Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2033_20220112_105335.jpg

Oba týmy elévů vstoupily do nového roku

Úvodní zápasy nového roku mají za sebou i obě elévská družstva - zatímco tým 2011 si užil haly na Radotíně, výběr 2012 musel cestovat až do Hořovic.

Elévové 2011 aneb Zadeček jako granátové jablíčko

První turnaj Elévů 2011 v roce 2022 se konal 8. ledna v Radotíně. Oba trenéři se shodují, že jde o fajn halu s dobrým zázemím. Avšak vstupem do haly dostáváme jednu pecku za druhou. Pouhé čtyři šatny nedokážou pojmout všechny týmy, zvlášť, když se tu dnes hrají dva koše. Ale na to už jsme zvyklí a převlékáme se přímo na ploše, to nás rozhodit opravdu nemůže. Další povedený kousek od pořadatelů jsou pak mantinely. Ty jsou tu pouze v počtu na jedno velké hřiště, a tak logicky chybí čtyři rohy. :-) No ale největší překvápko čekalo na Martina v brance, která je bohužel velká se snižovačem. Ale při bližším zkoumání zjišťujeme, že se nejedná o standardní plastové snižovače, ale lepenkovou náhradu! Opravdu bizarní kousek, okořeněný ještě tím, že ty dva koše, které se tu dnes hrají, jsou první dva nejvyšší. A tak před začátkem turnaje kvitujeme snad jen to, že oba koše pískají rozhodčí z Panthers (junioři Adam a Matouš).

Pojďme ale už na první zápas, ve kterém nastupujeme proti týmu FBC Draci bílí. Kluci v něm ukazují svou kvalitu a soupeře poměrně snadno přejíždějí, dokonce se našim borcům povedlo nastřílet i desítku. A tak si ještě nakonec pojďme představit celou naši sestavu. V bráně opora Marťas, který drakům moc radosti nepovolil a pak 6 borců do pole, kterým první zápas nebylo co vytknout: Áďa-Elí-Fíla-Miku-Páťa-Šíma.

Dalším soupeřem je nám náš neoblíbený soupeř - OLYMP FLORBAL Apollon. Kluci posílení hladkým vítězstvím pokračují v krasojízdě. Nejprve však dostáváme první gól, který ale nakonec nebyl uznán – prošel totiž lepenkou????. Pak se ale už ujímáme vedení. Soupeř však není žádné ořezávátko a poločas nakonec končí zaslouženou remízou. Druhá půle pokračuje ve stejně rychlém tempu, opět vedeme, ale Olymp zase dotahuje. Nakonec však síly dříve docházejí nám, a tak se nám Olympáky ani na další pokus porazit nepodařilo.

Posledním soupeřem je nám tým Wizards SO Praha 10 white. A musím říct, že tohle byl nejméně povedený zápas. Dokonce to i vypadalo, že nám do tohoto zápasu nastoupil úplně jiný tým. Nešlo nám prakticky nic, obrana se úplně rozpadla. Asi jsme všechny své síly nechali v zápase s Olympem. Wizardi tak zaslouženě vítězí.

Nakonec by to ještě chtělo vysvětlit titulek dnešního článku. To bylo tak. Kluci dostali za úkol, aby si každý vybral nějakého spoluhráče a po konci zápasu s Wizardama o něm řekl něco hezkého. Prostě, aby na něm našel nějaké věci, které stojí za pochvalu. Kluci vyprávějí o tom, jak ten či ten kamarád umí dobře nahrát, umí se dobře postavit, hezky blokuje střely, umí parádně vystřelit, udělat kličku atd. A to až do doby, kdy dojde řada na Fílu, který měl zhodnotit Elího. A Fíla začal: „Na Eliášovi se mi líbí, že má…“ Zbytek už asi netřeba doplňovat. :-)

Panthers Praha 2011 – Draci Říčany :-)
Panthers Praha 2011 – Olymp Florbal  :-(
Panthers Praha 2011 – Wizards :-(

Autor: Dan Horna


Elévové 2012 obrali Draky a vyhráli sázku s trenéry

V sobotu 8. ledna čekal první turnaj i Elévy 2012. V prvním utkání jsme vyzvali unhošťské Jeleny a než jsme se stihli pořádně rozehřát, soupeř nám nasypal několik gólů. Hráli jsme ze začátku hodně zataženě a nebyli jsme schopní ohrozit soupeřovu branku, což se sice změnilo ve druhé půli, kde jsme získávali více balonků, i tak to ale skončilo na úvod porážkou.

Před druhým mačem jsme měli jen zhruba deset minut pauzu, to nám ale nevadilo a do bitvy s Rudnou jsme vstoupili mnohem lépe než o zápas dříve. Hrálo se hodně vyrovnaně, ani jeden z týmů nedokázal tomu druhému odskočit o více než dva góly a zejména díky skvělému Filipovi v brance, jenž mimo jiné zneškodnil i dva nájezdy, jsme se drželi na dostřel. Sami jsme navíc svůj nájezd proměnili a v závěru se i při hře bez brankáře tak tlačili za vyrovnáním, chvíli před koncem nám ale Rudná definitivně odskočila a i ze druhého utkání tak panteří parta odcházela poražena.

V posledním představení jsme vyzvali domácí Draky a z naší strany to byl rozhodně nejpovedenější mač na turnaji. Už od začátku jsme na soupeře vlétli, byli oproti němu daleko hladovější při snaze o skórování a v poločase vedli pohodlným náskokem – o dvě branky se navíc postaral Tadeáš, kterému tak k hattricku a výhře v sázce nad jedním z trenérů chyběla jediná trefa. I ve druhé části jsme svého soka jasně přehrávali, gólů ale ubylo a chvilku to vypadalo, že i zmíněná sázka nakonec nedopadne. Pár minut před koncem nicméně Tadeáš po průniku přes celé hřiště završuje kýžený hattrick a připravuje svého kouče o párek v rohlíku. V závěru se kluci ještě dle taktiky „všechno na Tobíka“ snažili připravit gólovku pro jediného dosud neskórujícího Pantera, to ale nakonec nevyšlo a i přesto završili Panteři svou pouť klidným vítězstvím.

Panthers Praha 2012 – Jeleni Unhošť :-(
Panthers Praha 2012 – Sokol Rudná :-(
Panthers Praha 2012 – Red Dragons Hořovice :-)

Autor: David Förster