Náročný víkend rezervních juniorů

O víkendu se představily obě juniorské rezervy, které měly v plánu náročný program. Zatímco Béčko i přes prohru s Butchisem dokázalo vybojovat alespoň jedno vítězství nad Traverzou, Céčko své zápasy nezvládlo a z Chýně se vrací bez bodu.

Junioři B po třech bodech přišli o jednoho zraněného

První utkání dne mělo být podle papírových předpokladů jednodušší a z naší strany jsme především chtěli utkání odehrát na balónu s jistou obranou a efektivním útokem. Bohužel nejde zcela říct, že se nám to podařilo a především obrana nám občas neplnila práci na 100%. Z prvních dvou třetin jsme si shodně odnášeli dvoubrankové vedení, v poslední periodě jsme ale hned z úvodu zmatkovali, ale zároveň reagovali na kontaktní branku soupeře. Zbytek třetiny jsme se přetahovali o nízké vedení dvou branek, které se nakonec podařilo udržet i přes zbytečné měření ega od soupeře směrem k Ďurinovi.

Bučis. Tým který nás překvapil hned v úvodu sezóny a naložil nám nemilosrdných 6:1. Na utkání jsme se soustředili již delší dobu a těšili jsme se vyrovnanému souboji s favoritem ligy.

Do zápasu jsme se nahecovali a jasně stanovili klíč k úspěchu. Utkání začalo rychlou brankou soupeře a sotva začalo, bylo na dlouhou dobu přerušeno zraněním Máry Leiše, které si odnesl ze souboje s o dvě hlavy větším Štrobachem. Bohužel už od souboje bylo jasné že jde o zlomeninu a tak bylo nutné na vyčkání záchranné služby. Po návratu k utkání jsme ovšem zůstali hlavou u zraněného Máry a celou 1. třetinu jsme jsme se do utkání již nedostali. V druhé třetině jsme ovšem začali rozjetému Butchisu vzdorovat a postupně jsme se vraceli do zápasu.

Do 3. třetiny jsme si odnášeli pětibrankové manko a věděli jsme, že budeme muset pořádně zabrat, abychom se zápasem něco udělali. Do třetiny jsme vlétli stažení na dvě formace a hned začali tlačit na srovnání. Je potřeba říct, že se zápas hrál ve velmi vysokém tempu a bojovalo se o každý centimetr. Dohnali jsme skóre až ke kontaktnímu 6:7 a dál pracovali na srovnání. Bohužel jsme špatně vystřídali a na konci zápasu jsme se vlastní chybou poslali do oslabení, ve kterém se jak je známo dohání srovnání složitě. Na konci měl ještě na čepeli srovnání Ďurina, ten ovšem předvedl podobny kousek jako Ondrušek v semifinále MS.

Zápas jsme prohráli, můžeme stát ale s hlavou vztyčenou, protože ač jsme ze zápasu kompletně vypadli, dokázali jsme se k utkání vrátit a zabojovali o výsledek. Mrzí nás jen že takových utkání není více. Budeme se těšit na příští měření sil.
Za zmínku určitě stojí gentlemanské gesto Petráně, který odvolal nařízený nájezd.

Hráče musíme za utkání pochválit. Dokázali nemožné a i přes zdánlivě ztracený průběh a nepříjemnost v podobě zranění se do něj dokázali vrátit. Na závěr děkujeme všem rodičům za podporu a Márovi přeme brzké a bezbolestné uzdravení a co nejrychlejší návrat na hřiště.

Autor: Jan Sysel

Panthers Praha B - Traverza Chodov 9:5 (3:1, 2:2, 4:2)  online
Panthers Praha B - Butchis 6:8 (0:4, 2:3, 4:1)  online

Junioři C aneb náročná sobota

V sobotu odpoledne do středočeské Chýně zavítala druhá rezerva juniorů, tentokráte v relativně malém počtu, což znamenalo vysoké herní vytížení pro všechny aktéry.

Nejdříve jsme se střetli s Orkou a i přes početní nevýhodu jsme měli ze hry o trochu více než soupeř. Do poslední třetiny jsme vstoupili s náskokem 3:2, další branku jsme přidali tři vteřiny po vhazování, Jurníček vyslal nechytatelný laser mezi betony bezmocného gólmana Orky. Pak se ovšem utkání zlomilo ve prospěch soupeře, na vině byly hlavně chyby a nedůrazy v obraně, se kterými se dlouhodobě potýkáme.

V hlavním vysílacím čase jsme se pak utkali s kolínskými Pitbully. První třetina sice branku nepřinesla, ale v té druhé se s góly roztrhl pytel, několik nešťastných odrazů přineslo čtyřgólové vedení soupeři. Naději na obrat v nás probudil Tomašovský, ale síly nám na něj už nezbyly, soupeři si náskok zkušeně pohlídali a odnesli si z klání všechny body.