OrkaPanthers
12:6(2:2,4:3,6:1)
ne 6. 3. 2022 19:00 @ Nová MSH Mladá Boleslav, Národní liga, 4. kolo

Muži znovu prohráli a čtvrtfinále tak rozsekne pátý zápas

Ani druhý matchball elitního družstva mužů se nedočkal využití. Panteři sice vedli na půdě Orky v jednu chvíli už 5:2, soupeři ale dovolili rychle srovnat a stejně jako v sobotu zápas nakonec prohráli vinou hodně nepovedené třetí třetiny. O postupujícím do semifinále se tak rozhodne v závěrečné bitvě, která se odehraje ve středu večer v Rudné.

Tomu, že nakonec bude rozdíl mezi oběma celky hned šestigólový, ale dlouho nic nenasvědčovalo. Úvodní třetina byla sice hodně ofenzivní jak ze strany Panterů, kteří se jako první dostali do vedení, tak i ze strany Orka, jenž naopak v její polovině dvěma slepenými góly skóre otočila. Do šaten se ale přeci jen odcházelo za vyrovnaného stavu zásluhou trefy Waldhausera, který krátce před pauzou srovnával na 2:2.

Pokud bychom hovořili o druhé třetině jen z pohledu střel na branku, byli by v ní Panteři jasným vítězem – svého soka přestříleli poměrem 18:6, paradoxně ze zmíněných šesti střel ale hned čtyřikrát inkasovali, sami přitom za Žáčka dostali jen tři balonky. Ještě nepříjemnější ale byl fakt, že všechny domácí trefy přišly až po oněch třech panteřích zásazích, a to navíc v rozmezí pouhých čtyř minut, čímž domácí své soupeře dokonale polili studenou vodou a na dlouhé minuty ochromili jejich tlak.

Hodně nervózní třetí část pak přinesla kromě velkého množství trestů také definitivní potvrzení druhé čelákovické výhry v sérii. Zkraje závěrečné desetiminutovky sice ještě Pokorný dokázal v přesilovce snížit na 6:8, poslední minuty nicméně opět přinesly riskantnější pojetí hry, které se Panterům vymstilo a hned čtyřikrát inkasovali. Po prohře 6:12 se tak série přesune k rozhodujícímu pátému utkání, které se odehraje ve středu od 19:00 v Rudné.