Novoroční výjezd rezervních žen

V sobotu 7. ledna vyjely Ženy B na první turnaj roku 2023. Výjimečně se jednalo o výjezdní utkání. Ačkoli všechny hráčky měly za to, že jedou do Mělníka a budou hrát v Mělníku, byly vyvedeny z omylu. Od své nové spoluhráčky, která pochází přímo od soutoku Labe a Vltavy se totiž dozvěděly, že se říká NA MĚLNÍCE. Děkujeme Terko.

Do prvního zápasu proti Mladé Boleslavi nastoupily Panterky v úspěšném počtu 10 hráček s novou posilou Martinou Čapkovou, která se konečně rozhodla obléknout dres Panthers a oprášit své florbalové schopnosti. Netrvalo dlouho a první gól padl již ve třetí minutě hokejkou neomylné Kristýny Kolářové. V první třetině se pak podařilo zvýšit skóre na 2:0 Anežce Hněvkovské, v obou případech si asistenci připsala florbalová kouzelnice Barbara Jelínková. Ve druhé třetině si holky rozdělily góly spravedlivě a každá z výše zmíněných si připsala na své konto další branku.

Do třetí třetiny vstoupily holky za stavu 5:0 a rozhodly se přidat další góly. Útočné trio Jelínková-Kolářová-Hněvkovská, které je sehrané už ze svých extraligových časů, se postaralo o další 4 góly. Jednou asistencí přispěla i nová posila týmu Martina Čapková. Ačkoli to vypadalo, že gólmanka Kristýna Horňáková odejde s nulou na kontě, poslední minutu zápasu holky podcenily a závěrečné skóre bylo tedy 9:1 ve prospěch Panterek. Takové vcelku příjemné sobotní ráno.

• Barbara Jelínková 3+4
  • Kristýna Kolářová 3+2
  • Anežka Hněvkovská 3+2
  • Martina Čapková 0+1

Po výborné kávě a polévce ve vyhledávané mělnické kavárně se tým opět vrátil na hřiště, tentokrát do výrazně těžšího zápasu proti hráčkám Tatranu. Panterky, oslabeny o Veroniku Rakovou, která jela bojovat proti Vítkovicím za ženské Áčko, se snažily hrát zodpovědně a maximálně do obrany. Ve 4. minutě však obdržely gól od své bývalé spoluhráčky Barbory Zabavské. Bohužel, do tatranské brány se balónek dostat nepodařilo.

Druhá třetina vypadala slibně, tým Panthers vyrovnal ve 27. minutě, v těžké situaci s bojovnými Tatrankami dokázala Týnka Kolářová nahrát balónek na Anežku Hněvkovskou, která k překvapení všech vstřelila branku v nejhorší možné situaci - sama před bránou. Tatran ale reagoval rychle a do konce druhé třetiny se dostal do vedení 2:1. Třetí třetina byla plná šancí na obou stranách a velké díky patří Týnce Horňákové, která čapala jak o život. Hráčky Tatranu však dokázaly své šance lépe využít a vstřelit tak ještě další dvě branky. Zápas skončil 4:1 a Panterky z něj získaly pouze svalovku, nikoli body.