PanthersSlavia Plzeň
4:5 po prodl.(1:2,0:1,3:1)
so 24. 9. 2022 13:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 3. kolo

Muži vyrovnali v samotném závěru a proti Plzni berou bod

Pouhých 11 sekund před závěrečným hvizdem zachraňoval David Mašát svým gólem alespoň prodloužení, ve kterém muži nakonec inkasovali už po 35 vteřinách a body tak bere nováček z Plzně.

Zápas loňského semifinalisty a letošního nováčka Národní ligy začal v Rudné netradičně už krátce po sobotním poledni a diváci mohli vidět vyrovnanou bitvu, kterou navíc orámovalo vysoké množství vyloučených – rozhodčí nakonec rozdali sedm dvouminutových trestů, pro neznalé nových pravidel pak připomněli i novinku v podobně vyloučení na 2+2 minuty, které si za nevybíravý zákrok odnesl hostující Čížek.

Právě hosté ale měli v úvodu více ze hry a byť statisticky za Pantery střelecky zaostávali, brzy se utrhli do dvoubrankového vedení zásluhou Šimečka a Huleše. Druhý jmenovaný ale kromě gólu stihl v úvodní dvacetiminutovce zaznamenat také návštěvu trestné lavice, která k jeho nelibosti navíc skončila dříve než jak stanovili arbitři – nabídnutou přesilovku využil a na 1:2 z pohledu domácích totiž snížil Wojnar. I on si pak ke gólu připsal i dvě minuty, na rozdíl od Pražanů ale Plzeňané tuto početní převahu nevyužili.

Mrzet je to ale nemuselo – poté, co se Wojnar vrátil z trestné lavice, totiž zůstali v tlaku a zámek domácí obrany utáhli tak dobře, že už při vyrovnaném počtu hráčů zvýšil hostující náskok Blažek. Jinak ale druhá třetina příliš florbalové krásy nenabídla. Brankáři obou celků museli dohromady předvést pouze devět zákroků, opět se navíc často vylučovalo, kromě klasických trestů pak byl udělen i již zmiňovaný trest vyšší, jež ale k žádnému gólovému vzrušení nevedl.

Toho si dosyta fanoušci užili až ve třetí části. Mašátovo sekání sice ještě zůstalo nepotrestáno, vyloučení Kuhajdy ale Panteři využili na maximum a už po jednadvaceti sekundách se podruhé v utkání prosadil Wojnar. To domácí posadilo na koně a byť zkraje závěrečné dvacetiminutovky znovu inkasovali a museli tak dotahovat ztrátu 2:4, byli ve třetí třetině střelecky i herně lepším týmem. Vytouženou kontaktní branku navíc přidal Lombino a záhy jel trestné střílení Mašát, v klíčové chvíli ale neuspěl.

Naopak se plzeňská obrana znovu zamkla a pevná vydržela až do závěrečné půlminuty, v níž to Pražané zkusili v šesti a risk se jim vyplatil – v čase 59:49 se k odraženému balonku dostal právě neúspěšný nájezdník Mašát a pohotovou dorážkou se jednak vykoupil a jednak odstartoval mohutné oslavy, neboť zápas poslal do prodloužení. V něm hned v úvodu spálil obrovskou šanci Vavroušek a to byla pro Plzeň klíčová chvíle – hned z protiútoku totiž dostala balonek na Stejskala a ten rychlým zakončením rozhodl o druhém bodu pro hosty.