26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
39665_51679215246_7f1f942ea5_o.jpg

Muži vyhráli v Turnově a dál tlačí na vedoucí Butchis

Neoblíbené hřiště znovu pokořeno! Mužské Áčko nemá na turnovský povrch dobré vzpomínky, důležitý zápas v rámci 10. kola Národní ligy zde ale zvládlo a domácí výběr porazilo 8:4, dál se tak navíc drží jen bod za vedoucím Butchisem. Utkání hodnotí již tradičně čtveřice jeho aktérů - Jaroslav Petrák, Michael Petráň, Martin Hruška a Martin Kalous.

Jaroslav Petrák: "Skoro celý zápas jsme měli balónek ve své režii. Soupeř hrozil pouze z našich chyb, které jsme vytvářeli hlavně na středu hřiště. Hrozný turnovský povrch naší hře také nepomohl. Celkově zápas hodnotím spíše negativně, protože jsme se museli přizpůsobit hře soupeře. Jsem rád za 3 body do tabulky."

Michael Petráň: "Do Turnova jsme jeli s jasným cílem a to získat 3 body. Nicméně jsme věděli, že nám Turnov nedá nic zadarmo a to se nakonec potvrdilo. Do zápasu se nám podařilo vstoupit bez větších komplikací, nicméně i před to, že jsme si v 1. pauze říkali v šatně, že nesmíme pustit soupeře zpět do zápasu, Turnov snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině jsme ale předváděli poměrně slušnou hru zejména v útočném pásmu a pohlídali si závěr utkání."


Martin Hruška: "Dalo by se říct, že zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, nebo alespoň ze střídačky to tak vypadalo. V držení míčku jsme dominovali a pouze neproměňováním šancí a zároveň chybami ve vlastní obraně jsme nedosáhli přesvědčivějšího vítězství. Snad se do příště zlepšíme především v těch vlastních chybách, kterých bylo požehnaně. Pozitivní bylo, že jsme si dokázali vytvořit velké množství šancí. S jejich proměňováním už to bylo horší."

Martin Kalous: "Zápas se odehrával na naší nepopulární palubovce soupeře, odkud se historicky vždy odvážely body horko těžko. V této sezóně soupeř papírově dost zeslábnul a na hřišti to bylo hodně znát a tak jsme hned v první třetině šli do pohodlného vedení. Bohužel jsme ve druhé třetině nedokázali zápas rozhodnout a soupeř se naopak dostal na rozdíl jedné branky. Do třetí části jsme vstoupili již zodpovědněji, pohlídali si zasloužené vítězství a připsali tak důležité 3 body do tabulky."

Foto: Karel Petrák

TJ Turnov - Panthers Praha 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)  online

Střely na branku: 21:30
Diváci: 30
Nejlepší hráči: Petr Suchomel - Jaroslav Petrák

Komentář trenéra domácích (František Záleský): "Dnes jsme podali poměrně dobrý výkon a kdyby se nám všechno sešlo, mohli jsme bodovat. Stáli jsme ovšem proti velice kvalitnímu soupeři, který dokázal získat klíčový náskok už v první třetině a po zbytek zápasu si ho pohlídat. Děkuji za zápas a divákům za podporu."

Komentář trenéra hostí (Miloslav Mattes): "Kluci dnes ukázali svojí sílu především v ofenzívě, přestože místní povrch nepatří mezi oblíbené. V Turnově náš tým nevítězí příliš často, takže tři body jsou odměnou za týmový výkon. Na nedokonalostech v obraně ale musíme ještě zapracovat. Díky divákům, kteří přišli kluky podpořit."