23_20230911_132008.jpg
18_1640199804.png
2346_20230102_005721.jpg

Po třech letech na Gothii, do Švédska míří pětice družstev

Poprvé od roku 2020 bude mít švédský Gothia Innebandy Cup také panteří zastoupení – do Göteborgu zamíří hned pět našich družstev!

Tradiční turnaj v druhém největším švédském městě se až do koronavirové pauzy konal pravidelně už od roku 1994, po dlouhých třech letech se pak na něj vrací naši zástupci. A mají na co navazovat – poslední návštěva přístavních hal znamenala přetížení autobusu na cestě zpátky, do tašek Panterů a Panterek totiž přibyla hned čtveřice medailových sad, z nichž o tu nejcennější se obhajobou celkového prvenství postaral výběr starších žáků ročníku 2006. Kromě něj si tehdy cenný kov odvezli také dorostenci, junioři a juniorky.

Letošní výprava bude oproti té poslední o něco skromnější – v úterý odpoledne se na letňanském nádraží nalodí do autobusu pětice našich družstev – kromě dvou zástupců mladších žáků to budou ještě elévové, dorostenky a juniorky. Jaký je čeká program?

Nejjednodušší plánování mají určitě elévové, kteří sehrají předem daných deset utkání bez následného play-off, čekají je navíc pouze zahraniční soupeři. Těm logicky početně dominují švédské výběry, z nichž nejmenší Pantery čeká například Kalmarsund, za jehož muže nastupuje mimo jiné Filip Langer, Frölunda, IK Zenith nebo nejsevernější výběr skupiny Sandö. Ochuzeni nebudou naše mladé naděje ani o bitvy s norskými či dánskými soupeři a mohou se tak těšit na pořádné nabírání zahraničních zkušeností.

Do akce půjdou i dvě družstva mladších žáků, která se ani těsně pod polárním kruhem nevyhnou konfrontaci s českými celky – zatímco výběr WHITE čeká neznámé Avalanche, BLACK narazí na dobře známé Kladno, s nímž Panteři pravidelně svádějí bitvy v nejvyšším ligovém koši. První jmenovaní se kromě toho mohou těšit na věhlasné soupeře jako Pixbo nebo Malmö, BLACK se pak ve skupině utkají například se švédským Mlmhaugem nebo IBK Varla. V obou případech postupují do elitního pavouka play-off první dva celky tabulky, držíme tedy palce!

Čistě švédská skupina čeká mladší ze zástupkyň ženské složky, tedy panteří dorostenky. Ty narazí postupně na IF Kustens, Gnosjö, áčko celku FBI Tullinge, Engelholm a svojí cestu základní skupinou zakončí proti Bjärreds IBK. Stejně jako v případě mladších žáků se do pavouka A podívají pouze dva nejlépe umístěné celky, ty zbylé čeká zápolení v pavouku B. S touto vidinou vstoupí do turnaje i nejstarší zástupkyně – juniorky – které se podobně jako Mlži BLACK ve skupině postaví na buly proti Kladnu. Jinak ale Panterky budou moci hltat zkušenosti ze švédského florbalu, dalšími soupeři jim je Munka-Ljungby, Kalmarsund a Landvetter. Hned polovinu utkání navíc bude hostit moderní Partille arena a svěřenkyně Johna Hodka tak budou mít k dispozici prvotřídní servis.

Průběh turnaje můžete sledovat jak na oficiálních webovkách turnaje, tak i na našich sociálních sítích, kam budeme v průběhu turnaje přidávat fotky a články přímo z místa činu a chybět nebudou ani střípky ze zákulisí. Držte nám palce!