24_20230911_132022.jpg
18_1640199804.png
2172_20220509_190938.jpg

PFC přineslo dvě medaile, stržky urvaly zlato!

Letošní Prague Floorball Cup je minulostí a do panteří sbírky přinesl další dvě sady medailí – stržky proti Boleslavi vybojovaly zlato, juniorky si pak domů odnesly bronz!

Medaile pro ženskou složku, stržky prošly turnajem bez porážky

Ty nejcennější kovy si nakonec jako jediné družstvo odnesly Starší žákyně G07, které navíc při své cestě turnajem ani jednou neprohrály – nejblíže neúspěchu byly v základní skupině v bitvě se Spartou, jež skončila remízou 4:4. Po těžkém skalpu Black Angels si ale na stejném soupeři spravily chuť v semifinále, když jej přehrály jednoznačně 4:0 a mohly tak oslavit postup do boje o zlato.

V něm na Podvinném Mlýně vyzvaly Mladou Boleslav, jíž ve skupině dokázaly přehrát 3:0. Tentokrát ale byl tenhle souboj podstatně vyrovnanější – Akademičky dokázaly dvakrát odpovědět na branky Budinové a Machulkové, v samém závěru ale inkasovaly z hole první jmenované ještě jeden gól a na něj už reagovat nezvládly. Po vítězství 3:2 tak Panterky slaví cenné zlato a stávají se vítězkami letošního PFC, nejužitečnější hráčkou turnaje a nejlepší brankářkou se navíc staly Eva Budinová, respektive Julie Čapková. Gratulujeme!

Na podobný triumf si brousily zuby i Juniorky G04, které taktéž prošly skupinou bez ztráty kytičky – velmi cenné bylo zejména vítězství nad těžkým soupeřem z Bulldogs Brno. Vítězství ve skupině jim tak vyneslo přímý postup do semifinále, v němž ale cesta Panterek trochu překvapivě skončila na Florbalové akademii Mladá Boleslav. V dusné atmosféře rozpálené Exe Sport Areny se Středočešky ujaly dvoubrankového náskoku, který navíc znásobily při hře domácích bez brankářky. Za ně sice ještě dokázala zkorigovat průběžné skóre Saffertová, další recept ale ani ona a ani její spoluhráčky na modrý blok nenašly a z turnaje si tak odnáší neoblíbený bronz.

Prokleté čtvrtfinále zastavilo strže i mlže

Dalšími adepty na zisk cenného kovu byly výběry Starších žáků B07 a Mladších žáků B09 BLACK. Oba celky prošly úvodní částí turnaje bez zaváhání a ani jednou neprohráli, první místo jim pak vynesly závěrečné souboje – strži v něm přehráli silný Hattrick Brno 2:1, mlži pak přejeli Mladou Boleslav hladce 7:2. Úspěšná byla i osmifinále, hraná krátce po sobě na hale v Edenu – v něm si mladší výprava z obou jmenovaných poradila celkem hladce s Přerovem (5:1), zatímco strži udělali ze zdánlivě rozhodnutého mače s Ústím ještě drama a výhru 5:2 jistili až góly do prázdné branky.

Společný přesun na Třebešín ale místo radosti přinesl jen zklamání. První si ho prožili mladší žáci, kteří se nedokázali srovnat s aktivní hrou Bohemians a po chybách v obraně prohrávali zkraje druhé poloviny už o tři branky. Závěrečné snížení navíc přišlo až příliš pozdě a ani hra bez brankáře nedokázala zabránit bolestnému vyřazení těsně pod medailovými pozicemi. To stržům přinesla hra v šesti hned tři zásahy, na silný Havířov to ale taktéž nestačilo – soupeř ze severovýchodu republiky totiž v té chvíli díky silnému nástupu vedl už 5:0 a ani korekce skóre tak obrat nepřinesla.

Dvěma ze tří žákovských družstev tak vystavilo stopku opět prokleté čtvrtfinále, třetí do party, tedy Mlži B09 WHITE, ale měli turnaj ještě smolnější – ve skupině padli se všemi soupeři a vyzrát nedokázali ani na dva slovenské výběry z Trenčína a Bratislavy, nedělní program tak měly obstarat bitvy v pavouku B – ani ten ale kýžený úspěch nepřinesl a brzké vstávání na Podvinném Mlýně znamenalo i konec panteřích ambicí, a to výsledkem 1:5 s Třebíčí.

A jak se dařilo ostatním mládežnickým družstvům z elévů, přípravky a mladších žákyň? Pro všechny jmenované byl uplynulý víkend především o sbírání cenných zkušeností a zážitků ze zápasů s nejen tuzemskými soupeři. V Hostivaři i na Hamru mohli být rodiče a fanoušci svědky jak veselých vítězství, tak i smutných porážek – malí Panteři a Panterky si zahráli jak s týmy, které potkávají pravidelně, tak i s celky z Polska, Slovenska či dokonce Lotyšska. Odměnou jim pak kromě zaslouženého potlesku byly i památeční medaile, které si mohou vystavit doma a vzpomínat na ně třeba i v době, kdy budou společně se svými spoluhráči a spoluhráčkami běhat po hřišti v těch nejvyšších tuzemských soutěžích.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a budeme se těšit na dalších letních akcích!