Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2173_20220513_094616.jpeg

Posílené Déčko řádilo v Berouně

Na poslední turnaj Déčka se sešla zajímavá sestava. Jednalo se o poslední herní víkend, takže většina našich týmů už jede režim offseason. Mimo kmenové hráče tak dorazil Poky, Polci, do pole si opět přišel šťouchnout i Honza Slavata, mladé pušky z juniorů a duo Karbič/Stein. Obě utkání byla proti celkům z dolní poloviny tabulky, takže jsme očekávali poklidný průběh utkání a těšili se na případnou střelnici.

První utkání mělo celkem jednoznačný průběh, nicméně skóre měnila hlavně naše lajna mlaďasů. Z jejich souhry těžil Šádič a měl radost, že mu vepředu konečně někdo nahraje na gól. (Trenér namotivoval juniory tím, že pokud Šádič nezíská alespoň 3 kanadské body, budou muset rozdíl dorovnat v pivech) . Nakonec z toho vytěžil hned 4 zářezy a stal se nejlepším střelcem utkání.

Smůla se držela první lajny, která papírově ač nabitá, tak ne a ne vstřelit gól. Smůlu prolomil až Slavaťák, který zády k brankové konstrukci vystřelil a málem přelomil bránu vejpůl. Zbytku lajny se bohužel nedařilo na jeho úspěch navázat, to ani lídrovi bodování Karbimu, který sice do zápasu vstupoval s pohodlným náskokem v tabulce bodování, ale brankové hody druhé lajny ho určitě nenechaly bez obav. Střeleckou čest první lajny v závěru lehce napravil Polci, který se prosadil hned dvakrát v průběhu čtyř sekund. Zápas nakonec přinesl i jednu, slovy komentátora Pavla Čapka pikantentérii v podobě trestného střílení, kdy naší svatyni hájil Štěpán Hrubý a překonat se ho snažil jeho otec. Štěpán nakonec svoji brankářskou čest uhájil. Na otázku, jestli ho to bude stát snížené kapesné se bohužel redakci nepodařilo získat odpověď.

Poslední match nás postavil proti již sestupujícímu celku z Příbrami. Soupeř už s myšlenkou, že je po sezoně, působil lehce odevzdaným dojmem a v první třetině se nám podařilo vstřelit nevídaných 9 branek. Zápas se pak trochu vyhrotil, neboť soupeři si úplně nerozuměli s rozhodčím, takže k vidění bylo kvantum osobních trestů, pětiminutové vyloučení a došlo i na trest nejvyšší - červená karta. Naše tempo celkem polevilo a soupeři se tak podařilo v zápase celkem šestkrát skórovat, nicméně panteří válec nasázel branek rovnou 18. Hattrickem se opět prezentoval Šádič, při chuti byl i Polci a mlaďasové. Ač se tým snažil, Slavaťák nakonec hattrick nenasbíral a skončil na dvou kusech, což je ale i tak na brankáře nevídaný kousek.

Vzhledem k postupu C-Power se nad Déčkem otevřela možnost případného postupu, takže bude stát určitě za zvážení, jestli příští rok s pomocí mlaďasů o tuhle metu nezabojovat.

Autor: Matěj Špalek