PanthersStart98
6:7 sam. náj.(2:1,2:1,2:4)
ne 10. 3. 2024 15:00 @ SH ZŠ Rudná, 1. liga žen, 2. kolo

Obrovské drama se smutným koncem, ženám utekl matchball v nájezdech

Sedmdesát minut vyrovnaného souboje a šest nájezdových sérií. Panterky měly v odvetném utkání se Startem několikrát na dosah vysněný postup, štěstěna se ale tentokrát přiklonila k jejich soupeři, který tak srovnal stav osmifinále na 1:1 a o postupujícím rozhodne až dodatečný úterní boj.

Prvoligové #princezny si v sobotu na Jižním Městě vystřílely parádní pozici do odvety - vítězství 10:6 jim dalo do ruky matchball, který navíc mohly proměnit před vlastními fanoušky.

Velká motivace byla na obou stranách znát už od úvodního hvizdu. Panterky hnala vpřed vidina možného čtvrtfinále, Start pak chtěl naopak sérii protáhnout do úterý. A byť hosté začali lépe a po necelých čtyřech minutách šli do vedení zásluhou Lytorove, více ze hry měly v úvodní části přeci jen domácí hráčky, které navíc mírnou převahu přetavily ve dvě trefy - nejprve srovnala po krásné kombinaci až do kuchyně Pavlicová s Bočkovou, na konci 12. minuty pak obrátila skóre Vlčková.

Proměnit další šance se nicméně nedařilo a navíc bylo třeba hlídat i vrátka v defenzivě - jeden takový nedůraz v brankovišti musela famózním zákrokem řešit i Macounová, která v domácí kleci nahradila Neumanovou. A byť za první třetinu zneškodnila osm nebezpečných žlutočerných pokusů, v té druhé tahala míček ze sítě nepříjemně brzy - už po dvaceti sekundách jí prostřelilo duo sester Skalíkových.

Právě druhá perioda byla o něco vyrovnanější než ta první, opět jí ale v celkovém zúčtování daleko lépe zvládly radlické #princezny. Ty už další balonek ve své síti nepřipustily, Macounová k tomu přispěla navíc desítkou úspěšných zákroků, směrem vpřed se navíc opět podařilo domácím propašovat do klece dva projektily. Nejprve jim na konci 25. minuty vrátila vedení Budská, dlouhou vyrovnanou pasáž pak čtvrtým gólem přerušila Schmiedová. Panterky nicméně i tak mohla mrzet řada neproměněných příležitostí, které skončily buď mimo, nebo je zhatila nepřesnost.

Do závěrečného boje se tak šlo za stavu 4:2 a dalo se tak říct, že Panterky byly dvacet minut od čtvrtfinále. Právě třetí třetina ale nabídla gólově nejbohatší podívanou, která připomínala sobotní přestřelku na půdě Startu. Měla i podobné jmenovatele - hlavní postavou závěrečných minut byla jednoznačně hostující Lytorova, která ve stíhací jízdě Startu za vyrovnáním zařídila tři góly ze čtyř a s bilancí 4+0 byla jednoznačně jednou z hvězd celého utkání. Zmrtvýchvstání hostů začala trefou v polovině 44. minuty, na níž mohla reagovat v obrovské šanci Pavlicová či v řadě dalších nadějných pokusů prakticky celá druhá domácí pětice, nikomu se ale nepodařilo vrátit gólem klid na domácí čepele.

Vzestup Startu řídila čtyřmi góly Lyvorova

A tak se znovu radoval hostující Start, nicméně tím zkraje druhé poloviny třetiny odstartoval dvouminutovku plnou branek, která se musela líbit snad všem s výjimkou obou lodivodů. A byla to opět Mayya Lytorova, kdo překonal Maconouvou a zkompletoval tak hattrick. Radost hostům ale dlouho nevydržela díky další velké postavě série v podobě Terezy Bočkové, jež neskutečnou pumelicí vyhnala všechny pavoučí obyvatele z hostující klece. Start kontroval další trefou Lytorove, hned po buly si ale nepohlídal kombinaci Bočkové s Rakovou a zkušená obránkyně vrátila Panterkám osm minut před koncem vedení.

Drama ale teprve vrcholilo a pět minut před sirénou byly opět oba celky brankově srovnané, když podruhé v utkání nepohlídaly Panterky nahrávky Emílie Skalíkové a Jirásková odpálila nálož radosti na hostující lavičce. Závěr se na stavu 6:6 i ustálil a v opatrné hře, kdy nikdo nechtěl udělat osudnou chybu, i došel do třetí sirény. V podobném duchu, tedy opatrné hře a snaze neudělat nějakou minelu, se neslo i desetiminutové nastavení, o osudu série tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

A o dramatické chvíle nebyla nouze ani v nich - v páté sérii poslala Panterky do vedení Raková, mimořádně důležité a těžké pozici ale uspěla i Sofie Skalíková, následná náhlá smrt pak přinesla neúspěšný pokus Kuchařové, po níž Macounovou prostřelila Mezerová a rozhodla tak o tom, že se oba soupeři utkají v rozhodující bitvě - v úterý večer na Jedenáctce.

Panterky po obrovské bitvě padly s vítězem základní části poměrem 6:7 v samostatných nájezdech a osmifinálová série je tak srovnána - přijďte holky podpořit v úterý na půdu soupeře, budou potřebovat každý hlas!

Autor: Tomáš Pauček