Poslední turnaj veteránů bez bodu

V sobotu proběhl poslední turnaj této sezóny pro skupinu veteránů, kterou pořádal tým Pohodový Stod v hezké hale v Králově Dvoře. Doufejme, že to nebyl historicky poslední turnaj veteránů pro Panthers a že se příští sezónu budeme opět potkávat na hřištích s dalšími legendami florbalu.

Našimi soupeři měl být pořadatelský tým ze Stodu a o postup do play-off bojující Kadaň. I tentokrát se nám podařilo celkem bez problémů nominovat dvě pětky. Jako debutant se představil manžel Lucky, Jirka Muras a představení to bylo jak se patří. Ale o tom až dále.

Našeho prvního soupeře se nám podařilo v prvním vzájemném utkání porazit a tak jsme mysleli na body i tentokrát. V lajnách jsem rozdělil Jirku a Lucku, aby nedocházelo zbytečně k manželským třenicím. Úvod zápasu byl opatrný a my jsme občas vyrobili nějakou tu chybu a pustili soupeře do zakončení. Ale v bráně nás výborně držel Vesmír, takže se ujala jen jedna střela a v první přestávce jsme zaostávali o jednu branku. Bohužel nám nevyšel vstup do druhé periody a soupeř odskočil o další dva zásahy. Pak přišla chvíle pro Jirku, který po hezké kombinaci do prázdné branky dokázal snížit. Lucka se nechtěla nechat zahanbit a tak byla i u rozehrávky akce, kterou snížil už na rozdíl jedné branky Dušan. Schylovalo se na dramatický závěr a my se hnali za vyrovnáním, ale zapomněli jsme na zadní vrátka, soupeř nás ztrestal jedním smrtelným brejkem a rozhodl tak zápas a určil konečné skóre 2:4. Škoda.

Další zápas už tak optimistický z naší strany nebyl. Čekal nás soupeř z horních pater tabulky a tak si někteří z nás museli dát kinedryl (třeba v podobě Pilsner Urquell v místní restauraci), aby se na tom kolotoči nepozvraceli. Zápas začal podle předpokladů a my jsme občas nevěděli, kde je nahoře a kde dole. První třetina skončila jen 0:3 a to jen díky skvělým zákrokům Vesiho. Do druhé třetiny jsme si řekli, že se musíme zlepšit a nenechat soupeře jen tak hrát. To se snadněji řekne, než udělá. Když proti vám stojí tým, kde skoro žádný z chlapů nemá pod sto kilo a navíc jsou všichni pohybliví a sehraní, tak je to těžké. Přesto mohla být tato perioda gólově vyrovnaná, protože se nám také podařilo dvakrát rozvlnit síť za soupeřovým gólmanem, ale soupeř byl nakonec o jeden zásah lepší. Třetí třetinu už zase plně ovládl tým z Kadaně, přičemž některé kombinace si doslova říkaly po vyloučení za zesměšňování soupeře. Konečný stav se nakonec zastavil na číslech 2:9.

Tak to byla naše druhá sezóna, kde jsme získali sice jen 6 bodů, ale dokázali jsme odehrát spoustu vyrovnaných zápasů, které skončily o jeden nebo dva góly v rozdílu a občas jsme dokázali potrápit i favority. Jsem hrozně rád, že jsem se toho mohl zúčastnit, protože tato soutěž je nesmírně kvalitní a pohodová (i přes občasné problémy se skládáním nominace) a doufám, že to nebyl poslední ročník v Panthers.

Autor: Miloslav Mattes