22_1640941991.jpg
21_1640941393.png
2200_20220825_132141.jpg

Poslední letní turnaj, na Salming Cupu zabojuje sedm družstev

Hned sedm panteřích mládežnických výběrů se představí na letošním Salming Cupu – ten začíná už zítra a potrvá na pražských halách do neděle.

Těmi nejmladšími zástupci se letos stali elévové, kteří jako jediní mají první hrací den turnaje volný. Do centra dění skočí až v sobotu na Barrandově, kde postupně vyzvou Black Angels, domácí Spart a plzeňské Gorily. Pokud neskončí na prvním místě, ještě tentýž den je navíc čeká první kolo vyřazovacích bojů.

Podobný rozpis mají i mlži, kteří taktéž odehrají celou základní skupinu už první den. Páteční program v Kobylisích jim přinese nejprve vstávání na osmou ranní a bitvu s Jesenicí, druhé pražské derby pak přijde po obědě s Chodovem a skupinu Panteři zakončí těžkým zápasem s vítězem letošního Open Game, Hattrickem Brno. Podobně náročnou skupinu mají i jejich spoluhráči ze stržů, kteří se první den v utkají nejprve v Kunraticích s Gorilami a Čakovicích s Libercem, pro sobotní bitvu s Hradcem se pak přesunou na Jedenáctku.

Tam se představí společně s dorostenci, jež tu stráví většinu pátečního programu. Dopoledne si střihnou nejprve bitvu se Slavií Plzeň, následně odpoledne sehrají druhou bitvu a zároveň pražské derby. Na večerní souboj s brněnskými Gullivers je ale čeká přesun do Vysočan, kde nastoupí pod ochozy UNYP Areny. Bude to navíc jen chvíli poté, co se zde naposledy ve skupině ukážou i junioři při měření sil s Kladnem. Kromě něj je v koši B čeká ještě pražská Sparta a Hradec Králové, stejně jako u většiny ostatních kategorií se pak vítěz této skupiny kvalifikuje rovnou do čtvrtfinále.

A jaké skupiny čekají na zástupce z ženské složky? Do turnaje zasáhnou družstva starších žákyň a juniorek, které společně navštíví nejprve v pátek Barrandov, v sobotu je pak čeká cesta do Kunratic. Jako první zahájí svou cestu turnajem první jmenované derby s Chodovem, o hodinu a půl poté juniorky vyzvou Tatran. Odpoledne přinese bitvy s plzeňskou Slavií, v případě juniorek pak se Světlou nad Sázavou, sobotu pak završí souboje s Libercem a Bulldogs Brno.

Celý turnaj budeme sledovat na našich sítích, podrobný rozpis pak najdete na stránkách pořadatele.