20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
2623_20240115_153916.jpg

Na PFC reprezentovaly Pantery stržky a mlžky

Start nového kalendářního roku se kromě tradičního turnaje ve Švédsku nesl i ve znamení dalšího neligového podniku. Na Prague Floorball Cup vyslali Panteři výběry starších a mladších žákyň, jak se jim dařilo?

Stržky se vyrovnaly i favoritům

Starší žákyně započaly svojí pouť jak jinak, než úvodním zápasem celého turnaje, v pátek v 8:00.

Čekal nás neznámý německý soupeř, od kterého jsme příliš nevěděli, co očekávat. Po úvodním vzájemném oťukávání jsme plně převzali kontrolu nad vývojem utkání a došli si pohodlně pro první výhru v turnaji.

Následoval přesun z Vinohrad na EXE Arénu, kde na nás čekal pravidelný účastník (a později vítěz celého turnaje) z Mladé Boleslavi. Zápas byl v první polovině ovlivněn řadou vyloučení na obou stranách a hry pět na pět se diváci moc nedočkali. Po první půlce jsme se jak výsledkově, tak herně dokázali soupeře držet a v druhé části jsme se dočkali i vyrovnání, které ovšem netrvalo příliš dlouho a soupeř po naší nekoncentrovanosti a možná i euforii po vyrovnávací brance, takřka ihned po buly opět odskočil. I přes několik obřích možností se zápasem ještě něco udělat jsme nakonec odcházeli s nejtěsnější možnou prohrou, ovšem s pozitivním pocitem, že dokážeme zahrát vyrovnané utkání i s těmi nejlepšími týmy.

Po zápase jsme se vydali na společný týmový oběd, odkud si odnášíme několik nezapomenutelných zážitků.

Po této společné týmové akci následoval přesun na Hamr na zápas proti Bohemce. Kdo z naší strany očekával další potrápení favorita, ten se ošklivě spletl. Bohužel jsme v zápase nepředvedli vůbec nic a zaslouženě z něj odcházeli s výpraskem.

Druhý turnajový den jsme začali zápasem proti Wizards, u kterých jsme z ligy věděli, že to nebude snadný soupeř, ale rozhodně hratelný. Ráz první poloviny bohužel určil rychlý inkasovaný gól a podstatně efektivnější soupeř v zakončení. Ačkoliv jsme druhou půlku zápasu již ovládli, tak se manko dohnat nepodařilo a po vyrovnaném zápase se radoval soupeř.

Po krátké pauze na nás čekal další z velkých favoritů turnaje - Sparta. Samozřejmě jsme věděli o kvalitách soupeře, ale rozhodně jsme nechtěli zopakovat ustrašený výkon jako proti Bohemce. Zápas, ač jsme ho prohráli, hodnotíme pozitivně (dokázali jsme i soupeři vstřelit víc gólů, než doposud obdržel ve všech předchozích zápasech dohromady).

Poslední den už na nás pak čekal pouze jeden zápas (jak jinak, než v 8 ráno). Tím bylo Kladno, se kterým jsme se v průběhu sezóny již také potkali a tak jsme tušili, co od soupeře můžeme očekávat. Průběh zápasu byl kompletně v naší režii a až na pár podceněných brejkových situací jsme ho dokázali poměrně jednoznačně ovládnout.

Celkové páté místo zůstalo alespoň o jednu příčku za předturnajovým očekáváním, ale jinak až na ten jeden herní propadák musíme turnaj hodnotit pozitivně. Holky ukázaly, že pokud hrají celý zápas koncentrovaně, tak dokáží potrápit kohokoliv. Odnášíme si opět řadu zkušeností a zážitků ze hřiště i mimo něj a budeme se těšit na další společné akce.

Autor: Pavel Skazko

Mlžky mrzí neproměněné šance

Mladším žákyním turnaj začínal až v sobotu, a to navíc od časných ranních hodin v Hostivaři. Od začátku nám bylo jasné, že to nebude jednoduché, scházela nám brankářka, a tak se holky z pole musely v bráně vystřídat. Nakonec se tedy od druhého zápasu stala gólmanskou oporou Terka.

V prvním zápase nás soupeřky z Brna roztočily na kolotoči a my nestačily odpovědět. V druhém zápase na nás čekaly soupeřky z Chodova, se kterými jsme držely až do poslední minuty krok. Bohužel i v tomto případě se radoval soupeř.

Po přejezdu na jinou halu se holky už soustředily na zápas s Olomoucí 2013, ve kterém se snažily držet krok, a odměnou jim byl vstřelený gól. Zpět do Hostivaře a na další zápas proti Olomouci, tentokrát ročníku 2012. Napínavý boj od začátku do konce, hra nahoru a dolu, vyrovnané souboje… A jeden náš neuznaný gól nás dělil od prvních bodů na turnaji.

Dlouhé čekání mezi zápasy jsme si zkrátily týmovým obědem, kde jsme prověřily kolektiv a společně jsme si ho užily. V posledním zápase se holky postavily Mladé Boleslavi. Zápas to byl z naší strany lepší a kvalitnější. Bohužel jsme se nevyvarovaly laciným chybám a utkání tak skončilo remízou.

Finálový den je tu a my krátce po půl jedné už rozcvičené stojíme na značkách… Ale ovšem soupeř nikde. Po dlouhých debatách s rozhodčím a pořadateli je zápas kontumován a nás tak čeká dlouhá pauza do posledního představení. Pauzu si zkarcujeme hraním městečka Palermo, jako je u nás už tradici.

Dočkaly jsme se poslední zápas je tu, a to opět s Olomoucí 2012. A hodně to připomíná předchozí měření sil, protože se nám nedaří proměňovat naše šance a soupeřky nakonec vítězí o jeden jediný gól.

Z turnaje si odnášíme mnoho zkušeností a radosti ze hry, odměnou nám jsou pak účastnické medaile. Díky všem za podporu!

Autor: Lucie Drábková