Související zápas

Panthers Praha
PanthersJaroměř
5:8(1:0,3:3,1:5)
ne 3. 12. 2023 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 13. kolo
22_1640941991.jpg
2592_20231206_101625.jpg

Oslabení muži doma nestačili na Jaroměř

První prosincový víkend jsme na domácí hale přivítali starého známého soka - Jaroměř. Sestava na toto utkání se nerodila snadno a museli jsme sáhnout do hodně širšího kádru.

Již před utkáním jsme věděli, že to bude nelehký zápas. Trápila nás marodka ať po stránce nemocí, tak zranění. Proto jsme museli sáhnout nejen do prvního rezervního týmu, ale až do druhého rezervního týmu, odkud jsme si vytáhli bývalého hráče A-týmu Davida Koláře. Opět jsme také sáhli do řad juniorského týmu a vytáhli si kouzelníka Beneše. Také po stránce rozhodčích jsme tušili, že to nebude easy, jelikož tato rozhodcovská dvojice píská Národní ligu prvním rokem a upřímně toto utkání se jim absolutně nepovedlo a je tam hodně věcí na zlepšení...

První perioda byla poměrně klidná. Hodně se hrálo na balonku, nějaká akce na obou stranách, ale vždy uhašeno brankáři. Skóre utkání otevírá naše třetí lajna, kdy po pressu soupeře za jejich brankou jeden z bránících hráčů chybuje, odražený balonek se dostává k Benešovi, který nachází na středu volného Škodu a ten pálí z první.

Druhé dějství už vypadalo trošku odlišně. Nejprve po nedůrazu na mantinelu dochází ke srovnání, poté v naší přesilovce k otočení skóre. Bohužel ani další naše přesilová hra nepřinesla potřebné ovoce. Avšak druhá polovina třetiny byla zase jiná. Důrazný Kolář kolem branky srovnává skóre a následně nejdříve Kšír v přečíslení s Wojnarem otáčí utkání na naši stranu a poté Nový v samostatném úniku zvyšuje vedení. Však pár vteřin do konce třetiny soupeř propaluje střelou od mantinelu připravený blok a je to o pouhou jednu branku.

V rychlém sledu dostáváme dvě branky, kdy ta druhá neměla platit, jelikož míček nepřejel brankovou čáru. Faul na našeho brankáře neodpískán, ale to samé na hráče hostí ano a to hned na 2 trestné minuty přitom se to stalo ve stejný okamžik, takže trošku nefér, když se jednalo o shodný zákrok. Bohužel soupeř přesilové hry využil. Při hře bez brankáře se nám podařilo vsítil pouhou jednu branku díky důraznému Daňkovi. Jaroměř vstřelila dvě branky a z toho jednu opět po neodpískaném jasném faulu na našeho hráče, kdy soupeř nechtěl hrát vůbec balonek. Bohužel to rozhodčí z pozice, kde stál neviděl, ale video mluví za vše..

Dnešní utkání bylo těžké, jak se předpokládalo, a bohužel 3 body do týmové tabulky si odvezl soupeř. Musíme zmenšit počet hráčů na marodce a začít se více soustředit na svoji hru a předvedený výkon.

Autor: Andrea Nováková