Potrápení favorita a strach o povinné body

Na Muže F tento víkend čekala první Sparta a nevyzpytatelní Dynamis. Jak naše poslední rezerva dopadla se detailněji dovíte v krátkém reportu níže.

Prvním soupeřem nám byl tým Sparty, jenž vede ligu a která si v našem společném zápasu chtěla tuto pozici potvrdit před důležitým zápasem s Mladou Boleslaví. Dalo se tak očekávat, že na nás soupeř vlítne, bude chtít nasázet několik rychlých gólů a zbytek zápasu v klidu dovést do vítězného konce. Hráči Panthers tak měli jasnou taktiku - v klidu bránit a využívat rychlých brejků do odkryté obrany.

První třetinu Sparta ale nepředvedla tak agresivní hru, kterou jsme od ní očekávali a i když tato část hry dopadla vítězně pro ni v poměru 2:1, tak bylo vidět, že si za to můžeme trošku sami, kdy jsme soupeři dávali příliš mnoho místa. Trochu jsme tedy poupravili taktiku a Spartě nedávali ani jeden metr hřiště zadarmo. Kluci šlapali úžasně a brzy jsme dokonce favorita začali přehrávat. Bohužel se na našich hokejkách množily neproměněné šance a druhá třetina tak skončila v poměru 1:1. Nicméně jsme už věděli, že se dá dnes Sparta porazit, dají se urvat tři body a tak jsme nadále tlačili.

Bohužel ani ve třetí třetině se nedařilo proměňovat vyložené šance, kdy nás občas zklamala i finální nahrávka a střely nebyly tak ideální. Konec utkání byl velmi vyhrocený a padlo několik vyloučení, Sparta navíc ukázala svoji sílu (a Panteři svoji nevyzrálost v některých situacích) a odskočila do vedení - ani při hře bez gólmana pak nedokázali naši borci vsítit vyrovnávací gól, který by byl jistě zasloužený, ale florbal se nehraje na kdyby ale na vstřelené góly. Prohra byla hořká, ale klukům patří obrovský respekt za bojovnost a že vydrželi s tempem až do konce zápasu.

Druhý zápas s Dynamis byl v úplně jiném gardu. Naopak to byl soupeř, který se stáhl a hrozil z rychlých brejků. Nutno podotknout, že i velmi úspěšně a někdy právě otevřená naše obrana mu v tom velice pomáhala. Shrnutí je velmi krátké...

Skoro celý zápas jsme bušili do připravené obrany nebo do dobře chytajícího gólmana, který každý druhý míček vyhazoval na rychlý protiútok. Šancí jsme měli opět požehnaně, ale to zakončení, to zakončení. Nakonec jsme se báli i o vyrovnaný výsledek 5:5 - ještě že si Dušan s Pavlem vyložili pokyny trenéra jinak a místo do rohu hřiště posunuli balonek do rohu branky, čímž urvali v posledních minutách vítězství na naši stranu. Nutno podotknout, že tyto tři body se rodily jen hodně těžko a Martin B. musel zestárnout o dalších 40let.

Jak bylo poté krátce shrnuto v nedalekém občerstvovacím zařízení : Škoda toho prvního výsledku a díky bohu za ten druhý...

Autor: Martin Bajer