PanthersSO Praha
2:6(1:1,1:2,0:3)
ne 18. 2. 2024 9:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, 2. liga dorostenek - skupina 3, 9. kolo

Opět oslabené Dorostenky vyjely do Kralup

Dorostenky se opět sešly v malém počtu, tentokrát jich bylo 7+1 , jejich výlet do Kralup byl navíc zpestřen odhlášením Nového Strašecí, takže je čekal pouze zápas s Wizards v brzkých ranních hodinách.

Už před začátkem jsme věděly, že to bude těžký boj. Wizards začaly kombinovat v našem obranném pásmu, ale ke gólu jsme je nepustily. V 9. minutě naopak přichází náš brejk a zpoza brány se prosazuje Anička Vrbská. Wizards záhy srovnávají a do přestávky jdeme nerozhodně. Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu, soupeřky na začátku šly do vedení, ale pak se z našich řad prosadila kapitánka Anička Cihelková jednoduchou střelou z poloviny hřiště a radost z tohoto gólu byla obrovská. Wizardky se ale opět dostaly do vedení a do druhé přestávky jsme šly ještě s těsným výsledkem 2:3. Chuť srovnat nám nechyběla, ale co nám ano, to byly síly. Ve třetí třetině se soupeřkám podařilo několik úspěšných střel a situací a skóre se zastavilo na výsledku 2:6. Byl to velmi vyrovnaný a náročný zápas, jak pro obránkyně, tak i pro útok, ale také pro gólmanku, která pochytala nespočet šanci.

A jak zápas viděla z helmy zmiňovaná gólmanka, Anna Marie Lišková?

Jak si byla spokojená se svým výkonem?

,,Do druhé třetiny to bylo úplně bombastický z mého pohledu, pak už to šlo ne úplně dobře.”

Soupeřky hodně šancí promrhaly, jak se vlastně cítí gólman, když soupeřka bránu netrefí, je to úleva, nebo jak to prožívá?

,,Tak jakože je to úleva, když míček vidíš mimo bránu. Co dnes bylo vtipné, když hráčka přímo přede mnou řekla ,,to bych trefila” a já moc dobře vím že ne, a začala jsem se smát pod helmou.”

A co říkáš na výkon spoluhráček?

,,Pochvala, že nám Cihelku (Aničku Cihelkovou) nezranily, stává se to docela často. Samozřejmě super góly, ale to je jasný. A určitě bych pochválila Šárku s Raky za dobře odtrénovaný zápas, bylo to s vámi fajn.”

Kdybys mohla jednu věc změnit na tomto zápase, co by to bylo?

,,To, jak padl čtvrtý gól. Nebylo vůbec vidět, kam mi střela míří, a špatně jsem to odhadla.”

Příště si zahrajeme s Kolínem a Kralupy, myslíš, že bude vzadu nula? :-)

,,Takhle, u Kralup doufám, ale negarantuji, u Kolína to bude těžší, ale všechno jde, když se chce.”

Dorky sice v bývalém cukrovaru sladký cukr nenašly, ale snad si spraví chuť příště na klokaním území. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Autoři: Viola Froňková, Anna Marie Lišková