Muži zvládli první víkend na výbornou, nad Milevskem vedou v sérii 2:0

Vstup do čtvrtfinálové série zvládli Panteři skvěle. V rámci úvodního víkendu porazili Milevsko v obou domácích zápasech a už příští sobotu tak na půdě soupeře mohou oslavit postup do semifinále.

Sobotní přetahovanou rozhodl Vavroušek, Milevsko v závěru sahalo po vyrovnání

Úvodní čtvrtfinálová bitva přilákala do Rudné na 120 fanoušků, dobrou čtvrtinu z nich pak tvořili příznivci hostujícího Došwihu. A stejně jako ti domácí, i oni museli v úvodních minutách sledovat trápení svých oblíbenců. Oba celky se totiž dlouho rozkoukávaly, spoustu vznikajících akcí kazily nepřesné rozehrávky či špatná zpracování a byť to po první třetině bylo na vstřelené branky 2:2, nedalo se říci, že by se na hřišti odehrával nějak zvlášť atraktivní boj.

Podobný průběh přinesla i druhá část, v níž Panteři přeci jen začali ukazovat, proč že jsou druhým celkem po základní části, a svého soka pouštěli na balonek stále méně – jenže co naplat, když na další vydřené dvě branky odpověděli hosté z brejků a po individuálních akcích. Skóre tedy zůstalo vyrovnané i po čtyřiceti minutách, v závěrečné periodě se ale ledy přeci jen pohnuly. Domácí přidali na rychlosti a hostující klec pravidelně ostřelovali, kýžené vedení, mimochodem už páté v zápase, ale ne a ne přijít.

Až necelých šest minut před závěrečnou sirénou byl za svou nemalou aktivitu odměněn Lombino, jenž patřil k těm, kteří hru Panthers rozhýbali nejvíc – v této konkrétní situaci na sebe v útočném rohu navázal dva obránce a následně parádním milimetrovým pasem z otočky našel Daňka, jenž k obrovské radosti svého soukromého fanklubu poslal pražské šelmy ranou do poloodkryté klece do vedení. To po podobně kvalitní práci Kačera následně navýšil kapitán Hudec a když hru Milevska bez brankáře potrestal zakončením přes celé hřiště Vavroušek, zdálo se, že je o výsledku definitivně rozhodnuto.

Panteři se nicméně o vítězství ještě museli strachovat – v rozmezí necelých dvaceti vteřin totiž dvakrát korigoval Černý, času na srovnání ale přeci jen bylo příliš málo a úvodní přetahovanou tak poměrem 7:6 ovládli Pražané.

Vzhůru pro matchball, druhé utkání rozhodla první třetina

Podobná přetahovaná se očekávala i v neděli, kdy ale Panteři začali daleko lépe – na úvodní trefu Prokůpka sice ještě zvládl odpovědět Dolejš, domácí tlak ale pokračoval a vyvrcholil na pomezí 16. a 17. minuty, v níž červené světlo za hostující svatyní svítilo hned dvakrát, a to zásluhou krásné rány Wojnara a premiérové panteří trefy posily ze superligového Butchisu Štrobacha. Pražané jen za první část přestříleli Milevsko více než trojnásobně, hosté navíc za průběžný stav 1:3 ještě mohli být rádi, neb se svěřencům Patrika Míky nepovedlo využít přesilovou hru.

Papírov favorit nicméně o přestávce nepolevil a hnal se za dalšími trefami. Mnoho šancí ještě zůstalo nevyužito, při další přesilovce ale gól jistoty do brány dotlačil Hudec, skvěle vyřešený brejk Wojnara s Vavrouškem pak znamenal vedení už 5:1, to vše navíc ještě před dovršením první poloviny utkání. Začátek té druhé už byl ale o něco vyrovnanější, což podpořila vyloučení Lombina a následně Hrubého, jenž předtím nevyužil další tutovou možnost, Došwich z přesilovek nicméně vytěžil jen jednu branku Dolejše, na kterou navíc bleskurychle odpověděl Zelinka a poslal tak Pantery do průběžného vedení 6:2.

A co s takovým vedením a dvaceti minutami před sebou? Domácí to vyřešili přesně tak, jak by radily florbalové učebnice – klidná hra na balonku, nápadité kombinace a nulový prostor pro hostující útočníky. Ti sice v této části Pražany přestříleli, potřetí v řadě z toho ale byl jen jeden gól, který navíc přišel až v samotném závěru – a po téměř osmi minutách hry bez brankáře, jíž ještě předtím potrestal Kšír. Za stavu 7:3 pro Panthers se tak už jen dohrávalo, byť s některými z hostí cloumaly pořádné emoce, zejména pak s kanonýrem Černým, jenž tři sekundy před závěrečnou sirénou ještě obdržel za nevybíravé chování osobní trest.

Panteři tak úvodní dvojzápas zvládli na jedničku a za stavu 2:0 přesouvají sérii na půdu soupeře – už v sobotu v Písku mohou oslavit postup do semifinále, druhý pokus pak budou mít v případném nedělním klání v Milevsku.

Autor: Tomáš Pauček