Nemilé překvapení na konci zápasu

Dobrý den, vítáme Vás u pozápasového reportu mužského C-POWER. V neděli 16. 3. 2024 v nejvyšší Regionální lize mužů nás čekaly ve 21. kole dva velmi náročné zápasy. Už dopředu jsme věděli, že pokud v celkovém umístění chceme hrát o 1. místo, tak musíme oba zápasy vyhrát.

Již podruhé jsme museli splnit naši povinnost a odpořádat celý nedělní program. To znamená, že jsme si museli rozdělit směny na každé utkání dne a do pražské Bubliny se někteří z nás museli vydat již v ranních hodinách. Bohužel jsme se na oba zápasy museli obejít bez naší největší opory v zádech – Martina Hrušky, který si jako zodpovědný otec zlomil kůstku v nártu a je out na 5 týdnů. Doufejme, že se to číslo nezvýší. Už to vypadalo, že Macejko bude muset ze sklepa vyndat lapačku a vyrážečku a bude si muset sednout do brány on. Nakonec ovšem zaúřadoval náš zkušený manažer Roman Školník a povolal ještě zkušenějšího Denise Aliho (rezervního gólmana z Áčka). Ali podal v obou zápasech velice solidní výkon a Hrůša by se měl dát velmi brzy dohromady jinak, by se mohl bát o své místo.

U zápasu proti Dobříši jsme věděli, že to nebude tak jednoduché. První zápas jsme vybojovali 4:1 a Dobříš se nacházela jednu příčku pod námi. Zápas pro nás začal velice dobře, už po 5 minutách jsme vedli 2:0, po vstřelených gólech Likise a Šťastného a mysleli jsme si, že máme vyhráno. Ejhle, další 2 minuty na to a stav byl srovnaný 2:2. Znovu nás to postavilo na nohy a do konce 1. třetiny stačil dát branku ještě Polci, po hezké nahrávce Dopiťáka z přečíslení 2na1.

Zápas začal ve velmi rychlém a tvrdém tempu. Občas jsme museli vypomoct i rozhodčím. Situace, kdy pro nás písknul dvojku na Macejka za vrážení do zad na mantinel, nebyla úplně jednoznačná, a tak se zachoval Macejko jako pravý gentleman s citem pro fair play a dvojku sám odvolal. Velmi hezké gesto, které se ve sportu už málokdy vidí. Druhá třetina byla klasická přetahovaná. Dobříš nejdříve srovnala a následně nám i odskočila o jeden gól. Naštěstí ke konci třetiny nás zase vrátil do hry Háďa, který po hezké kličce před gólmanem, trefil branku přímo pod víko. Dobříš nám gesto fair play ve druhé třetině vrátila, kdy byl naopak faul od nás od Šáfiho podle rozhodčích na dvojku, ale sami gesto odvolali.

Bylo prostě vidět, že rozhodčí mají zápas plně ve svých rukou.

Do třetí třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu a věděli jsme, že nás čeká ještě dlouhá cesta. Vykročili jsme do ní bohužel levou nohou a už v 1. minutě jsme inkasovali branku, museli jsme začít hrát a po hezké akci nás vrátil do hry znovu Šťastný (Jakub Petr), který vyškolil gólmana po hezké přihrávce od Polciho. Kdo dá gól vyhrál. Lukáš „Likis“ Tomeš to vzal do svých zkušených rukou a po nahrávce od Koliho předvedl jeho klasickou čertovskou otočku a bombou k tyči nás dostal do konečného výsledku 6:5. Nechali jsme se ještě zkušeně dvě minuty před koncem vyloučit, ale konečný nápor Dobříše 6 na 4 jsme po bojovném výkonu uhráli a dovedli do úspěšného vítězství.

Ale…

Občas se stává, že i ten nejlepší manažer udělá chybu a bohužel jsme si nepohlídali soupisku…po namíchané sestavě jsme měli více hráčů z vyšší ligy než je povoleno. A Tomáš Cimrman jakožto zkušený rozhodčí si vše překontroloval a bohužel pro nás s největší pravděpodobností bude zápas kontumován. A tak tahle výherní pohádka po hloupé chybě končí v náš neprospěch. 0:5.

Kanadské body by měly ale zůstat, takže honibodové o své cenné náskoky ve statistikách nepřijdou. A my jedeme dál!

Druhý zápas s rezervou Bohemians jsme věděli, že také nebude jednoduchý. První zápas jsme s nimi prohráli v poměru 4:7 a k tomu Bohemka celkem suverénně letos vede tabulku. Těšit nás mohlo jen to, že jim chyběl jejich nejlepší střelec Jakub Šárka, který vede i kanadské bodování v celé lize s 50 body. Díky tomu měl šanci se na něj dotáhnout Polci, který průběžně drží příčku druhou.

Nicméně i tak Bohemka má velmi nabušenou sestavu bývalými extraligovými hráči, takže je nakonec nemuselo ani mrzet, že jim Šárka chyběl. Začátek zápasu pro nás vypadal slibně. Ve 4. minutě jsme vedli 2:1 po trefách Polciho a Pokyho. Nicméně do konce třetiny Bohemka stačila otočit znovu skóre v jejich prospěch a třetina skončila 2:3.

První třetinu jsme vyhodnotili lépe než u prvního zápasu, kterou jsme tehdy prohráli 0:5. Nicméně to bylo asi tak všechno dobré z tohoto zápasu. Od druhé třetiny to bylo v plné režii Bohemáků, kteří sázeli jeden gól za druhým a my jsme si sedali na střídačku se sklopenými hlavami. Bylo těžké se znovu namotivovat a dostat se zpět do zápasu. Chtěl bych vypíchnout výkon jejich gólmana Jana Cimbálka „pavouka“, který předváděl opravdu neskutečné zákroky a my ne a ne přijít na recept jak ho prostřelit. Ve 3. třetině se mu dokonce podařilo získat i asistenci po hezkém výhozu na Jana Hněvkovského, který nemilosrdně zakončil.

V hledišti to občas vypadalo jak na dětském hřišti, protože už jsme se dostali do věku, kdy to hrajeme spíše pro zábavu ve volném čase a naše vlastní děti nám chodí fandit. V hledišti seděla mimo jiné i Anežka Hněvkovská (Slaná), která přišla podpořit svého manžela, ale věříme, že je stále srdcem Panterka a fandila vnitřně trochu i nám. Bohemka nehrála žádný vynikající florbal, naopak my jsme nepředvedli skoro nic a veškeré góly jsme jim naservírovali na zlatém podnose.

Zápas skončil 5:13 v náš neprospěch a nám nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři a příště se lépe připravit.

Bohemka pravděpodobně vyhraje ligu, nicméně je známá tím, že nechce postoupit do vyšší ligy. My ze druhého místa nemůžeme postoupit, protože ligu nad námi máme panteří U23, Traverza Mukařov ze 3. místa také nebude chtít pravděpodobně postoupit, takže to zatím vypadá právě na TJ Sokol Dobříš, kteří budou moci postoupit ze 4. místa. I takový je florbal.

Ještě nejsme u konce, čekají nás další dva herní víkendy a čtyři zápasy, které určitě budeme chtít vyhrát a zajistit si tak minimálně druhou příčku v tabulce. Přejeme na dálku panteřímu Áčku hodně štěstí, protože v tuto chvíli jsou v semifinále národní ligy v bojích o první ligu a snad se jim podaří prolomit několika roční smůlu z play–off a postup do 1. ligy se jim konečně podaří.

Pokud se Vám report líbil a chtěli byste číst více takových reportů, tak dejte palec nahoru, odběr a zvoneček…