Související zápas

Panthers Praha
TroopersPanthers
5:7(1:1,2:2,2:4)
ne 29. 10. 2023 17:00 @ SH Tuřany, Národní liga, 8. kolo
23_20230911_132008.jpg
2544_20231031_094309.jpg

Osm z osmi, muži rozhodli v Brně ve třetí třetině

Poslední říjnovou neděli vyrazilo mužské Áčko na dalekou cestu až do Brna utkat se s TROOPERS, kteří doposud byli 100% na domácích zápasech. Toto jsme jim překazili a k tomu prodloužili zápasovou šňůru neporazitelnosti.

Cesta byla klidná a všechny posádky dorazily na místo určení v pořádku a ještě s předstihem. Hřiště bylo s neoblíbeným povrchem s parketami a k tomu ještě bylo o jeden mantinel zmenšené na šířku.

První minuty utkání byly od obou týmů opatrné a nikdo nechtěl udělat žádnou chybu. Jeden útok střídal další a hra byla z obou stran dosti aktivní. Skóre jsme jako první měnili my, kdy jsme dokázali vypresovat balonek za soupeřovou brankou a následně Mašát střílel od mantinelu na bližší tyč. Soupeř však hned následující střídání odpověděl po rozehrávce v našem obranném rohu, kde jsme bohužel byli málo důrazní.

Po první výměně stran do třetiny lépe vstoupil soupeř, který odskočil během 5 minut o dvě branky. Nejdříve další rozehrávka v našem obranném rohu, kdy soupeř zmátl svým tělem a udělal kratší výběh než naznačil a tím prostřelil našeho bránícího hráče. Poté v přesilové hře jsme si nešťastně rozebrali hráče a tím dali soupeři prostor skórovat. Však ideální následné střídání předvedla druhá přesilovková lajna, kdy nejdříve Martinek střílel z dálky, míček zůstal naštěstí ještě ve hře, odrazil se o zadní mantinel přímo k Daňkovi, který jej dopravil o gólmana do sítě.

Vstup do třetí třetiny jsme si pohlídali, souboje se přiostřovali, hra byla stále ve vysokém tempu. Dalo by se říct, že přesně tento styl nám vyhovoval. Odskočili jsme soupeři hned o tři branky:

  • Kšír rozehrál celou akci na levém mantinelu, rozehra pokračovala dál středem dle trénované situace, Kšír pokračoval v pohybu po levém mantinelu aj bez balonku až do brankoviště, kde ho našel Hrubý.
  • Znovu vypresovaný balonek za soupeřovou brankou v podání třetí lajny a znovu z toho byla proměněná gólová situace tentokrát z hole Zdrubeckého.
  • Ze skrumáže na středu se lépe zorientoval Marhefka, který s balonkem následně unikal po pravém mantinelu a přesnou střelou do bližšího horního růžku dopravuje balonek za záda soupeřova gólmana.

Tento rychlý gólový nával soupeř musel uklidnit oddechovým časem, kdy to poté zkoušel ve hře bez gólmana. Tuto početní převahu zužitkovali hned dvakrát - nejdříve prošla střela od mantinelu a ve druhé situaci byl balonek zahrán vysokou holí, což rozhodčí neviděl (aj toto se ve sportu může stát). V mezičase si Vavroušek seběhl krásně na střed do předbrankového prostoru a nedal gólmanovi žádnou šanci.

První dvě třetiny jsme se v utkání trošku hledali a snažili se najít recept na soupeře a zaklimatizovat s povrhem a halou. Díky kompaktnosti týmů jsme dokázali překlenout štěstí na svojí stranu a získali jsme další cenné tři body do tabulky.

Příští týden nás čeká doma další nováček soutěže, který si na nás určitě brousí zuby, jelikož by rád ukončil naši šňůru neporazitelnosti. Doražte tým podpořit, budeme vás potřebovat!

Autor: Andrea Nováková

Související odkazy