TraverzaPanthers
2:3(1:0,1:2,0:1)
so 25. 2. 2023 18:30 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 1. kolo

Parádní obrat znamená první čtvrtfinálové vítězství!

Muži začali čtvrtfinále s Traverzou vítězně – proti nevyzpytatelnému soupeři sice prohrávali už o dvě branky, obrat v závěrečné třetině ale znamená vítězství 3:2 a první bod v sérii!

Úvodní utkání čtvrtfinálové série mezi Panthers a Traverzou se podobalo i poslednímu, dva týdny starému střetnutí. Hostující hráči byli aktivnější, více si užili balonku a i střeleckou potenci předvedli vyšší než soupeř, nemohli se ale dostat přes dobře pracující obranu Traverzy a zejména přes nestárnoucího Bínu, který se zase po pár dnech rozhodl Pantery trápit k zbláznění. I přes dvojnásobnou střeleckou převahu navíc hosté odcházeli do první přestávky s jednobrankovou ztrátou, když náskok domácím vystřelil na konci 10. Minuty Štipka.

Stejný hráč zvýšil na 2:0 z domácího pohledu krátce po polovině utkání, když ve druhé třetině sice Traverza přidala na střeleckých pokusech, to samé se ale dalo říct i o hostech, kteří nicméně stále nemohli zlomit Bínovo kouzlo. Právě druhý gól Traverzy ale znamenal to, co si všichni hostující fanoušci přáli – začátek obratu.

Neprůstřelného domácího brankáře totiž jen o necelé čtyři minuty později neskutečnou bombou do šibenice konečně pokořil Mašát, vyrovnání pak vzápětí zahodil Lombino, když nařízený nájezd nedokázal zakončit do odkryté branky. Mrzet jej to ale nemuselo, protože to netrvalo ani pár vteřin a hosté opravdu skórovali podruhé zásluhou Vavrouška a začínalo se tak prakticky od začátku.

Střelecky i herně nejvyrovnanější třetí část přinesla dle očekávání opatrnou hru, kdy se ani jeden ze soupeřů nepouštěl do žádného bezhlavého útočení a naopak na svou šanci čekal. Panterům se navíc změnou rozestavení podařilo vymazat důrazné domácí forvardy a ti se tak do střeleckých příležitostí dostávali složitěji, což se samozřejmě dá říci i o útočnících hostí. Jediný a zároveň vítězný gól tak musel přijít až díky skvělé individuální akci – Hudec si v obraně poradil se dvěma důraznými protivníky, vytáhl balonek přes střed a následně krásnou pumelicí nad Bínovo rameno obrátil skóre ve prospěch svěřenců Jaroslava Jelínka.

Traverza zkoušela kontrovat jak zvýšením tlaku, tak i hrou bez brankáře, žádný efekt to ale na výsledném skóre nemělo, v závěru navíc už planuly emoce naplno a domácí kapitán to odnesl osobním trestem. Panthers tak v úvodním utkání čtvrtfinále zvítězili nad Traverzou 3:2 a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujali vedení 1:0!