv soupeř dorazil v poměrně okleštěné sestavě, měli jsme problém s ním udržet tempo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou tak rychle, až diváci museli hloubat nad tím, zda nesledují spíše tenisové utkání. V průběhu zápasu se nám podařilo hru nepatrně uklidnit a připsali jsme si na své konto i dvě branky, avšak to bohužel na výhru nestačilo a tak jsme nakonec Davli podlehli dvoubrankovým rozdílem.

Posledním sokem nám byl domácí tým Tatran Střešovice. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, a tak není překvapením, že remízou 4:4 i skončil.

Velká pochvala patří všem malým Panterům a Panterkám, jenž se turnaje zúčastnili. Nutno podotknout, že pro některé z nich se dokonce jednalo o jejich úplně první turnaj v životě. Taktéž bych chtěla znovu ještě vyzdvihnout skvělé výkony všech statečných, kteří se dobrovolně nechali navléknout do gólmanské výstroje. Díky také bez pochyby náleží i rodičům a všem ostatním fanouškům.

Autor: Jolana Chládková