PanthersNáchod
2:8(1:2,1:4,0:2)
ne 10. 3. 2024 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 2. kolo

Mužská série je srovnána, domácí odvetu ovlivnily i dva osobní tresty

Semifinálová série mužů s Náchodem se na soupeřovo hřiště přenese za stavu 1:1 na zápasy. Pražané totiž nedělní odvetu po sobotním obratu nezvládli a v nervózní bitvě inkasovali hned osm branek.

Byl to úplně jiný zápas, než jaký mohli diváci sledovat v Rudné v sobotu. Náchod oproti první semifinálové bitvě už od začátku hodně přidal zejména na snaze hnát se vpřed a už v první třetině utekl domácím do vedení, které Panteři nedokázali ani jedinkrát dotáhnout.

Úsporný styl střelby, který v sobotu fungoval, se totiž otočil v jejich neprospěch. Náchodští byli evidentně velmi namotivovaní a do odvety vstoupili nebojácně, což jim přineslo i dvě trefy v první třetině - tu první zařídili po krásné akci Kubelka s Křížem, o tři minuty později pak za Buzíka dostal balonek Jakubský. Domácím se sice po nádherné sóloakci Nového podařilo snížit, do kabin ale i tak šli s jednobrankovou ztrátou.

Ta navíc v dalším průběhu boje nepříjemně narůstala. Hodně o tom napověděla už první pětiminutovka druhé periody, v níž se hosté nejprve blýskli další krásnou akcí až do prázdné klece, z nařízeného trestného střílení pak na 4:1 ve prospěch Náchoda upravil Špaček. Pražané navíc nevyužili ani následnou přesilovou hru, po níž při dalším zbytečném hostujícím sekání neudržel nervy na uzdě kapitán Hudec a kromě dvou trestných minut vyfasoval ještě dodatečný osobní trest.

A zatímco se domácí trápili a hledali i správné nastavení v hlavě, hosté využili nabídnutou psychickou výhodu beze zbytku a ještě před koncem prostřední části přidali další dvě trefy, čímž i vyhnali Buzíka z brány a jeho místo tak zaujmul Kobza. Ten byl svědkem i další domácí přesilovky, v níž se jeho spoluhráči konečně prosadili poté, co Vejlupek hned dvakrát v rozmezí jediné minuty propálil Skalického - kvůli postavení v brankovišti mu nicméně byla uznán až druhý pokus.

I třetí část, do které se vstupovalo za stavu 2;6 z domácího pohledu, hodně ovlivnil netradiční počet hráčů na hřišti. Domácí nevyužili další početní výhodu, v rozmezí necelých čtyř minut navíc zahodili i dvě trestná střílení a Náchodu tak stačilo k vítěznému závěru v poklidu držet balonek. I oni si dvakrát vyzkoušeli jaké to je hrát proti čtyřem, v jejich případě ale k využití došlo poté, co Lombinův trest gólem zkrátil Mikšovský.
Domácí hra v šesti pak místo gólů přinesla další emoce a také deja-vu na trestné lavici, kam si tentokrát osobní trest přišel odkroutit Mašát, ve vyhroceném závěru pak definitivní tečku do prázdné brány připsal hostující Kubelka.

Panteři pak v hodně ostré odvetě padli s Náchodem vysoko 2:8 a na hřiště soupeře se tak semifinálová série stěhuje za stavu 1:1 - pokud by vyrovnaná byla i po dalším víkendu, rozhodne se znovu na domácí půdě v Rudné.

Autor: Tomáš Pauček