Související zápas

Panthers Praha
DošwichPanthers
5:4 po prodl.(1:1,2:1,1:2)
so 2. 3. 2024 17:30 @ SH Písek - oblouková, Národní liga, 3. kolo
20_1640940998.jpg
2689_20240302_194607.jpg

Postup se odkládá, muži padli s Milevskem v prodloužení

Na vytoužený postup do semifinále Národní ligy si musí Panteři ještě počkat. Ve třetím utkání hraném v Písku měli na dosah vítězství, Mašátův nájezd ale zastavila tyč a v následujícím prodloužení pak o prodloužení série rozhodl Dolejš.

Třetí bitva, potřetí podobný obraz hry, tentokrát ale s premiérou v podobě přesunu na půdu soupeře a jeho vydřeného vítězství.

Pražané nastoupili na Milevsko s tím, co fungovalo v obou předtím vyhraných zápasech - snaha o kontrolu balonku a tím pádem hry a postupné dobývání domácí obrany. Hosté měli od začátku znovu o něco navrch, i tentokrát je ale trápila koncovka a ze střelecké převahy vytěžili v úvodní části jediný gól. Ten byl navíc jen reakcí na otevření skóre ze strany Chalupy, i tak ale trefa Wojnara naznačila, že podobností s předchozími bitvami bude vícero.

Znovu jsme se tak dočkali přetahované o vedení, chvíli vedlo Milevsko, o pár minut později bylo srovnáno, následně byli zase ve výhodě Panteři, do vyloženého vedení o dvě nebo více branek se ale ani jeden ze soků ne a ne utrhnout.

Zábavnou první třetinu tak nahradila ještě o branku bohatší část druhá, v níž se domácí přeci jen odvázali a před vlastními fanoušky začali nepříjemně kousat, což vyústilo v krásný gól Loskota a využití osvědčené spolupráce Dolejš - Černý. Za hosty srovnával z nenápadně vypadající akce Martinek, obecně ale Panteři v této části hry za svým soupeřem o něco málo zaostávali a před závěrečnou třetinou tak museli dotahovat jednobrankový náskok Došwihu.

To se jim povedlo v nabídnuté přesilovce, na Daňkovu trefu navíc navázal Riley a Pražané tak byli rázem ve vedení, které deset minut před koncem vymazal opět Dolejš. Hosté nicméně v opatrné závěrečné fázi hry i tak zkoušeli proniknout do pevné domácí obrany a jeden takový atak byl zastaven nedovoleně, pět minut před koncem ale nařízený nájezd Mašáta zastavila tyč.

V klíčové chvíli se tak k Panterům obrátilo štěstí zády a šlo se do prodloužení, které rozhodla jediná střela - po třech minutách jí na Buzíka vyslal hrdina domácích Dolejš, který tak zkompletoval hattrick a rozhodl o tom, že si oba celky ještě čtvrtfinálovou sérii protáhnou - pokračovat tak bude zítra odpoledne v Milevsku, kde budou mít Pražané druhou možnost stvrdit svůj vytoužený postup.

Autor: Tomáš Pauček