Náročný, ale vítězný víkend U23

Tento víkend se pro kluky z U23 a některé juniory dal označit jako super víkend. A to ani ne tak s ohledem na výsledky, ale spíše na počet odehraných zápasů.

Víkend začínal již dohrávkou zápasu na dalekém severu v Krupce s týmem Ústí B, pokračoval v sobotu zápasem proti Lounům a někteří se ještě zúčastnili nedělního projektového zápasu s Kobylisy. Někteří junioři v neděli ještě stihli výpomoc svým kolegům v rezervách, takže opravdu SUPER víkend!! V pátek navíc mohl v kabině oslavit své dvacáté narozeniny Kuba Žiška, kterému dodatečně gratulujeme. Ale teď už pojďme k samotnému reportu z pera Jirky "Hádi" Hadamovského.

Florbal Ústí B

Vstup do zápasu se Panterům nepovedl a hned v prvním střídání inkasovali branku po rychlém brejku. Naštěstí se z toho celý tým rychle oklepal a v úvodu zápasu herně dominoval. V páté minutě vsítil Jakub Žiška první branku hostů a vyrovnal tím stav utkání. V úvodních deseti minutách dokázali proměnit herní dominanci v gól i Jan Martinek a David Polcar. Následující minuty první třetiny přinesly stejný obraz hry – Panteři byli na míčku a soupeř čekal pouze na protiútoky, které ale vychytal ve výborné formě chytající Julius Šabler. Žádná změna skóre už v první třetině nenastala a do šaten se odcházelo za stavu 1:3.

Úvody třetin Panterům v tomto zápase nevycházely podle představ. Ve třetí minutě druhé části snížili domácí na 2:3, Panteři ale přišli znovu s rychlou odpovědí. Tentokrát krásnou přihrávkou do předbrankového prostoru našel John Hodek Zdeňka Prokůpka, který svou střelu poslal neomylně za záda domácího brankáře a vrátil hostům dvoubrankový náskok. Bohužel po deseti minutách hracího času hrdina minulých okamžiků zbytečně fauloval a šel si odpykat trest na dvě minuty za nedovolené bránění. Na trestné lavici ale vydržel pouze minutu, jelikož v přesilovce se podařilo hráčům Ústí znovu snížit na 3:4. Na konci třetiny ještě stihli Panteři oplatit stejnou mincí, když v přesilovce upravil stav na 3:5 Jan Martinek.

Poslední část začala výjimečně bez inkasovaného gólu v brance hostů, kteří herní převahou chtěli ještě navýšit svůj náskok. To se po čtyřech minutách povedlo Davidu Polcarovi a Panteři poprvé v zápase odskočili na náskok tří branek. Další minuty přinesly převážně soubojový florbal, z kterého Pražany vysvobodil Jakub Žiška, když pět minut před koncem utkání vstřelil gól na 3:7. Na to Ústí reagovalo odvoláním brankáře. Hra v šesti hráčům domácího celku ovšem toužené ovoce nepřinesla, naopak novopečenému otci Davidu Polcarovi se podařilo do prázdné branky dovršit hattrick. Na výsledkové tabuli tedy svítilo konečné skóre 3:8.

Celé utkaní probíhalo, až na krátké výkyvy, v naší režii. Po dobrém a odpracovaném výkonu celého týmu jsme přivezli zasloužené tři body do Prahy. Děkujeme divákům, kteří nás přijeli podpořit.

Lokomotiva Louny

Tentokrát byl začátek zápasu z pohledu Panthers více než vydařený. Po pěti minutách vedli už 0:4 a donutili soupeře k vybrání svého timeoutu. Hráčům Loun taktická porada evidentně pomohla, jelikož hned dvanáct vteřin po jejím skončení vstřelili svou první branku v zápasu. Lehké podcenění soupeře ze strany Pražanů vedlo k dalšímu gólu domácích, kterým se rychle povedlo dostat se zpět do zápasu. Panterům tahle „studená sprcha“ prospěla a zase převzali otěže do svých rukou. Do konce třetiny změnili hostující hráči skóre na 2:9. Střelnici řídil zejména Vojtěch Zdrubecký, který stihl zaznamenat hattrick ještě v první třetině.

Druhá část pokračovala v nastaveném trendu. Domácí předváděli velmi tvrdou hru na jejich obranné polovině a při zisku balónku se snažili rychle přejít do protiútoku. Nicméně tvrdá hra nestačila a Panteři dále navyšovali svůj gólový účet. Obrana hostů ale nebyla zdaleka bezchybná a hráči Loun z protiútoků mnohokrát zazlobili. Stav po druhé třetině byl 5:15.

Divočina neskončila ani v poslední třetině. Obrázek hry se ani od jednoho týmu nijak nezměnil, takže se Panterům nakonec podařilo překonat hranici dvaceti gólů a pohodlně zvítězit 9:21. Za zmínku stojí zejména výkon Jakuba Žišky a Vojtěcha Zdrubeckého. Jakub si připsal 8 bodů za 3 góly a 5 asistencí a Vojtěch měl na svém kontě 6 branek.

Přes pohodovou výhru to nebyl ani zdaleka ideální výkon. Zejména v obraně jsme dělali hloupé chyby, které by mohl kvalitnější soupeř více trestat. To je věc, kterou musíme do příště zlepšit. Děkujeme divákům za podporu.

Autor: Jirka Hadamovský