PanthersNáchod
5:6 po prodl.(1:3,3:2,1:0)
so 23. 3. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo

Mužský sen se rozplynul, úporně bránící Náchod protlačil do finále Špaček

Florbal umí být někdy krutým sportem. Své o tom zjistili panteří muži, kteří v rozhodujícím utkání semifinále hosty z Náchoda zejména ve druhé polovině zápasu jednoznačně přehrávali, vyrovnaný stav ale nedokázali zlomit ve svůj prospěch a v prodloužení z ojedinělé akce inkasovali. Do vysněného finále Národní ligy se tak nepodívají a sezona pro ně skončila.

Bylo to jinak skvělé florbalové odpoledne. Do beznadějně vyprodané rudenské haly proudily natěšené davy fanoušků už desítky minut před úvodním buly, mezi nimi i hlouček hostujících příznivců, který využil soutěží nastavenou desetiprocentní kvótu vstupenek a z levého rohu tribuny se zejména v úvodní části snažil vyrovnat podstatně hlasitějšímu kotli domácích. A je třeba říci, že právě v první dvacetiminutovce měli rozhodně více důvodů k radosti, než zbylé osazenstvo na hale.

Náchodští totiž navázali na tradici z domácích semifinálových bitev a jako první šli do vedení, když se přesně nad Kobzovu nohu trefil z výběhu Mikšovský. Panteři tak měli úlohu znovu ztíženou nutností svého soka od začátku dotahovat, i díky podpoře z tribun se jim to ale o osm minut později povedlo, když osvědčenou spolupráci s Daňkem proměnil ve srovnávací branku Lombino.

Hosté nicméně nemínili Pražany pustit do vedení a jen pár desítek vteřin jim trvalo znovu odskočit do jednobrankového vedení díky Čápovi, který navíc hne dpo následujícím buly znovu skóroval a opět donutil Patrika Míku k brzkému oddechovému času. Ten vlil jeho svěřencům novou krev do žil, až do konce třetiny se ale bíle oděným nepodařilo vyzrát na soupeřovu hru - tedy někdy až přehnaně dlouhou rozehrávku a naopak i aktivní napadání až za domácí klecí.

S postupem času se ale předtím vyrovnaná hra začala otáčet a Panthers pomalu přebírali otěže hry. Trochu paradoxně pak zní informace o tom, že v úvodu prostřední třetiny znovu uděřili hosté, jejich aktivita se ale čím dál více smrskávala na občasné protiútoky a snahu urputně bránit nabyté tříbrankové vedení. Domácím se nicméně narůstající aktivita vyplatila a těsně před polovinou základní hrací doby taktéž kontrovali dvěma slepenými trefami - nejprve důraz před brankou využil Wojnar, o necelou půlminutku později pak Skalického potřetí propálil Štrobach.

Převaha bez gólového efektu, prodloužení rozhodla jediná hostující akce

Pražané si navíc vybrali i kopu smůly, protože hned několikrát byli na prahu vyrovnávací trefy, jíž jim ale sebrala buď vlastní nepřesnost, nebo kombinace skvělého Skalického a ještě lépe postavené brankové konstrukce. Právě hostující gólman udržel akcie svých spoluhráčů na vysoké hodnotě a ti se mu odměnili dalším proměněným brejkem, kdy netradiční hru čtyř proti čtyřem zužitkoval Langpaul. Na hostujícím vedení nic nezměnila ani kontaktní branka Vejlupka, který nastoupil jako přesilovkový specialista a ještě před druhou sirénou snížil na 4:5.

Třetí třetina už byla jednoznačně v režii Panthers, kteří zejména v její druhé polovině nepustili Náchodské ani za polovinu a jejich fyzicky nestíhající sok v závěru prakticky jen odpaloval balonky pryč ze své části hřiště. Pražané navíc brzy vyrovnali díky Zelinkově dorážce a za mohutné podpory z hlediště se tlačili za vedoucím gólem, který však ne a ne přijít - kopec smůly si vybral zejména Škoda, který několikrát nastřelil brankovou konstrukci, krátce před koncem navíc jeho ránu pod břevno neskutečným způsobem vytáhl Skalický mimo. Nepomohla ani přesilová hra po Mikšovského hře na zemi, jíž měli Panteři k dispozici v úplném závěru, za nerozhodného stavu si tak početní výhodu přenesli do prodloužení.

Hra prakticky na jednu branku pokračovala i tady, Skalický ale udržel ve spolupráci s unavenou, ale stále fungující obranou svou bránu zamčenou a poskytl tak svým spoluhráčům vzpruhu pro závěrečné útočení. Už už to totiž vypadalo, že rozhodující utkání dojde až do nájezdů, když z ojedinělé akce zametl balonek za Kobzu Špaček a odstartoval tak hostující euforii, která zároveň domácím znovu ukončila jejich postupové sny a ukončila sezonu v semifinále.

Pražané tak v rozhodujícím utkání i přes velkou herní převahu podlehli Náchodu 5:6 v prodloužení a sezonu 2023/24 tak zakončují na třetím, tedy zároveň prvním nepostupovém místě. Děkujeme skvělým fanouškům za podporu!

Autor: Tomáš Pauček