Posílené Éčko bojovalo v Králováku

Éčko do sobotní porce zápasů nastoupilo v jistém smyslu v zapomnění - někdo si zapomněl obuv, někdo dres a jiní zapomněli dorazit. Naštěstí se nikdo neodnaučil dávat góly a aby to bylo alespoň trochu dramatické, nezapomněli jsme góly i dostávat. Skóre 11:13 nám nakonec stačilo alespoň na jednu výhru.

První zápas proti nám nastoupil soused z tabulky, rezerva rezervy AIK Steel Kladno s ostrostřelcem Jakubem Šímou s 80 body jenom v této soutěži. Bohužel pro nás jsme v 5. minutě Šímu neuhlídali a soupeř se ujal vedení. Na to jsme bleskově zareagovali a do poloviny utkání jsme dokonce zápas přetočili na naši stranu průběžným stavem 3:1. Bohužel závěr druhé třetiny nám moc nevyšel a soupeř dokončil svůj obrat 6 vteřin před sirénou. Do třetí třetiny jsme tedy nastoupili za stavu 4:5 a Lukáš Kubů navíc s roztrženým rtem jako předzvěstí krvavého víkendu pro Panteří rezervy. Ve třetí třetině už jsme se gólově neprosadili, soupeř tak doupravil skóre na konečných 4:8 a šlo se na oběd.

Přes něj naše stavy lehce prořídly a my jsme tak museli do druhého zápasu nastoupit ochuzeni o Bajera a Míku, kteří měli povinnosti jinde.

Do zápasu s rezervou Horoměřic jsme vstoupili lépe a už ve třetí minutě jsme se po gólu ze standardky dostali do vedení. Vyrovnaná první třetina nakonec skončila 2:2. Začátek druhé třetiny přenecháváme soupeři, pouštíme ho na 48 vteřin do vedení, celkově ale překlápíme skóre na naši stranu (4:3). Po vzoru ze druhé třetiny přenecháváme i začátek třetí třetiny soupeři, kterého po chybách v obraně pouštíme do vedení 4:5. Následující minuty jsou ve znamení naší marné snahy o vyrovnání a brejcích soupeře, které likviduje vynikající Tomáš Brabec v naší bráně. 4 minuty před koncem se však dočkáváme vyrovnání v podání Koroluse cirkusovým gólem, jenž snad ani nejde popsat. Následně dává vítězný gól Lukáš Kubů a vteřinu před koncem ještě pojišťuje Vojta Marek na konečných 7:5 pro naše barvy.

Autor: Ondřej Bendík