20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
2463_20230530_014502.jpg

Nová sezona se blíží, jaké se chystají novinky a změny?

Byť je konec soutěžní sezony 2022/23 stále ještě čerstvý, plánování na tu příští už je v plném proudu a společně s tím se také rozběhly procesy novinek a změn. Jaké jsou ty největší, které Pantery a Panterky čekají?

Ženy nastoupí v 1. lize, panteří sezona bez juniorek 

Hodně turbulentní jsou teď poslední dny a týdny v nejvyšší ženské soutěži. Barážové přemožitelky Panterek z Třince totiž nemohou vinou chybějící mládežnické struktury extraligu přihlásit a o patro níž se dobrovolně přesunuly také celky Jičína a kunratického Startu. Elitní soutěž tedy v tuto chvíli čítá pouhých devět účastníků a florbalovými kuloáry se nesou zvěsti o tom, že by díky této shodě okolností mohly Panterky po sestupu i přesto extraligu v následující sezoně hrát – vedení klubu nicméně po dlouhé diskuzi tuto možnost odmítlo a v nadcházejících měsících a letech se bude soustředit na stabilizaci ženské složky.

Na mapě některé z nejvyšších soutěží pak neuvidíme ani juniorky, které vinou odchodů a malého počtu hráček žádnou soutěž nepřihlásí a budou tak moci pravidelně doplňovat elitní ženské družstvo. Dorostenky nastoupí po loňské těžké sezoně ve druhé lize, novinkou je pak dvojité panteří zastoupení v lize starších žákyň 5+1. Naopak mlžky a elévky odehrají znovu své zápasy pouze na malém hřišti (v prvním případě pak budou mít možnost zahrát si i ve smíšených družstvech na tom velkém), pro nové tváře pak bude otevřen i náborový kroužek na nafukovací hale vedle ZŠ Kuncova.

Nabitá mužská složka dokončila „rezervní postupku“

Muži A budou po loňském vyřazení ve čtvrtfinále znovu bojovat o postup z Národní ligy, stejný zůstává i realizační tým vedený Jaroslavem Jelínkem. Daleko zajímavější je nicméně situace v dospělých rezervách, kde se Panterům povedl hodně netradiční a dost možná také premiérový kousek – v každé soutěžní úrovni od Národní ligy níže totiž budou zastoupeni jedním rezervním družstvem!

V Divizi zůstává koncepční družstvo do 23 let, regionální ligu pak bude hrát i legendární C-POWER, kde nicméně dojde ke značné obměně kádru a zakládající legendy Céčka se přesunou do dalších rezervních družstev. Díky loňské úspěšné (a velmi těsné) honbě za záchranou zůstává ve hře a v nejvyšší pražské soutěži také Déčko, které se tak může těšit na další vyrovnané a těžké zápasy s nepříjemnými regionálními protivníky. Další dvě soutěže, v pořadí sedmou a osmou ligu, pak obsadí dvě komunitní klubová družstva – postup do přeboru si vybojovalo Lhokamo, o patro níže se pak představí Sépiáci, kteří se do Panthers vrací po tříletém „hostování“ v Texasu. Postupku uzavírá nové družstvo, tedy Muži G, které v příští sezoně nastoupí v pražské třídě.

Stejně jako v minulých letech pak elitní celek juniorů bude bojovat v kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže, zajímavě koncipovanou 1. ligu si zahraje i Áčko dorostenců. U obou celků pak nemohou chybět taktéž rezervní družstva, u starších z výše jmenovaných bude hlavním úkolem návrat zpět do druhé ligy, rezerva dorostu pak ve stejné úrovni naopak začne. Starší žáci se pak i díky posunu početného ročníku 2010 mohou znovu těšit na dvě družstva v lize a jedno v přeboru, jejich mladší spoluhráči i s novým hlavním trenérem Michalem Derevlanyjem zapíší v obou soutěžích po jednom zástupci.

A co čeká nejmenší Pantery? Stejně jako v minulých letech budou elévové nastupovat mimo svou soutěž také v přeboru mladších žáků, jenž se hraje na velkém hřišti, menší florbal pak zajistí hned trojice našich družstev, kde jedno bude určeno výhradně pro děti z kroužků. Celou mužskou složku startují i uzavírají přípravkáři, tedy ročníky 2015 a mladší, které v tuto chvíli přihlásili jedno panteří družstvo.

Sezona 2023/24 je už za dveřmi a Panteři se své nejbližší soupeře dozví nejpozději na konci června, během nějž probíhá los jak celostátních, tak i regionálních soutěží. Čekání jak na samotný los, tak i novou sezonu pak zpříjemní tradiční turnaje jako Open Game, Prague Games či Czech Open, menší Panteři se pak mohou zúčastnit také červencového Panthers Campu. Vrcholem končící sezony pak bude tradiční Panthers Night, jež proběhne už tento pátek 2. června večer v Sokolovně Řepy, kde slavnostně uzavřeme uplynulé měsíce a naladíme se na ty nadcházející. Vstupenky jsou stále v prodeji a my se na všechny jak přímo na oblíbeném společném večeru, či dalších akcích budeme moc těšit!