Posílené Déčko hrálo v Dobříši

Problémy se sestavou se nám na předposlední turnaj v sezóně vyhnuly obloukem. Nechyběly posily z Mužů A, U23 i C. Do pole se postavil i Jan Slavata, který běžně chytá v mužském Áčku. Do nově zrekonstruované haly v Dobříši jsme tedy mohli vyrazit bez větších problémů na příjemné odpolední časy obou utkání.

V prvním zápase proti Sport Edenu Beroun se nám jasně podařilo potvrdit roli favorita hned v úvodní třetině, ve které jsme zvítězili poměrem 5:1. Všechny naše branky zařídila lajna mladých nadějí s věkovým průměrem 20,2 let. Nejvíce byla vidět dvojice Přib - Waldhauser. Přib si připsal na své konto hattrick po necelých 11 minutách utkání. Druhý jmenovaný si za stejný časový úsek připsal 4 gólové přihrávky s jedním gólem. Nutno podotknout, že jednu asistenci si připsal Michal Karban, který do této pětice nepatří, ale chytře si prodloužil střídání, aby mohl vyslat do skvělé šance Waldhausera, jenž se v takových pozicích nemýlí.

Nastolený trend pokračoval i v následující periodě. Stejný výsledek 5:1, ale tentokrát se dokázaly prosadit obě lajny. Ve třetině třetí se nám už nepodařilo navázat výkony z prvních dvou třetin. Možná nás výsledek trochu uspal, nebo jsme se chtěli šetřit na následující utkání. Nejspíš to byla kombinace obojího. Nicméně podařilo se zapojit i sváteční střelce Jana Sysla a Jana Slavatu. Konečné skóre bylo tedy 14:5 v náš prospěch. Nejvíce bodů si připsala posila z Mužů A Jan Waldhauser, který odešel s 8 body za 1 gól a 7 asistencí.

Jako další soupeř nás čekal spřátelený klub SK Alien Nation Černošice. Rozhodně se ale nejednalo o přátelské utkání - celkem v zápase padlo 26 trestných minut. Jednalo se o 8 dvouminutových trestů a jeden osobní trest na 10 minut, který odseděl za protesty proti rozhodčím Jan Waldhauser, i když v zápise o utkání je trest napsán Jakubu Muchovi. Utkání bylo celkově velmi vyrovnané. Do druhé třetiny jsme nastupovali s jednobrankovým náskokem, když na tabuli svítilo skóre 2:1. Ani druhá perioda ale nebyla bohatá na góly. Černošický hluboký blok se nám nepodařilo v prostřední třetině prolomit ani jednou. Prosadily se pouze Černošice z trestného střílení, takže stav byl po dvou třetinách vyrovnaný 2:2.

V poslední třetině už to začínalo vypadat, že jsme na černošickou obranu našli recept, jelikož jsme se během dvou minut dostali do vedení o dvě branky. Nicméně Alieni vzápětí otočili stav celého utkání. Během minuty a tří vteřin se hráči soupeře prosadili třikrát a upravili stav na 4:5. Tento stav trval až téměř do konce zápasu. Těsně před ním prostřelil gólmana Černošic Michal Karban a znovu srovnal. Utkání tedy dospělo až ke trestným střílením. Při prvních třech povinných sériích byl z naší strany úspěšný pouze Ondřej Přib a stejně tak si vedli i střelci Černošic, takže následovala další série. V té se neprosadil ani jeden střelec. Bohužel v 5. sérii už bylo rozhodnuto o naší prohře 5:6 po trestných stříleních.

Celkově jsme si tedy o sobotním odpoledni připsali 4 body do tabulky a upevnili si 3. místo. Nicméně ještě není nic jisté. Ze 4. místa se na nás dotahuje mužstvo Florbal TJ Kobylisy C, které ztrácí 4 body. O finálním postavení v tabulce tedy rozhodnou až poslední dva zápasy proti FbC Engineers a Palermu Příbram, které odehrajeme 1.5. v Berouně.

Autor: Jiří Hadamovský