Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2436_20230331_122812.jpg

Nepovedený víkend stržů zachraňovalo družstvo WHITE

Nepříliš povedené předposlední ligové kolo sehrála kategorie starších žáků. Družstva BLACK a RED shodně nedokázala získat ani bod a loučí se se svými koši, panteří čest tak zachraňovali WHITE, kteří z Kralup vezou dvě výhry.

BLACK po nepovedeném průběhu sestupují

Na dalším turnaji nastoupili Starší žáci BLACK v prvním zápase rovnou proti velkému favoritovi z Tatranu. Bylo znát, že nám chybí několik klasických opor a soupeř tak na hřišti vládl, hrál si s námi jako kočka s myší a zaslouženě zvítězil vysokým rozdílem. Napravit dojem jsme tak mohli následně proti Chodovu a byla to velmi vyrovnaná bitva s mnoha šancemi na obou stranách, v níž ale byl soupeř o chlup a jeden gól šťastnější a odsoudil nás tak k neoblíbené baráži o sestup.

Tam nás překvapivě čekala Sparta, tedy tým, jež jsme v utkání o udržení v 1. koši rozhodně nečekali. O to to bylo pro nás složitější. Další problémy se nabalily během dne, zejména pak zranění klíčového hráče a výměna trenéra na toto utkání. Tyto faktory měly vliv na zápas větší, než jsme si původně mysleli.

Vše začalo rozcvičkou, tedy spíš nerozcvičkou z mého pohledu. Začátek utkání byl totiž bez jakéhokoliv nasazení z naší strany a soupeř si s námi dělal co chtěl. Dvoubranková ztráta o půli byla jen dílem štěstí a náhody. Po důrazné přestávce se mužstvo vzpamatovalo a byť jsme prohráli, hra už snesla nějaké parametry.

Hráči by si měli uvědomit, že bez osobního nasazení jednotlivce není tým týmem a vše začíná poctivým tréninkem.

Děkujeme rodičům za skvěle zorganizovaný turnaj.

Autoři: Lukáš Jenšík a Zdeněk Šejvl

WHITE si do Kralup dojeli pro dvě výhry

O nedělním dopoledni jsme navštívili halu v Kralupech, kde nás čekaly tři zápasy v rychlém sledu. Všichni jsme na sraz dorazili včas, což znamená, že s posunem času jsme se vyrovnali dobře.

V úvodní bitvě čekala Orka. Soupeř nás na začátku zaskočil, ale v dalších minutách jsme se zlepšovali a nakonec i přesvědčivě vyhráli. Za zmínku stojí, že Pepa a Petr dokázali vstřelit po třech brankách. Po krátké pauze nás čekala SK Dvojka. Zde musím napsat, že mě chlapci velmi zklamali. Chybělo nasazení, přesnost přihrávky a střelecká muška, ta byla tristní.

V další pauze jsme si vyříkali chyby, které nás srážely a k poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácím Wolves. V utkání jsme asi měli být tím slabším týmem, ale pozor, borci mě mile překvapili. Dokázali hru přitvrdit, byli přesní v obsazování soupeře, blokovali střely a i brankář bezchybný. Výsledkem bylo vítězství, opět navíc s třígólovým Petrem.

Děkujeme rodičům za podporu.

Autor: Zdeněk Šejvl

Nemastný a neslaný výjezd RED

V dalším kole jsme zavítali do Chýně. Tentokrát jsme neměli problémy s hráčským obsazením, sešlo se nás 15 + 2. Proto jsme chtěli lítat po hřišti, napadat, využít našich tří pětek a soupeře nutit k chybám.

Bohužel, zůstalo jen u toho slova - chtěli. Ve všech utkáních jsme byli slabším týmem. Sráží nás základní chyby, zpracování míčku, rozehra do útoku, obsazování našeho obranného brankoviště. A klasicky napříč kategoriemi proměňování šancí.

Někdy chybělo i nasazení během hry, radši na lavičce řešíme výkony rozhodčích či soupeře, což je za mne nepřijatelné.

Do posledního kola soutěže máme na čem pracovat.

Autor: Zdeněk Šejvl