PanthersWizards
5:6(1:2,2:2,2:2)
ne 19. 3. 2023 15:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 2. kolo

Odveta juniorům nevyšla, semifinálová série je srovnaná

Série v semifinále 1. ligy juniorů je po víkendu srovnaná – Panteři nedokázali navázat na sobotní vítězství a v neděli proti Wizardům vždy jen dotahovali, přičemž vítězství 6:5 nakonec připadlo soupeři.

Oba zápasy se navzájem samy sobě velmi podobaly – stejně jako v sobotu totiž domácí dvakrát ztráceli o dvě branky, znovu se Wizardům střelecky vydařila první třetina a i tentokrát následně červeně odění dokázali soupeřův náskok dorovnat. Wizards nicméně tentokrát šlápli do pedálů přeci jen o něco dříve a zmiňovaný náskok si poprvé vystříleli už v úvodní periodě, kdy se prosadili Jaroš s Černým a jen zásluhou využité přesilovky Beneše půl minuty před sirénou nešli Panteři znovu do šatny s nulou na kontě.

Po minutě a půl druhé části pak sice srovnal z dorážky aktivní Jelínek, panteří nedisciplinovanost a nedůraz ale znovu nesla hostům ovoce a ti mezi 30. a 32. minutou odskočili opět do vedení, tentokrát na tabuli svítilo skóre 2:4. S góly navíc nemusel být konec, protože domácí obrana nechávala své protivníky až překvapivě často nekryté a ti tak úspěšně mohli zahazovat jednu šanci za druhou, což by je při opačně odehraném závěru utkání mohlo mrzet. Krátkodobé výčitky tu nicméně stále byly, protože místo navýšení náskoku znovu přišlo snížení v závěru druhé třetiny a vyrovnání na začátku té třetí – Ježkova paráda navíc zasloužila od přítomných fanoušků aplaus ve stoje.

Jenže než Panteři vůbec stihli doslavit či přijít na to, jakým způsobem se domácí sedmadvacítce podařilo vymíchat všechny své protivníky, bylo znovu z radlického pohledu zle – kanonýr Novák dvěma brankami v rozmezí necelých dvou minut potřetí v utkání poslal Wizards do dvoubrankového náskoku a tentokrát už si ho hosté nenechali vzít. Jistě, v závěru byli i vinou vyloučení Sedliského pod obřím tlakem a Panterům k vyrovnání po snížení Leiše chyběla jediná trefa, té ale nakonec nedokázali dosáhnout a po vítězství Wizardů 6:5 se tak série stěhuje na Barrandov za vyrovnaného stavu 1:1.