Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2502_20230928_002640.jpg

PENÍZE!

Trápení z prvního turnaje sezony bylo zapomenuto, pokuty zaplaceny a šrámy zahojeny. Sépiáky tak po návratu pod křídla Panthers čekalo druhé ligové kolo, v němž se naše dávno zaprášená kladiva konečně oprášila a oba soupeře počastovala pořádným bušením do vrat.

Do Radlic se k pořádání kromě zástupců klasické sestavy připojila i osvědčená dvojice Benďas - Drobek, která kromě bodového přispění udělala i očekávanou srandu mimo plac, z rezervních juniorů jsme si vytáhli beka Honzu, Saby se pak vytáhnul sám a výčet posil končil u Kryštofa, který jako jediný z dua Novotný - Urban dokázal vstát včas a nepřevlékal se na jinonických eskalátorech.

Soupeřem byly tentokrát rezervy - nejprve ta Young Boys, po ní ta z Texasu, což slibovalo možné náznaky derby. Jenže na rozdíl od minula to tentokrát šlo celkem samo - pro soupeře totiž bylo naše pásmo označené slovy "hic sunt leones" a proto se k němu moc nepřibližovali, naopak my jsme na jejich značkách rozjeli místy takové tornádo, že se nám o tom ještě pak dva dny zdálo. Krása střídala nádheru, vikýř střídal vingl, někdo občas vystřídal blbě, ale pozornému oku rozhodcovu tato drobnost utekla, zkrátka celkově pěkný den.

Oběma sokům jsme nakonec nadělili desítku, explozi zažila hlavně trojice Šimi - Lavi - Saby, která nahradila zavedené trio PLŠ (jehož jediný chybějící člen místo svých spoluhráčů většinu času objímal spíše odpadkový koš ve snaze zbavit se nepříliš povedené thajské večeře) a dohromady udělala nějakých 30 bodů, dozadu to taky docela šlo (na dosah bylo dokonce čisté konto, ale na to je ještě letos brzy) a navrch jsme si hezky zapořádali a nedostali ČK za snahu o fyzické napadení jednoho ze soupeřů, což se o některých "hráčích" na hale úplně říct nedalo.

Oba zápasy jsme s poklidem zvládli, nahonili body do kanady a zlaťáky do prasátka a už můžeme vesele vyhlížet zručské parkety, na které nás ligový mišmaš zavede příště - tenhle vlak nestaví!

Autor: Tomáš Pauček