22_1640941991.jpg
21_1640941393.png
38874_50205631566_c3ca37c3ee_o.jpg

Na Czech Open se sedmi družstvy

Tradiční srpnový turnaj Czech Open bude mít i letos početné panteří zastoupení. Po loňském osmičlenném zápolení, které skončilo stříbrnými medailemi rezervních žen a památným klubovým finále mezi mužskými týmy RED a WHITE, se tentokrát v konkurenci tuzemských i zahraničních celků představí sedmero našich družstev. Co všechno je letos čeká?

MUŽI 

Mužská složka vysílá do boje čtveřici zástupců a stejně jako vloni bude i tentokrát pozornost nejvíce upřená na tým Mužů PRO - ten je složený ze členů A-týmu a jako jediný startuje v náročnější a stejně pojmenované kategorii, kde jej už ve skupině čeká pětice zajímavých soupeřů. Velkou neznámou bude hned ten první, tedy lotyšský FBK SĀC, ve skupině hrané na halách v Řepích a na Podvinném Mlýně (odkud v obou případech bude vysílán i placený stream) pak čekají ještě dva protivníci z Národní ligy, Butchis a FbC Plzeň, atraktivní konfrontaci pak slibuje prvoligové duo Gullivers Brno - Karlovy Vary. Pokud chtějí Panteři v této konkurenci pomýšlet na medailové umístění, musí ve skupině skončit nejhůře druzí - do semifinále totiž postupují pouze dva nejlepší celky, pro zbytek turnaj v sobotu dopoledne končí!

Zbylé tři panteří výběry shodně nastoupí v kategorii a malou zajímavostí může být i to, že je los rozdělil do tří po sobě jdoucích skupin. Tu v pořadí druhou nejvyšší, tedy skupinu I, si zahraje celek Mužů WHITE, který je složený hodně rozmanitě - kromě dorostenců a juniorů se tu představí i někteří zkušení muži. Na Tatranu, kde své zápasy hraje i družstvo BLACK, postupně tenhle "mix" vyzve divizní Slavii Plzeň, celek KIPSTA a v pátek dopoledne regionální ligu hrající Vipers Most. A protože panteřích derby nikdy není málo, pokud se jim v nabité konkurenci bude dařit a skončí na některé z prvních dvou příček, mohou hned v prvním kole play-off narazit...

...právě již zmiňované Muže BLACK! A konfrontace by to byla určitě zajímavá - i v tomto případě je to totiž skupina hodně rozmanitá, byť už podstatně zkušenější. Najdeme v ní jak klubové legendy a veterány hrající běžně za druhou rezervu, tedy C POWER, tak i stále za mladé se považující pětici ze spřáteleného Texasu, kterou většina fanoušků zná pod přezdívkou Sépiáci. Společně budou o co nejlepší umístění a tím pádem jinou cestu pavoukem, než v jaké je možné panteří derby, bojovat taktéž na Tatranu v hodně neznámé skupině J. Už ve čtvrtek dopoledne se utkají s německým SC Siemensstadt, páteční vstávání pak přinese měření sil s Gladiators Podbořany. Jedinou trochu známou tváří mohou být Barracudas Slaný, s nimiž se ta zkušenější část kádru utkávala v ligových bojích.

Čtvrtým do mužské party je pak další namixovaný výběr, tedy tým Mužů WILD. Mix dorostenců, juniorů a mužů si jako jediný "užije" stísněné prostory na halách branického Hamru, kde odehraje celou základní skupinu - po ní se ale na druhou stranu najisto v prvním kole play-off vyhne možné konfrontaci s některým z dalších panteřích celků. Ve skupině H je čeká zajímavý mix soupeřů - nejprve narazí na maďarské Phoenix Wizards, s nimiž vloni po bláznivém závěru remizoval tým panteřích veteránů poměrem 5:5, následně je pak čekají dva celky regionálních lig - tu nejvyšší hrající Roudnice nad Labem a ambiciózní AIK Kladno, působící o patro níže. Podaří se Panterům v netradiční konkurenci uspět?

ŽENY

Něžnější část klubu po loňském stříbru své počty nemění a do boje znovu vyšle tři družstva. Hlavní pozornosti se bude těšit družstvo ze skupiny ELITE, které, jak už název jejich kategorie napovídá, bude čelit nejnáročnějším protivníkům. A los se s #princeznami letos vůbec nepáral - v základní skupině Panterky vyzvou hned tři ze čtyř loňských ligových semifinalistů, tedy Tatran Střešovice, Florbal Chodov a čtvrtfinálové přemožitelky z Ostravy! Na Vinohradech tak rozhodně nebude o náročné duely nouze a v podobném duchu se bude pokračovat i v play-off - svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka v něm mají jistotu minimálně dvou dalších zápasů, neboť i případná porážka by je poslala do semifinále pavouka B. Stejně jako v případě elitního mužského týmu můžete jejich zápasy kromě osobní přítomnosti sledovat také přes placený oficiální stream.

Kromě Áčka se na turnaji představí ještě další dva výběry #princezen - tím služebně starším bude tým BLACK, jenž své skupinové zápasy odehraje na branickém Hamru. Návštěvníci tamního areálu, kteří nově mohou do haly vstoupit i jako fanoušci (na rozdíl od červencových Prague Games), uvidí ve skupině jejich souboje se dvěma prvoligovými a jedním druholigovým mužstvem - ve čtvrtek krátce před polednem rozehrají Panterky úvodní utkání s prvoligovou Jihlavou, večer pak svůj denní program uzavřou proti o patro níže hrajícím Wizards. Závěrečný duel skupiny pak sehrají s Litvínovem.

V play-off navíc své spoluhráčky z týmu WILD mohou potkat až v pozdějších kolech - výběr juniorek totiž hraje na opačném pólu pavouka a možná panteří konfrontace tak má pouze malou šanci na uskutečnění. Ani mladší z obou radlických týmů nicméně nečeká nic jednoduchého - skupina B začne už skoro tradičním derby se spřáteleným Texasem Longhorns, následovat pak bude souboj s Chomutovem a v pátek dopoledne pak bitva s rezervou Tatranu Střešovice. I v tomto případě pak půjde o zápasy hrané na branickém čtyřhalí na Hamru, konkrétně na hřišti číslo 3.

JAK TURNAJ SLEDOVAT?

Jako každý rok můžete turnaj na dálku sledovat přes náš Facebook a Instagram, kde budeme servírovat obsáhlé zpravodajství jak přímo z jednotlivých hřišť, tak i ze zákulisí jednotlivých týmů. Na hlavní stránce klubového webu pak najdete podrobný a pravidelně aktualizovaný rozpis jednotlivých dnů a zápasů, stejně tak jako odkazy na online přenosy. V případě obou našich elitních týmů je pak k dispozici také placený oficiální stream, který letos bude vysílán z hal na Vinohradech, Podvinném Mlýně a Řepích.

Mnohem autentičtější a zábavnější ale bude vyrazit přímo na jednotlivá sportoviště, která na rozdíl od Prague Games mohou naplnit 100% své kapacity, a to včetně v červenci pro veřejnost uzavřeného areálu na Hamru! Podmínky pro vstup do hlediště jsou stejné jako u návštěvy restaurací, a to včetně nasazených respirátorů. Věříme ale, že ani to nebude překážkou a naše družstva požene vpřed hlasitá podpora z tribun!