Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2458_20230503_065721.jpg

Poslední turnaj sezóny

Jak jinak jej okomentovat, než slovy klasika..: "..ti by rozstříleli Real Madrid, no prostě všecko."

Dnešní sestava byla zkrátka k nezastavení. Ať už to byly výborné výkony brankářů, poměrně zdařilá obrana nebo, a to především, pak střelecká chuť útoku. K vidění byly celkem zdařilé kombinace. Ne vždy sice vedly ke gólu, ale už jen ty náznaky dávaly tušit, že naši nejmladší přicházejí na chuť vzájemné souhře, než jen stylu "popadnu balon, přeběhnu hřiště a zkusím trefit zařízení". Výsledky mohly být ještě alespoň o třetinu lepší, kdyby někteří borci měli lépe seřízená mířidla. :) Ale pár tréninků zaměřených na přesnost střelby z běhu to jistě spraví. :) 

Za vypíchnutí jistě stojí zápas s Wizards. Zpočátku to na jasnou výhru úplně nevypadalo. Zejména jejich hráč s číslem 7, který po naši chybě v  obraně skóroval snad v 10. sekundě zápasu, byl velmi hbitý, šikovný při  práci s míčem a velmi často a nebezpečně střílející, vypadal, že nám bude činit velké problémy. Nicméně, dokázali jsme využít pár dobrých šancí, dva  z našich borců se zaskvěli hattrickem a v první půlce druhé části zápasu  už bylo rozhodnuto.  Výborně zahraný byl i zápas proti Rakovníku. Několik minut jsme jejich  hráče dokázali "zamknout" na jejich polovině, vytvořili si slibné šance, ale chybělo nám trochu toho štěstíčka. Každopádně jen houšť a větší kapky. 

Závěrem ještě stojí zmínit jeden úsměvný moment. Jeden z našich hráčů si  malinko popletl strany, po rozehrávce předvedl bravurní sólíčko přes půl hřiště,  zakončené přímo brilantním blafákem do bekendu. Tímto počinem překvapil absolutně všechny, včetně nebohého rozhodčího, který notnou chvíli přemýšlel, jestli má gól vlastně uznat. Pamětníci jistě vzpomenou na památný gól Japonce Sugawary do vlastní sítě v zápase MS v ledním hokeji z roku 2004.  

Tahle sezóna byla trochu jako na houpačce, ale posledním turnajem jsme ukázali  sílu, bojovnost a touhu vítězit. V příštím ročníku tak snad bude takový výkon pokračovat.

Autor: Matěj Quadra