26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
2191_20220621_095012.jpg

Panteři míří do Brna, na Open Game se představí deset družstev

Oblíbený turnaj v Brně začíná už za pár dní a je tak třeba si připomenout, s kým budou Panteři na Open Game křížit hokejky. Kdo z nich má největší šanci na medailový úspěch?

Na deset panteřích výběrů čeká v základní skupině více než čtyřicet bitev, které rozhodnou o tom, z jaké pozice budou naše družstva nasazena do vyřazovacích bojů. Mezi ty nejsledovanější skupiny budou jako každý rok patřit skupiny juniorů a juniorek – první jmenované čekají například nevypočitatelné bitvy s Olomoucí nebo Orkou, jejich dívčí spoluhráčky si pak zahrají těžké zápasy s Vítkovicemi a Bulldogs. Rezerva juniorů pak v náročné skupině vyzve mimo jiné střešovický Tatran.

S tím si zahrají i dorostenci, kteří narazí také na brněnské Gepardy, Kopřivnici a Bystřici, proti nimž si budou zejména hráči ročníku 2006 chtít vybojovat co nejlepší výchozí pozici k obhajobě loňského titulu. Na nejcennější kov budou mířit i starší žákyně, které se po parádním jaru dají považovat za jednoho z favoritů turnaje – než ale budou moci pomýšlet na celkové vítězství, musí se popasovat s losem základní skupiny, jenž jim kromě Vítkovic přisoudil také domácí Bulldogs, FBC Dragons a velkou neznámou z Ústí.

Kromě juniorů pak jediná další kategorie přihlásila dvě družstva, a to starší žáci. Tým WILD si jako jediný z celé panteří výpravy užije v základní skupině pouze tři zápasy, a to se Znojmem, které dokázali Panteři porazit na nedávném turnaji PFC, dále pak se Šumperkem a nevypočitatelným družstvem GO-GO. BLACK mají los podstatně těžší, čtvrteční večer jim přinese bitvy s Hornets Brno a Slováckem, pátek pak orámují bitvy se silnými Vítkovicemi a Plzní.

Po dobrém startu budou chtít pošilhávat i mlži, kteří budou ve své skupině patřit mezi papírové favority. Na úvod vyzvou husovický Sokol, dále pak změří síly s Okříšky, brněnským Hattrickem a putování úvodními dny zakončí v pátek večer proti Plzni. Jakou si vybojují pozici do pavouka play-off?

Nejmladšími výpravami jsou letos elévové a vůbec poprvé se podívá do jihomoravské metropole také přípravka. Obě družstva pak čekají soupeři právě zejména z tohoto regionu – první jmenovaní narazí například na Bulldogs, Židenice nebo Hranici, nejmenší Panteři pak zkříží hokejky hned s osmičkou protivníků, mezi které patří kromě jiného i brněnští Gullivers a Hornets nebo akademie Vítkovic.

Panthers na letošním Brně obhajují loňské zlato, jak se desítce našich družstev bude dařit tentokrát? Turnaj Open Game začíná už tento čtvrtek krátce po poledni a my jej budeme jako vždy podrobně sledovat na našich sociálních sítích a klubovém webu – nezapomeňte tedy pravidelně kontrolovat jak náš Facebook, tak i Instagram, kde bude redakční tým přibližovat zážitky a zákulisí těch nejmenších i těch zkušenějších Panterů!