Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2731_20240424_134456.jpg

Poslední představení elévů

Sezona se blíží ke svému závěru a jedním z posledních panteřích želízek v ohni byli elévové, kteří se o víkendu naposledy představili v ligových soutěžích.

BLACK poprvé v novém složení

Na poslední turnaj Panthers Praha BLACK se devět našich elévů vydalo do haly týmu z Králova Dvora. Sezónu kluci ukončili ve složení, v kterém budou tuto soutěž hrát příští sezónu, nebyla to tedy lehká zkouška a nás trenéry zajímalo, jak se s tím kluci poperou.

První utkání ve druhém koši jsme hráli proti našim stálým rivalům a tím není nikdo jiný než OLYMP FLORBAL Achilles. Od začátku jsme tahali za kratší konec a větší množství zkušeností znamenalo velkou výhodu pro soupeře. I přes velkou snahu se nepodařilo najít elévům recept na soupeře, který jednoznačně vyhrál.

Další utkání nás čekal domácí tým. Utkání se neslo v podobném duchu jako první zápas. Domácí moc dobře věděli, co dělají a i přes provedenou první polovinu, po které byl stav nerozhodný, vyhráli poměrně vysokým poměrem.

Proti Kanonýrům Kladno jsme nastoupili ve třetím zápase. Výkon v tomto zápase hodnotím z pohledu trenéra spíše pesimistický. Neustále opakování chyb a neschopnost se soustředit na základní dovednosti, jako držet florbalku v obou rukách nebo návraty do obrany, nás připravily o možnost vyhrát.

Poslední utkání sezóny se hrálo proti oddílu Fbš Bohemians Praha 4 zelení. Hra v tomto utkání byla více divácky atraktivní, ale lepším týmem jsme opět nebyli my i přes naši snahu.

Chtěla bych poděkovat za celý trenérský tým za velice užitou sezónu jak hráčům, tak i rodičům a budeme se těšit, že do dalšího herního roku nastoupíme silnější - teď si jdeme užit letní turnaje a soustředění.

Autor: Emily Maurerová

WHITE tentokrát se zkušenými posilami

Poslední turnájek elévů přinesl kopec změn. Ta nejvýraznější byla, že si ostřílení kluci z BLACK šli vyzkoušet flóčo i do spodních košů. Takže v týmu WHITE se představilo i duo Tobík a Šimon Pavlů. Druhý jmenovaný se dokonce dvakrát stal strážcem florbalové svatyně, protože tradiční gólman Filip byl marod. Daníto to tentokrát se skládáním týmu neměl jednoduché a v sobotu večer hrozilo, že nás bude jen 5 do pole, což není nikterak velký počet, který sice potěší nadšence velkých zápasových ice timů, ale zároveň přidělá vrásky hráčům, kteří preferují méně běhavý florbal. Naštěstí nás zachránil náš malý muž s velkým florbalovým umem Georgee.

První dva zápasy se nesly v tréninkovém tempu. Převaha kluků byla značná a oba zápasy skončily dvojciferným rozdílem. Třetí zápas s Tatranem už byla docela makačka a rozhodně se nejednalo o jednostrannou záležitost. V zápase vyčníval hlavně brankář Tatranu, který celý zápas držel svůj tým na dostřel. Poslední zápas už byl dost utahaný. Kluci se přizpůsobili tempu soupeře a chyběl jim hlad po výhře. Celá sezóna s kluky byla fajn. Většina hráčů udělala slušný progres, což by mělo být varováním pro ty, co si myslí, že jim už nabyté skills stačí a na jejich přístupu k tréninkům je to vidět.

Teď už nás čekají jenom off-season turnájky, tak všichni věříme, že to někde zacinká.

Autor: Matěj Špalek

Sourozenecká síla na turnaji YELLOW

V neděli 21. dubna jsme se vydali na poslední elévský turnaj této sezóny do pražské základní školy Bítovská. Jelikož to byl poslední turnaj sezóny a pro některé hráče i poslední turnaj za elévy, rozhodl se Dan udělat týmy zajímavě, a proto na mě v neděli ráno čekaly sourozenecké dvojice Jiránkových, Hrutkových a Knoškových, které byli doplněny Bizim a Honzou.

V zápasech jsme zkoušeli chemii mezi sourozenci, která v nějakých situacích vypadala famózně.

Turnaj jsme si nakonec velice užili a odcházeli jsme se 3 výhrami a hlavně s úsměvem na tvářích.

Děkuji hráčům a hráčkám za skvělé výkony a rodičům za podporu!

Autor: Eliška Zubová

Den premiér na Barrandově

V neděli 21. dubna jsme se sešli s týmem Orange na Barrandově. A i když to byl vlastně pro elévy poslední ligový turnaj sezóny, konalo se zde hned několik premiér, a tak si je pojďme hezky shrnout:

  • Bruno si užil svůj první turnaj v dresu Panthers
  • Páťa si zase užil premiéru za tým elévů, doteď zatím řádil jen za přípravku
  • Poko a Probsíňo si zase v této sezóně poprvé zahráli v jiném týmu než Black či White
  • Vláďa vstřelil svůj první ligový gól, z čehož neměl radost jen on sám, ale i všichni okolo, protože už si to opravdu zasloužil
  • Prosbsíňo si vystřílel první hattrick
  • Bylo zde i několik premiér v bráně, své první zápasy si odchytali Bruno a Vláďa, ale i Lukyho a Fílu jsem tam neviděl dlouho, jestli vůbec
  • Šíma se ukázal parádně v roli lídra, kdy parádně stmeloval tým, postaral se sám o rozcvičky a rozchytání, a nakonec se postaral i o důležité góly
  • A je třeba i vypíchnout, že přípravkáři Maty a Sláďa udělali za tuhle sezónu obrovský pokrok a už se těším, jak budou příští sezónu válet za elévy, čeká tak na ně další výzva

Všechno tohle a nejen to, způsobilo, že jsme se z vítězství radovali hned třikrát a nebýt malého poklesu motivace a nadšení v jednom z utkání, mohli jsme se radovat i poprvé z vítězství v turnaji. Takhle víme, že i když se nám dneska dařilo, nemůžeme tzv. usnout na vavřínech a makat dál, protože jen tak se můžeme posunout dál a radovat se z výher, z každého vstřeleného gólu a z florbalu jako takového.

Závěrem poděkování všem rodičům za podporu a doufám, že se při sledování naší hry bavíte stejně jako my.

Autor: Dan Horna