Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2475_20230828_102028.jpeg

Pohárové postupy: muži uspěli v Podbořanech, ženy se v Rudné trápily

Obě elitní dospělá družstva o víkendu splnila pohárovou povinnost – muži v omlazené sestavě nadělovali v Podbořanech, ženy se naopak v Rudné k postupu spíše protrápily a zachránily jej až v závěrečné bitvě s Rokycany.

Pomalý rozjezd nezastavil jasné vítězství

Muži měli dle papírových předpokladů přijíždět do Podbořan coby favorit a to se Panterům podařilo předvést i na hřišti. Sestava byla opět oproti běžným zvyklostem promíchaná a zároveň značně omlazená, což se projevilo i na vývoji skóre – Panteři díky Suchánkovi už po patnácti vteřinách vedli, i přes místy až drtivou převahu, dvě nevyužité přesilovky a šestnáct dalších střeleckých pokusů ale své vedení nedokázali v první třetině navýšit a soupeř se tak držel na dostřel.

Zlepšení přišlo až po pauze, kdy paradoxně ve vlastním oslabení odšpuntoval gólové hody Zdrubecký a byť i domácí zlepšili směrem dopředu svůj výkon a hned třikrát dokázali snížit panteří náskok, i tak odcházeli podruhé do šaten s brankovým deficitem, tentokrát na tabuli svítilo skóre 3:6 v hostující prospěch. Další zlepšení ze strany Mocných Tuleňů ale třetí část už nepřinesla a naopak branky padaly téměř výhradně na jedné straně – mladá panteří sestava tuto fázi hry zcela ovládla, rozhozenému soupeři nasypala dalších osm branek a nakonec zvítězila jednoznačně 14:5 – hattrickem se na vítězství podíleli Vojtěch Zdrubecký a Jan Martinek.

Muži tak postupují do třetího kola, kde narazí na dobře známého protivníka – plzeňskou Slavii. O přesném termínu utkání budeme informovat v nejbližší době.

Ženy zachránily postup na poslední chvíli

To #princezny ještě čekalo první kolo a víkendový program v Rudné jim i přes vydřený postup nakonec moc radosti neudělal. Zejména sobotní část jistě přidala do trenérských notýsků pořádnou porci poznámek – Panterky v „prvoligových“ konfrontacích padly jak s Plzní, tak i s pražským rivalem ze Sparty. Obě utkání navíc rozhodly stejné momenty, tedy dvě slepené branky krátce před druhou pauzou – Plzeň díky nim navýšila během pouhých 14 vteřin svůj náskok už na 3:0 a nakonec zvítězila 5:2, Sparta pak za pouhý dvojnásobek času co Plzeň utekla do nakonec vítězného výsledku 3:1.

Očekávaná bitva s Tatranem navíc v neděli ráno přinesla další porážku, tentokrát navíc vysokou - 2:17 – a o poslední postupové místo tak musely svěřenkyně Johna Hodka bojovat v přímé konfrontaci s druholigovými Rokycany. A byť ještě na první trefu z hole Kubištové dokázaly soupeřky zareagovat, zbytek utkání už se nesla v panteřím duchu - #princezny nakonec zvítězily jednoznačně 7:1 a vybojovaly tak postupové čtvrté místo, které je vyšle do druhého kola proti SKV, které vloni Panterky z Poháru vyřadilo. Stejně jako v případě mužů se datum a čas utkání ještě ladí a budeme tak o něm informovat později.