Povánočních 5 bodů pro C POWER!

První turnaj roku 2022 odehrálo C POWER v pražských Kunraticích. V prvním zápase nás čekal tým Žraloků Příbram a v tom druhém Black Angels. Na pomoc dorazil univerzál Kryštof Malý. Soupiska byla téměř kompletní, tedy až na chybějícího Romana Školníka a Dalíka.

Do prvního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, jak je ale už naším zvykem. Před každým zápasem si řekneme, že půjdeme do vedení první my, ale zase nám to nevyšlo. 30. vteřina, druhé střídání a první střela a hned jsme inkasovali. Do sedmé minuty zápasu se ani nic moc zajímavého nedělo. V 7. minutě zápasu se nám konečně zadařilo a Danovi se po důrazu před brankou podařilo dostat míček do branky. Po první třetině tedy nerozhodně 1:1.

Vstup do druhé třetiny se nám podařil více, dokázali jsme chvíli udržet balonek, avšak nám to nebylo moc platné, inkasovali jsme totiž druhý gól. S odpovědí jsme ale nečekali a záhy poté jsme opět vyrovnali. Ani při samostatném nájezdu soupeř nedostal šanci a nepřekonal skvěle chytajícího Zekeho. Načež se ale situace opět otočila a my opět inkasovali. Z této situace nám pomohlo oslabení soupeře, které se nám povedlo jako nikdy! Z levého mantinelu přiletěla nahrávka na Ghaliho, který balónek posunul na pravý mantinel přesnou nahrávkou na Peťu Svojítku a ten bez rozmýšlení vyslal projektil a vymetl všechny pavučiny soupeřovy brány. O gólu kolovaly na střídačce všelijaké možné ódy, dokonce o něm Ghali pronesl, že je hoden do síně slávy.

Ovšem soupeř nechtěl, abychom se vedení ujali, či aby skóre bylo na nějakou dobu vyrovnané, a tak nám nadělil, v poslední vteřině druhé třetiny, gól do šatny (v našem případě do rohu hřiště). Skóre po druhé třetině 3:4.

Ve třetí třetině se nám povedlo vyrovnat! A co dokonce, jít i do jedno gólového vedení 5:4. Tím začalo drama, vyloučení, góly, vypjaté situace, hroty… Uběhlo 30 vteřin od našeho vedoucího gólu a soupeř bohužel vyrovnal. Poté bylo na hřišti po vyloučeních na obou stranách smírně po 4 hráčích. Z této situace žádná velká šance nebyla a skóre tak zůstávalo stejné.

2 minuty před koncem zápasu si soupeř vzal oddechový čas. Karbičovi se pak povedlo po nahrávce od Likise, díky bohu, zkompletovat hattrick. V tu chvíli jsme šli do vedení 6:5 a do konce zbývalo 20 vteřin! Viděli jsme naději vítězného konce.

Avšak co se nestalo – soupeřova standardka. Do konce utkání 6 vteřin! Co by se asi tak mohlo stát? Soupeř v šesti a my jsme si chybně rozebrali hráče. Z levého mantinelu kros na pravý mantinel a soupeř střelou aka na Svojítku vymetl pro změnu všechny pavučiny v naší brance…skóre tedy vyrovnané a šlo se na nájezdy. Na nájezdy se připravil Dan, Karbič a Shurlle.

První šel na řadu Dan. Ten si krásně povodil gólmana a blafákem na backhand krásně vsítil.

Zeke soupeřovic nájezdníka chytá! Na druhý nájezd šel Karbič, ten stejně jako Dan – klička do backhandu a gólman po zemi se plazejíc jde do klíčky s ním, ale šikovný Karbič se nenechal rozhodit, nabral míček na lopatu a gólmana přehodil! Na řadu šel druhý nájezdník od soupeře. Střílí, Zeke chytá. Konec zápasu. C POWER se radují ze dvou bodů.

Druhý zápas proti Blackům se nám povedl mnohem lépe než první. To už jsme v pupcích necítili vánoční dobroty, lépe jsme se pohybovali, drželi míček, nedělali moc zbytečných chyb, útočníci vraceli nahrávky na beky a dařilo se nám dostávat i do útoku. Pokusím se to popsat rychleji než ten první zápas.

První gól padl po pressingu první lajny, kdy Shurlle napadal, soupeřovi ujel míček, toho se zmocnil Giroux, zvedl hlavu, podíval se na branku, kde má gólman volno a pozemní střelou k tyčce vsítil první gól. Náš druhý gól padl po parádním ťukesu, kdy Likis našel přesným krosem Dana a ten střelou z první trefil odkrytou branku. Soupeřovi se ještě povedlo snížit, a tak se šlo po první třetině do rohu za stavu 2:1. V rohu jsme si řekli, ať hrajeme stejně, nepolevujeme v tempu a ať nasázíme ještě góly.

To jsme ve druhé třetině splnili, 2x se trefil Likis, jednou Dan, a jednou i soupeř. Po druhé třetině tedy 5:2 pro naše barvy. O pauze znovu, chceme góly, neblbnout, zodpovědně bránit. Soupeř se do třetí třetiny pustil. Snížil na 5:3 a to jsme se orosili. Z hezky rozehraného zápasu zase skončíme v nájezdech? Nebo hůř, bez bodu? Naštěstí se Matěj Špalek ujal míčku, u mantinelu se jakoby vykřížil s Kůžou, míček se dostal zpět k Matějovi, který vystřelil na branku a světe div se, ono to tam padlo! Uklidňující gól na 6:3, 7 minut do konce. Minutu poté se ještě povedlo navýšit skóre Karbičovi.

Soupeř ještě snížil, ale náš náskok se mu už dohnat nepovedlo, naopak, Kůža skóre ještě zvýšil a tak zápas skončil úspěšně pro nás výsledkem 8:4. C POWER se radují ze tří bodů a Likis smutní nad svou zlomenou hokejkou.

Díky všem za turnaj, byl to, bez jednoho bodu, úspěšný vstup do nového herního roku 2022.