Související zápas

Panthers Praha
FbC PlzeňPanthers
Odehráno
ne 29. 10. 2023 14:30 @ Slavia VŠ Plzeň, CE soutěž juniorů, 6. kolo
20_1640940998.jpg
2546_20231031_154243.jpg

Oslabení junioři brali na západě cenné vítězství

Poslední říjnový víkend se nesl hlavně ve změnách v realizačním týmu. Díky služební cestě Patrika musel Jenča na daleký východ republiky a naopak na západ do města piva cestovali Dan a Zdeněk. Plzeň nás přivítala krásným počasím, sportovní areál byl navíc plný turnajů všech možných sportů, které se daly sledovat ze zahrádky místní klubovny.

Bohužel nejen trenérský tým byl v oslabení. I v kádru bylo několik nemocných, zraněných a proto jsme se sešli ve dvanácti hráčích do pole a se dvěma brankářskými jistotami. Noty byly napsané přesně do puntíku a nám nezbývalo nic jiného, než je předat.

Už při rozcvičce bylo na soupeři vidět, že je na nás připraven vlítnout. Tomu odpovídal i začátek utkání, ve kterém nás Plzeň zatlačila a nám chvíli trvalo, než jsme se s tím srovnali a začali hrát podle našeho plánu. Ten jsme začali naplňovat v druhé půlce třetiny, kdy jsme při hře v šesti, tedy odloženém vyloučení, trpělivou hrou vsítili první branku.

Druhá třetina byla hodně rozlítaná jak v gólech a tak i ve hře. Nám utekl začátek a Plzeňstí vyrovnali ihned po úvodní buly. Další branky padaly v rychlém sledu za sebou. Nejdříve Plzeň na naší další vedoucí branku rychle odpověděla, pak i zápas na chvíli otočila, abychom zase my mohli rychle vyrovnat.

V druhé přestávce bylo třeba kluky zejména uklidnit a znovu zopakovat, jak chceme hrát. To, že se to podařilo, bylo vidět ve třetí třetině. Kluci přestali hrát nahoru a dolů, soupeře překonávali moc pěknými kombinacemi a poctivou obrannou hrou. Tento posun jsme viděli i ve změně na výsledkové tabuli. Samozřejmě jsme se nevyvarovali drobným chybám, které ale bezpečně pochytal Koli.

Domů tedy vezeme nejen tři body, ale i spokojenost s předvedenou hrou. Nás trenéry asi nejvíc potěšilo samostatné fungování týmu na střídačce a při rozhodování v situacích na hřišti.

Velké díky patří také našim fanouškům, kteří vážili cestu do Plzně.

Autor: Zdeněk Šejvl