PanthersSLP
7:8(2:5,4:2,1:1)
ne 3. 9. 2023 17:30 @ SH ZŠ Rudná, Pohár, 4. kolo

Pohárová přestřelka postup nepřinesla, muži končí na Plzni

Velké gólové hody, otočky ve skóre nebo neúspěšné dotahování. Takové bylo třetí kolo Poháru, v němž Panteři vyzvali Slavii Plzeň a po vyrovnaném průběhu mu bohužel padli – soupeř postupuje po výsledku 8:7.

Přitom na začátku zápasu to vypadalo, že bude průběh podstatně jednoznačnější. Už v polovině šesté minuty vedli Panteři 2:0 a na hřišti doslova hýřili aktivitou, Slavia se nicméně bleskovým snížením dostala taktéž na koně a když v polovině první třetiny třemi brankami během necelých zří minut otočila skóre, na domácí začaly přicházet problémy.

Čtyři vteřiny před pauzou navíc přišel i nepopulární „šatňák“ a společně s ním i změna v brankovišti, když rozhozeného Aliho zastoupil Kobza. Ten sice už po půl minutě lovil znovu míček ze své klece a Pantery navíc čekalo oslabení, místo prohloubení herní krize ale přišla netradiční vzpruha – Vavroušek i v nevýhodném počtu hráčů dokázal snížit na 3:6, o dvě a půl minuty později se mu navíc stejný husarský kousek povedl znovu a jistota Plzně dvěma brankami při vlastní přesilovce schytala pořádný otřes.

Ještě lepší průběžnou pozici mohl vystřelit domácím Prokůpek, sám před brankářem ale trestuhodně minul a z následného protiútoku vrátil trochu klidu na hostující hokejky Čížek. Panteří aktivita nicméně i tak přinesla své ovoce a to ještě v průběhu druhé třetiny – nejprve hattrick dovršil Vavroušek a o pouhou minutu později na rozdíl jediné trefy snížil aktivní Škoda.

Do třetí periody se tak vstupovalo za stavu 6:7 z domácího pohledu a zdálo se, že protřelý trik s vyloučením a následným skórováním v oslabení se domácím zalíbil natolik, že jej zkusili znovu – brzké vyloučení Prokůpka ale vytoužené srovnání nepřineslo, naopak se chvíli po jeho návratu prosadil Med a Panteři tak znovu ztráceli dvě trefy.

Nervózní závěr skutečně ještě jednu branku přinesl a to poté, co si Mašát zkušeně poradil s nařízeným trestným střílením, ani další vyloučení a tresty nicméně průběžný stav nezměnily a oba soupeři se tak loučili po výsledku, který udělal větší radost hostům – Plzeň v Rudné zvítězila 8:7 a postupuje do 4. Kola Poháru, kde vyzve superligové Pardubice. Pro Pantery naopak cesta soutěží končí.